Antradienį vykusiame Kaliningrado srities vyriausybės posėdyje konstatuota, elektros energijos deficitas trukdo srities vystymuisi, praneša naujienų agentūra „Rosbalt“. Vyriausybės posėdyje buvo apsvarstyta ir patvirtinta energetikos vystymo strategija iki 2031 metų.
Agentūra praneša, kad iki 2006 metų elektros energija sričiai buvo tiekiama iš Rusijos per Lietuvos ir Baltarusijos skirstomuosius tinklus. Kai Kaliningrado srityje buvo paleista antroji šiluminė elektrinė, ji (kartu su nedidelėmis hidroelektrinėmis, šiluminėmis elektrinėmis ir vėjo jėgainėmis) aprūpindavo kraštą 74 proc. reikiamos elektros energijos.
Bet, kai Lietuvoje bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė, ir Lietuva pasitrauks iš Rusijos energetikos sistemos, energijos deficitas srityje gali pasiekti 40 proc., teigia „Rosbalt“.
Srities vyriausybės priimtoje strategijoje numatoma sukurti tokį sistemos modelį, kad sritis galėtų dirbti autonominiu režimu. Kad taip įvyktų, planuojama pastatyti antrą šiluminės elektrinės bloką, vystyti hidroenergiją ir statyti naujas jėgaines, kurios naudotų vietinį kurą – anglis, durpes ir biodujas. Taip pat planuojama iki 50 megavatų padidinti vėjo jėgainių galingumą.
Energetikos strategijoje taip pat kalbama apie 500 megavatų galingumo atominės jėgainės statybą.