Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Žmonija patirs tiesioginių ir netiesioginių išlaidų dėl karo Irake, bendra jų suma sieks 6 trln. JAV dolerių, teigia Nobelio premijos laureatas Džozefas Stiglicas (Joseph Stiglitz).

Laikraštis "The Guardian" ketvirtadienį paskelbė ištraukas iš jo naujos knygos, parašytos kartu su Harvardo profesore Linda Bilms (Linda Bilmes).

Jungtinių Valstijų išlaidos karinėms operacijoms Irake nuo 2003 m., Dž. Stiglico apskaičiavimais, jau viršijo karo Vietname, trukusio 12 metų, išlaidas. Ir dar vienas faktas palyginimui: Irako kampanija jau kainavo Vašingtonui dukart daugiau nei karas Korėjos pusiasalyje.

Visas likęs pasaulis, mokslininko nuomone, patirs nuostolių, tolygių amerikiečių patirtiems - ši suma sieks taip pat maždaug 3 trilijonus. Šie nuostoliai siejami visų pirma su neigiamu poveikiu, kurį pasaulinei ekonomikai daro naftos kainų augimas, išprovokuotas šio karo. Mokslininkai primena, kad jau 13 Afrikos šalių pranešė apie 3 proc. sumažėjusias gyventojų pajamas, pirmiausia dėl pabrangusių energijos resursų. Tuo tarpu Europos ir Rytinės Azijos šalių naftos importuotojų nuostoliai dabar jau sudaro daugiau kaip vieną trilijoną dolerių.
Tiesą sakant, visa finansinė sistema iš esmės yra ydinga. Kad ir tos pačios akcijų rinkos su visokiais išvestiniais ateities sandorių produktais ir pan. Juk tai įteisintos finansų piramidės, metodiškai perskirstančios pinigus jų organizatorių naudai. O visi mes, paprasti vartotojai ir gyvenantys iš savo darbo, tiesiog buvome išdurti, kai patikėjom, kad pinigai tikrai daro pinigus ir kad pasiskolinus jų daug, jau faktiškai jie ir uždirbti. O dabar gavosi kas - baigėsi milžiniškos finansų piramidės ciklas, organizatoriai arba suspėję į traukinį ir buvę jos viršuje, nusigriebė pelną (t.y. visų kitų, esančių piramidės apačioje, suneštus pinigus). O toje piramidėje, nieko negalvodami, dalyvavo visi - ir tie, kurie skolinosi pinigus ir finansavo jais statybas, naujų automobilių pirkimą, ir tie, kurie pirko kažkokių fondų-fondų akcijas, ir tie, kurie pristatė be proto daug prekybos centrų už ateityje uždirbsiamus pinigus, ir tie, kurie pirko tuose prekybos centruose, trumpam "pasiskolinę" pinigų iš kreditinės kortelės. Ir t.t. ir t.t. Pagalvokit, kur dingo tie pinigai, kurie buvo pervesti į įvairius pensijų ar akcijų fondus? Arba jų ir nebuvo, ir mes gyvenome iliuzijų pasaulyje (kaip Matricoj), arba jie vis dar kažkur yra. Bet kažkodėl nebe mūsų sąskaitose. O kodėl? Todėl kad mes visi esame milžiniškos finansų piramidės dalyviai, kai kurie priverstinai, kai kurie ir savo noru, privilioti sistemos blizgesio. Ir ta sistema nenumaldomai pompuoja pinigus aukštyn. Gudručiai vėl bandys suspėti į traukinį ir sudalyvauti naujos finansinės piramidės statyboje, kurios sukaupti pinigai vėl bus perdalijami po kokių 10-20 metų. Ir niekas nepasikeis, nes tai yra biznis išrinktiesiems. Garantuotas biznis.
kaip blogai, kai šizofrenikai išmoksta komentuoti
Bankai nukrypo į privačius reikalus. Lietuva niekada neturės biudžeto, kol egzistuos demagogija. Jokia kontrolė neištaisys politinių santykių.
Čia ne reklama, o svarbi informacija. Jei Tu nepritari tam kas vyksta Lietuvoje, išsakyk savo nuomonę forumuose KEISK. EFORUM. LT ir TAF. LT bei peticijoje PETICIJOS. lt/ visos/ 3265 TAVO ateitis TAVO rankose, PERDUOK tai ir kitiems, ačiū
F*ck it all - I want Bentleys and Bitches !!!
Dar liko apžvelgti klausimą,kodėl Kinija niekada nepavys Amerikos,tačiau tai yr fundamentalus darbelis,kuriam neturiu įkvėpimo kolei kas.
Šitiem "specialistams" reiktų pasidomėti Stihlico darbais ir tuomet pamatys ryšį tarp išvestinių finansinių instrumentų,Amerikos ilgamečio karo Irake ir Amerikos finansinės krizės,kuri savo ruožtu smogė visam Pasauliui.Nereiks tada "taškytis" spaudoje nesąmonėm...
Darbščiausia visuomenė yra vartotojiška
Darbščiausia visuomenė yra vartotojiška
"Taškysitės" tada,kai atgaivinsit darbštumą vartojimui.
Amerikiečiai "Titaniko"(filmas toks) suvartojo už 1 000 000 000 dolerių.Tas milijardas buvo įrašytas į BVP:)O kiek dar vaizdų ,spalvų ir garsų suvartojo žmonija?Galima sakyti,kad be saiko.Prekės pagaminimas ir jos suvartojimas yra toks pat darbas.Šimtais kartų padidėjo mobiliųjų skaitmeninių paslaugų suvartojimas,kai buvo prapliaukšta mobiliakais ir skaipais trilijonai centų,kurie užskaityti kaip BVP produktas,nors iš esmės tai-oro virpinimas,taciau organizuotas -"turiningas".Paukščiai taip pat čiulba,tačiau jų čiulbėjimas kažkodėl vartojimu nelaikomas:)?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų