Ką apie nedarbą šventinėmis dienomis mano prekybos tinklų atstovai?

 Jeigu prekybos centrai bus uždaryti, tai ir nebeis žmonės. Negali būti prekybos centrai ekskursijų ir pramogos, kultūros centrai, „Žinių radijui“ sakė Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Didieji prekybos centrai per didžiąsias šventes ateityje gali būti uždaryti – Seimas nusiteikęs uždrausti jiems dirbti per Velykas, Kalėdas, sausio 1-ąją ir kitas išeigines dienas, kurių per metus paprastai būna 15.

„Reikėtų, kad šeimos turėtų laiko pašvęsti savo vaikams, dvasiniam auklėjimui, kultūrai, sportui. O ar prekybos centras yra ta vieta, kur reikėtų praleisti švenčių dienas? Man atrodo, kad premjeras labai blogos nuomonės apie mūsų visuomenę, kuri negalėtų atsisakyti švenčių dienomis apsilankyti prekybos centruose“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo I. Judina.

„Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis taip pat pasisako už nedarbą švenčių metu. „Mūsų prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvės 70-80 proc. nedirba per Velykas ir Kalėdas. Tikrai norėčiau, kad ir kiti prekybos tinklai prisijungtų, ir kad mes visi 100 proc. nedirbtume. <...> Mano pozicija tokia, reikia nedirbti tam, kad visi prekybos sistemos darbuotojai turėtų šventes“, - teigė D. Dundulis.

REKLAMA

Tuo tarpu UAB „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė teigia, kad darbuotojai noriai dirba per šventes, o laiko jiems pabūti su šeima – užtenka.

„Šventės nėra tik Velykos, Kalėdos ir Naujieji Metai, kalbame apie 15 dienų per metus. Tai išties yra nemažas laiko tarpas. Mes nepritariame įstatymo pataisoms dėl dviejų argumentų. Visų pirma, mūsų pirkėjai. Jau kelerius metus iš eilės darome reprezentatyvias apklausas mūsų klientų ir jie pageidauja, kad dirbtų prekybos centrai, tebūnie ne visi, tebūnie sutrumpintai, bet dirbtų. <...> Kita vertus, mums nesuprantamos šitos pataisos ir dėl darbuotojų. Darbuotojų, norinčių dirbti per šventes, yra ir yra nemažai. Nes mūsų darbuotojai dirba pamainomis, jie tikrai gali planuotis šventinį ir nešventinį darbo laiką. Jie tikrai turi laiko su šeimomis“, - sakė R. Saulytė.

 

Visą laidos „Žvilgsnis“ įrašą galite išgirsti www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/11/12/zvilgsnis/50665


Rašyti komentarą...
O
O ką daryt
2015-11-12 18:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
jeigu aš tų švenčių nešvenčiu? Kodėl turiu kentėt dėl to, kad valdžia prieš rinkimus pasigerint nori? Geriau darbuotojams? Ne visi irgi nori sėdėt namie per tas šventes. Kas dėl pinigų eina į darbą, kas dėl to, kad neturi su kuo švęsti. Bet pasirinkimą turi visi. O parduotuvių darbo laikas ir taip per šventes trumpinamas.Leistumėt geriau patiems apsispręsti, o ne drausti viską iš eilės...
Atsakyti
0

G
Gintaras
2015-11-13 22:39:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jus ir dirbkit bet dauguma nor laisvu dienu o kas pardavejei ne zmones tegul ir irba parduotuviu valdzia jei jie taip nor
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų