Briuselio ir Vilniaus pareigūnai ketvirtadienį tarėsi, kaip paspartinti elektros tilto su Lenkija statybą, nors šiam projektui įgyvendinti dar net nėra gauti leidimai, rašoma „Vilniaus dienoje“.
Vilniuje viešėjęs Europos energetikos tinklų koordinatorius Wladyslawas Mielczarskis, atsakingas už Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos elektros tinklų sujungimą, atkreipė dėmesį, kad prieš pradedant įgyvendinti projektą pirmiausia reikalingi Lenkijos ir Lietuvos reguliuojančių institucijų leidimai, Lietuvoje – Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos. Taip pat būtina gauti Europos Komisijos pritarimą.
W. Mielczarskis įsitikinęs, kad Lietuvos ir Lenkijos energetikos sistemos sujungsiantis tiltas bus pastatytas per 4–5 metus po to, kai bus gauti visi leidimai.
Su W. Mielczarskiu susitikęs Lietuvos ūkio ministras Vytas Navickas garantavo, kad Lietuva yra visiškai pasirengusi įgyvendinti projektą.
„Mūsų kainų komisija tokį leidimą gali suteikti per savaitę, tačiau kas nors turi į ją kreiptis – tam pirmiausia turi būti įkurta įmonė“, – po susitikimo sakė ministras.
Lietuvai ir Lenkijai iki šiol nepavyko pasirašyti bendros įmonės, kuri statytų elektros tiltą į Lenkiją, steigimo sutarties, nors tai planuota padaryti jau kelis kartus.
Lenkija reikalauja 1000–1200 megavatų galios elektros, pagamintos būsimoje naujojoje atominėje elektrinėje Lietuvoje, kitaip žada blokuoti ar nedalyvauti bendruose šalių energetikos projektuose.
Tačiau su šalies elektros perdavimo tinklo operatorės „Lietuvos energijos“ vadovu Rymantu Juozaičiu susitikęs W. Mielczarskis sutarė, kad paraišką dėl licencijos valdyti būsimą elektros tiltą teiks Lietuvos bendrovė.
Iš viso Lietuvos ir Lenkijos energetikos sistemas turintis sujungti elektros tiltas preliminariai vertinamas beveik 3,45 mlrd. Lt.