REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galbūt ekonomikos pakilimo laikais skaičiuoti neatrodė taip svarbu, tačiau dabar kai kurios įstaigos ir žmonės neatsistebi, kodėl įsipareigojo mokėti didžiules sumas.

REKLAMA
REKLAMA

Pastačiusi universaliąją „Cido“ areną, Panevėžio miesto savivaldybė ne tik liko skolinga 10 mln. litų, bet ir kiekvienais metais turi atseikėti du milijonus litų už jos valdymą.

REKLAMA

Būsimų išlaidų neskaičiavo

Savivaldybė, sudariusi 15 metų koncesijos sutartį su areną valdančia bendrove „Panevėžio arena“,  priklausančia „Rubicon group“, pripažįsta, kad tai tapo akmeniu po kaklu.

Koncesijos konkurse dalyvavo tik viena bendrovė, sutartis pasirašyta prieš pusantrų metų. Tuo metu arena dar neveikė, nebuvo atlikti skaičiavimai, kiek lėšų reikės arenos valdytojams, be to, ekonominė padėtis buvo kur kas geresnė. „Iš tiesų pasirašydami sutartį nežinojome, kiek lėšų reikės arenai išlaikyti“, – pripažino Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Kastytis Vainauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, pagal sutartį jos sąlygas peržiūrėti ir mėginti jas keisti bus galima tik 2010 metų vasarį. Jau dabar savivaldybės administracija sudarė komisiją arenos koncesijos mokesčio sumažinimo galimybėms tirti.

Dviejų milijonų kaip ribos nevertina

Nepaisydami visiems skaudžiai kirtusio sunkmečio ir savivaldybės darbuotojų rodomos iniciatyvos pagaliau ištirti, kiek pagrįstas dviejų milijonų mokestis, arenos valdytojai ne tik nepasisiūlė jo sumažinti, bet ir paprašė papildomų lėšų.

„Cido“ valdytojai atsiuntė raštą ir paprašė dėl vienu procentu padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio padidinti ir jiems skiriamą mokestį. Tačiau tai nebuvo kategoriškas reikalavimas“, – tvirtino K. Vainauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O savivaldybės administracijos direktorius Stasys Karčinskas tiki, kad dar iki 2010-ųjų vasario su arenos valdytojais bus pasiekta kompromisų. „Mes bendraujame, deramės, o sudaryta darbo grupė vasarį jau galės pateikti savo išvadas, todėl manau, kad koncesijos mokestis bus sumažintas“, – viliasi S. Karčinskas.

Jo skaičiavimais, arenos valdytojams kasmet išmokamas apie 1 procentas metinio savivaldybės biudžeto lėšų.

Įdomu palyginti, kad už Šiaulių arenos valdymą (valdytojas – „Pramogų sala“, įkurta šiauliečių verslininkų) per metus mokama 750 tūkst. litų; už „Siemens“ arenos Vilniuje valdymą (valdytojas – „Miesto arena“, įsteigta „Rubicon group“) per metus mokama apie 3 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų