REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėse Valstijose fiksuojamą rekordiškai aukštą infliaciją įmanoma sumažinti išlaikant sveiką darbo rinką, ketvirtadienį pareiškė JAV iždo sekretorė Janet Yellen. 

Jungtinėse Valstijose fiksuojamą rekordiškai aukštą infliaciją įmanoma sumažinti išlaikant sveiką darbo rinką, ketvirtadienį pareiškė JAV iždo sekretorė Janet Yellen. 

REKLAMA

J. Yellen išsakė komentarus kitą dieną po to, kai JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) trečią kartą iš eilės padidino palūkanų normas 75 baziniais punktais, o centrinio banko vadovas Jerome'as Powellas perspėjo, jog vėstanti infliacija skausmingai atsilieps JAV ekonomikai. 

Visgi „aš esu įsitikinusi, kad yra kelias, per kurį pavyks sumažinti infliaciją, kartu išlaikant <...> stiprią darbo rinką“, – kalbėjo J. Yellen. 

„Ir aš labai tikiuosi, kad FRS pavyks tai padaryti“, – pridūrė ji. 

J. Yellen teigė mananti, kad tikėtinas „tam tikras infliacinis spaudimas“, kurį sukelia darbuotojų trūkumas darbo rinkoje, dėl kurio kilo atlyginimai. 

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu FRS užduotis yra yra „ištaisyti paklausos ir pasiūlos disbalansą“, 

Trečiadienį JAV centrinis bankas atnaujino savo ekonomikos prognozes, skaičiuodamas, kad dėl palūkanų kėlimo sulėtės aktyvumas, todėl nedarbas padidės šiek tiek labiau, nei buvo prognozuota anksčiau. 

REKLAMA

Pasak centrinio banko, 2022 metais nedarbo lygis vidutiniškai sieks 3,8 proc., palyginti su 3,7 proc. ankstesne prognoze.

Kitais metais nedarbas padidės iki 4,4 proc., o ne 3,9 procento.

Rugpjūčio mėnesį nedarbas JAV sumažėjo iki 3,7 proc. – tai vienas žemiausių rodiklių per 50 metų. 

Visgi kai kurie ekonomistai mano, kad šios prognozės yra per žemos. 

Larry Summersas (Laris Samersas), 1999–2001 metais ėjęs JAV iždo sekretoriaus pareigas, trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad nedarbas tikriausiai turės viršyti 5 proc., kad infliacija smarkiai ir tvariai sulėtėtų. 

REKLAMA
REKLAMA

J. Yellen pripažino, kad reikia „sumažinti tam tikrą darbo rinkoje jaučiamą spaudimą“, tačiau ji nesutiko, kad nedarbo lygis turi taip didėti. 

„Mes vis dar galime išlaikyti gerą stiprią darbo rinką be tokio didelio spaudimo <...> atlyginimams“, – sakė ji. 

Remiantis infliacijos (PCE indekso), kuris yra vienas iš FRS naudojamų įrankių, duomenimis, liepą JAV infliacija sulėtėjo iki 6,3 proc., palyginti su tuo pačiu 2021 metų mėnesiu. 

JAV centrinis bankas siekia sumažinti infliaciją iki maždaug 2 procentų.

Kitas infliacijos indeksas – vartotojų kainų indeksas (CPI) – rugpjūtį siekė 8,3 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų