• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Colopl“ įkūrėjui tik 35 metai. Pirmąją sėkmę jam atnešė neįprastas žaidimas: jo metu reikėjo keliauti po Japoniją su savo telefonu kišenėje, kad užsidirbtum virtualiosios valiutos, rašo „slon.ru“. Pačių jauniausių planetos milijardierių klubas gegužę pasipildė nauju herojumi. Japonijos kompanijos „Colopl“ įkūrėjui Naruatsu Baba neseniai sukako 35 metai, ir savo turtą jis uždirbo iš žaidimų išmaniuosiuose telefonuose. Štai visa tai, ką apie jį reikia žinoti. Naruatsu Baba įkūrė kompaniją „Colopl“ (žodžių „Colony Plus“ samplaika») 2008 metais. 2012 metų gruodį „Colopl“ akcijos buvo įtrauktos į Tokijo vertybinių popierių biržos oficialųjį prekybos sąrašą. Šiuo metu „Colopl“ kapitalizacija jau išaugo septynis kartus ir dabar yra 2.2 mlrd. JAV dolerių. Kadangi N. Baba valdo 69 procentus kompanijos aktyvų, jo turtas vertinamas 1,5 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

N. Baba yra pats jauniausias Azijos milijardierius, kuris praturtėjo savarankiškai, o ne paveldėjo imperiją iš tėvų. Įdomu, kad iki tol pačio jauniausio savarankiškai turtus susikrovusio Azijos milijardieriaus vardą turėjo Jošikadzu Tanaka (Yoshikazu Tanaka), Japonijos giganto „Gree“ įkūrėjas. Jis taip pat kūrė ir leido į rinką mobiliuosius žaidimus. N. Baba jaunesnis už J. Tanaką vieneriais metais.

REKLAMA

„Colopl“ imperijos statyba prasidėjo nuo geolokacinio žaidimo „Colony Life“ įprastiniuose mobiliuosiuose telefonuose, kurį N. Baba sukūrė 2003 metais, vos tik baigęs Kiusiu technologijos universitetą. Ištisus penkerius metus N. Baba faktiškai vienas rūpinosi šiuo žaidimu, kol pagaliau nusprendė paversti mėgstamą užsiėmimą verslu.

REKLAMA
REKLAMA

„Colony Life“ žaidžiamas iki šiol, jis yra svarbus „Colopl“ mechanizmo elementas, nepaisant to, kad per dešimtį metų buvo gerokai pakeistas. 2012 metų spalio mėnesio duomenimis žaidimą žaidė 3 milijonai žmonių. „Colony Life“ būdingas be galo įdomus verslo modelis: bent truputį sėkme jam prilygstančio analogo Vakaruose paprasčiausiai nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaidimo tikslas – savo virtualiosios kolonijos teritorijos plėtimas. Vienintelis būdas užsidirbti plėtrai būtinų lėšų – tai keliauti: kuo daugiau kelio jūs sukarsite realiame pasaulyje, tuo daugiau gausite valiutos. O kai kuriuos unikalius daiktus šiame žaidime galima įsigyti, paprasčiausiai leidžiant įprastinius pinigus tam tikroms prekėms ir paslaugoms – pirkiniams pačiose paprasčiausiose parduotuvėse arba, tarkime, traukinių bilietams. „Colopl“ bendradarbiauja net su trimis dešimtimis geležinkelio kompanijų visoje Japonijoje! Kada „Colony Life“ žaidėjai naudojasi jų paslaugomis, „Colopl“ gauna nedidelį procentą.

REKLAMA

Likusias pajamas „Colopl“ gauna iš įprastinių nemokamų mobiliųjų žaidimų išmaniuosiuose telefonuose. Daugelis iš šių žaidimų ne kartą buvo patekę į pačių pelningiausių sąrašus - tiek naudojantys operacinę sistemą „Android“, tiek ir „iOS“. Tarp pačių populiariausių – žaidimas su zombiais „What’s Up? Zombie!“, kortų žaidimas „Treasure Detective“, žaidimas su dinozaurais „Dino Dominion“. Kaip teigia pats N. Baba, jam jau 2008 metais tapo akivaizdu, kad „išmanieji telefonai taps pagrindiniu žaidėju pasaulinėje videožaidimų rinkoje“. Šiuo metu „Colopl“ tikslas – išleisti šiais metais 30 naujų žaidimų. Viena iš pačių populiariausių „Colopl“ frančizių – „Kuma the Bear“(Lokys Kuma), kuris figūruoja iš karto keliuose žaidimuose. Jo reinkarnacija pliušiniame žaisle sėkmingai pardavinėjama įprastinių žaislų parduotuvėse.

„Colopl“ pajamos šių finansinių metų II ketvirtyje buvo 55 mln. dolerių – dukart didesnės, negu pirmame. Tiesioginės veiklos pelnas – 16 mln. dolerių.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų