naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kurį laiką vienas iš didžiųjų prekybos tinklų Vilniaus centre atidarė parduotuvę, kurioje nėra kasų ir jose dirbančių pardavėjų. Prekybininkai suskaičiavo, ką lietuviai joje perka, kai jų pirkinių niekas nemato.

Prieš kurį laiką vienas iš didžiųjų prekybos tinklų Vilniaus centre atidarė parduotuvę, kurioje nėra kasų ir jose dirbančių pardavėjų. Prekybininkai suskaičiavo, ką lietuviai joje perka, kai jų pirkinių niekas nemato.

REKLAMA

„Į autonominę parduotuvę žmonės užsukti nevengia. Dalis užeina tik pasižiūrėti, kaip veikia nauja inovacija, o kita, didesnė dalis, užsuka nusipirkti prekių“, – pranešime cituojama prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė. 

Pasak jos, perkamiausias dalykas yra įvairiausi gėrimai: vanduo, vaisvandeniai. Antroje vietoje pagal pardavimų duomenis – saldumynai: šokoladai, sausainiai, batonėliai.

Tuomet rikiuojasi visos kitos prekių grupės: užkandžiai, riešutai, sumuštiniai, salotos. Visą parą dirbanti parduotuvė pirkėjų sulaukia ne tik dieną, bet ir naktį.

REKLAMA

Kadangi ši parduotuvė yra sostinės senamiestyje, didžiausi pirkėjų srautai fiksuojami savaitgaliais.

Bendrovės inovacijų ir verslo vystymo vadovas Tomas Lenkšas sako, kad autonominė parduotuvė smarkiai sutrumpina apsipirkimą, todėl ji itin patogi greito apsipirkimo besitikintiems senamiesčio gyventojams, ten dirbantiems žmonėms ar viešintiems svečiams. O apsipirkimo procesas vyksta labai paprastai.  

REKLAMA

„Užėjus pro duris banko kortele reikia priliesti šalia vartelių esantį aparatą – varteliai automatiškai atsidaro ir galite pradėti apsipirkimą. Prekes galima dėti tiesiog į kišenę ar kuprinę, galiausiai, susirinkus prekes, reikėtų prieiti prie šalia vartelių esančios planšetės, kurioje automatiškai rodomas pirkinių krepšelis. Jeigu krepšelis teisingas, spaudžiate patvirtinti, dar kartą pridedate kortelę ir išeinate“, – sako T. Lenkšas. 

REKLAMA

Jis pasakoja, kad nors dauguma autonominėje parduotuvėje apsiperka sklandžiai, pasitaikė kuriozinių situacijų.

„Dažniausiai žmonėms klausimų kyla vos priėjus prie vartelių. Kartais vyresnio amžiaus pirkėjai klausia, ar tam, kad užeitum reikia asmens dokumento. Patarus, jog apsipirkimui pakanka standartinės banko kortelės, greitai bei sklandžiai apsiperka. Tokioms situacijoms greta įėjimo yra pakabintos instrukcijos tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis, dažniausiai pirkėjai jas kelias minutes paskaito ir rūpesčių nebekyla“, – aiškina bendrovės atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, dar viena iš kuriozinių situacijų – žmonės kartais nustemba, kad tai automatinė „Iki“ parduotuvė ir priėjus prie specialios planšetės viskas jau suskaičiuota, nieko nereikia daryti. Kiti ieško prekėms skirtų svarstyklių arba skenerio.

Dar vienas šypseną keliantis atvejis – kai prekes susirinkęs žmogus tiesiog paliko grynuosius pinigus, nors autonominėje parduotuvėje atsiskaitoma tik banko kortele. 

„Vartotojai šį sprendimą priima labai pozityviai. Netgi girdime komentarų, kodėl čia nėra mėsos, duonos, šviežių bandelių. Jiems priimtina autonominės parduotuvės koncepcija, kurioje pirkėjai tikisi tokio pat asortimento, kaip standartinėje parduotuvėje“, – pabrėžia T. Lenkšas. 

Parduotuvės plotas siekia maždaug 120 kv. m. Skaičiuojama, kad parduotuvės asortimentą sudaro maždaug 500 skirtingų rūšių prekių. Parduotuvė veikia visą parą septynias dienas per savaitę. Nuo 23 val. iki 7 val. ryto į ją patekti galima naudojantis programėle. Parduotuvėje nakties metu gali būti tik vienas pirkėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų