REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš dešimtmetį Brazilijos specialistai palikdavo savo šalį ieškodami darbo svetur. Dabar kitų šalių piliečiai plūsta į Braziliją, nes ji turi, ką jiems pasiūlyti.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies Teisingumo ministerijos duomenimis, 2011 metais Brazilijoje legaliai dirbančių imigrantų skaičius šoktelėjo net 57 proc. ir siekė 1,51 mln. Kaip rašo „cnn.money.com“, dauguma atvykėlių buvo jauni darbininkai iš Jungtinių Valstijų, Portugalijos ir Ispanijos. Jų imigracijos priežastis – klestinti Brazilijos vidaus rinka ir sparčiai augantis statybų sektorius, galintis pasiūlyti gerai apmokamas darbo vietas.

REKLAMA

Šiemet Brazilija aplenkė Didžiąją Britaniją ir susigrąžino prieš kurį laiką prarastą šeštosios pasaulio ekonomikos statusą. Tokius pokyčius paskatino didelis vidaus vartojimo augimas, nes didelė dalis šalies gyventojų dėl išaugusių pajamų iš skurdo klasės perėjo į viduriniąją klasę.

Paviliojo statybų sektorius

Vienas iš imigrantų, atvykusių gyventi ir dirbti į San Paulą, ispanų architektas Miguelis Serrano CNN sakė, kad savo gimtuosius namus Sevilijoje (Ispanija) paliko dėl didelio šalies nedarbo ir kur kas geresnių darbo perspektyvų Brazilijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad nedarbo lygis Brazilijoje šiuo metu siekia istorines žemumas, vos 6 proc.

„Šalyje itin auga statybų sektorius. Būsto sektorius čia yra tiek neišvystytas, kad jo plėtrą stebėsime dar gana ilgą laiką“, - teigė ispanų architektas.

Brazilijos būstų rinka sukuria vos 5 proc. bendrojo šalies vidaus produkto (BVP). Daugumoje išsivysčiusių šalių šio sektoriaus indėlis į šalių  BVP sudaro daugiau kaip 50 proc.

2010 metais Brazilijos ekonomika augo net 7,5 proc. Tai kone aukščiausias šalies augimas pastaraisiais metais. Ateinantiems metams šaliai prognozuojamas ne mažiau kaip 3 proc. ekonomikos kilimas kasmet, beveik visiems šalies sketoriams numatomas klestėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turi ir trūkumų

Gyvenimas Brazilijoje savo konkurencingomis darbo vietomis ir gerais atlyginimais vilioja ir ameriekiečius.

Niujorkietis Joshas Livingstonas, dirbantis tarptautiniame banke,  į San Paulą persikėlė gyventi ir dirbti, kaip jis pats sako, dėl to, kad Brazilijoje vyksta kur kas daugiau įvairių kompanijų susijungimų ir bendradarbiavimų.

Vis dėlto, San Paulas, kuriame gyvena beveik 20 mln. gyventojų, turi ir savų trūkumų. Naujakuriai skundžiasi itin triukšmingu transporto eismu, užterštu oru ir beprotiškomis kainomis.

„Atvykdamas čia gyventi tikėjausi sutaupysiantis šiek tiek pinigų, tačiau pasiskaičiavęs supratau, kad gyvenimas San Paule yra maždaug 20 proc. brangesnis nei Niujorke“, - CNN pasakojo J. Livingstonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų