Gyventojai užgulė sniego valytojus: negaili ir 50 eurų už valandą darbo

Vos iškritus pirmajam gausesniam sniegui, jo valymo paslaugas teikiančios įmonės tikino, sulaukusios skambučių antplūdžio. Nuvalyti sniegą prašo tiek įmonės, tiek fiziniai asmenys. Dažniausiai įmonės taiko valandinį įkainį, kuris skirtingose vietose siekia nuo 25 eurų iki 50 eurų.

5

Įmonės pastebėjo, kad klientai bando sutaupyti, tad laukia keletą dienų ir tik tada prašo nuvalyti sniegą. O kuo daugiau sniego, tuo sunkiau jį nuvalyti, tad darbuotojai užtrunka ilgiau, o klientui tenka mokėti brangiau. Taip pat brangiau atsieina ir valymas naktimis.

Prasidėjo darbų sezonas

Įmonės „Kraštovaizdžio specialistų biuras“, įsikūrusios Vilniuje, vadovas Laimonas sakė, kad paprastai sutartis dėl sniego valymo darbų įmonės sudaro iš anksto. O gyventojai kreipiasi vos sniegui iškritus.

„Šie prašo nuvalyti jų įvažiavimus į kiemą, šalia namo esančius keliukus. O įmonėms dažniausiai valome aikšteles.

Mūsų įmonės valandinis įkainis 50 eurų. Tik noriu pabrėžti, kad sniegą valome su specialia įranga, kuri yra gana brangi. Todėl kaina pas mus galbūt didesnė negu kitose įmonės, bet sniegą galime nuvalyti greičiau“, – pastebėjo įmonės vadovas.

Kauno įmonės „Arbora“ vadovas teigė, kad aikštelių ar keliukų barstymo paslaugas teikė jau seniau, dabar pasnigus, bus teikiamos ir sniego valymo paslaugos.

„Dirbame su seniūnijomis, tad dažniausiai valome kelius arba įmonių parduotuvių aikšteles. Taip pat kreipiasi ir gyvenamųjų kvartalų bendrijos, kurios prašo nuvalyti jų keliukus ar įvažiavimus.

Paslaugų kaina priklauso nuo užsakovo, su vienas turime ilgalaikes sutartis, su kitais vienkartines. Valandinis įkainis pas mus siekia apie 35 eurus“, – pasakojo įmonės vadovas.

Naktį valymas brangesnis

Kitos irgi Vilniuje įsikūrusios įmonės „Jarneda“ vadovas irgi pastebėjo, kad sniego valymo sezonas prasidėjo šią savaitę.

„Juk kol nėra sniego, niekas apie jo valymą ir negalvoja, o prisnigus ši paslauga iš karto visiems tampa aktuali. Dažniausiai valome įmonių aikšteles, kurių plotas siekia 1 tūkst. kvadratinių metrų. Tokioms įmonėms svarbu, kad aikštelės būtų švarios ir prie pastatų galėtų privažiuoti transporto priemonės.

REKLAMA

Su tam tikromis įmonėmis turime sudarę ilgalaikes sutartis, tokiu atveju joms ši paslauga pigesnė. Taip pat turime ir valandinį įkainį, šis siekia 25–35 eurus. Naktį sniego valymas yra brangesnis“, – sakė įmonės vadovas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sniego valymas

„Arto kasyba“ direktorius Artūras teigė, kad sniegą nuvalyti prašo tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys.

„Ko gero, dažniausiai valome dideles įmonių aikšteles. Tačiau kreipiasi ir kotedžuose gyvenantys žmonės, jie prašo nuvalyti įvažiavimus ir keliukus. Logistikos įmonėms dažnai ir 5 cm sniego jau kelia problemų, automobiliai buksuoja, negali privažiuoti prie rampų. Kiti žmonės būna, kad pataupo, iš karto nevalo sniego, tad prisikaupia ir 20 cm.

Turėjome vieną atvejį užpernai, kai visą savaitę snigo ir žmonės nevalė sniego, nes taupė pinigus. Kai atvykome ilgai užtrukome kol viską nevalėme, nes sniegas buvo suvažinėtas, sušalęs. Tokio valymo ir kokybė jau prastesnė ir mokėti klientui tenka daugiau“, – pasakojo įmonės vadovas.

Artūras pažymi, kad įmonė taiko valandinį įkainį, tad kuo daugiau bus sniego, tuo ilgiau teks valyti.

„Valandinis įkainis svyruoja nuo 25 eurų iki 30 eurų. Dienos metu paslauga pigesnė, o naktį brangesnė“, – aiškino įmonės vadovas.

Sniego valymo mašinos

O žmonės, kurie yra pasiryžę patys valyti savo kiemą, gali įsigyti sniego valymo mašinas ar kastuvus. Štai elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt benzininė sniego valymo mašina kainuoja nuo 369 eurų iki 999 eurų. Elektrinį sniego valytuvą šioje parduotuvėje galima įsigyti nuo 75 eurų iki 239 eurų. O sniego kastuvai kainuoja nuo 4,37 eurų iki 46,99 eurų.

„Senukų“ elektroninėje parduotuvėje benzininis sniego valytuvas kainuoja nuo 629 eurų iki 849 eurų, elektrinė sniego valymo mašina kainuoja nuo 199 eurų iki 359 eurų, o sniego kastuvas nuo 4,59 eurų iki 28,99 eurų.


Rašyti komentarą...
B
Birute
2021-01-09 21:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gero darbo
Atsakyti
0

L
Labas rytas
2021-01-11 13:27:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu prajuokino D D. Kur pernai sniega rado sie kosmonautai, gal geguzes menesi sniguriavo bet ledo tikrai nebuvo nei salcio.
Atsakyti
0

H
Ha ha
2021-01-11 13:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia apie Vilniu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų