naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai vasarą ieško darbo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o darbdaviai skundžiasi, kad pas mus jau sunku rasti darbuotojų. Patys darbuotojai tikina, kad užsienyje uždirba dvigubai, o kartais net keturis kartus daugiau, todėl ir išvažiuoja.

Gyventojai vasarą ieško darbo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o darbdaviai skundžiasi, kad pas mus jau sunku rasti darbuotojų. Patys darbuotojai tikina, kad užsienyje uždirba dvigubai, o kartais net keturis kartus daugiau, todėl ir išvažiuoja.

REKLAMA

Įdarbinimo specialistai sutinka, kad užsienyje algos didesnės ir tikina, kad ekonominei situacijai blogėjant, vis daugiau žmonių darbo vyks ieškoti svetur. 

Uždirba 2–3 kartus daugiau

Studentė Miglė iš Vilniaus portalui tv3.lt pasakojo, kad vasarą įsidarbino kavinėje padavėja. 

„Baigiau pirmą kursą ir nenorėjau tiesiog atostogauti, todėl ieškojau darbo. Dalis mano draugų išvyko dirbti į užsienį. Jie irgi įsidarbino padavėjais, viešbučių kambarių tvarkytojais. 

Visi uždirba už mane 2 ar 3 kartus daugiau. Mano atlyginimas siekia 600 eurų, dar papildomai gaunu arbatpinigių. Vis dažniau pagalvoju, kad ir man reikėjo vykti dirbti į užsienį, tačiau pabijojau, nes neturėjau darbo patirties“, – pasakojo mergina. 

REKLAMA

Ji tikino, kad kitais metais vasarą darbo ieškos užsienyje. 

„Svetur tikrai galima daugiau uždirbti. Lietuvoje atlyginimas mažas, tačiau gyvenu su tėvais, tad šiek tiek sutaupyti galbūt pavyks“, – vylėsi Miglė.

REKLAMA

Užsienyje atlyginimai 4 kartus didesni

Įdarbinimo  įmonės „Bondo jobs“ atrankų projektų vadovas Ernestas pasakojo, kad vasarą darbo rinka šiek tiek suaktyvėja, nes darbo užsienyje ima ieškoti studentai. 

„Tačiau kiti gyventojai atostogauja, tad darbo paieškas nukelia rudeniui. Šiltuoju metu laiku žmonės nelabai domisi darbo pasiūlymais. Darbdaviai būna suinteresuoti, kad darbuotojai dirbtų kuo ilgiau, tačiau vasaros sezonui priima ir studentus. 

REKLAMA

Daugiausiai darbdaviai siūlo darbus logistikos srityje sandėliuose Vokietijoje, Olandijoje ir Belgijoje. Vyresni gyventojai dažniausiai nori vykti dirbti į Vokietiją, o jaunesni dažniau renkasi Olandiją“, – pasakojo Ernestas. 

Anot jo, darbdaviai priima žmones ir nemokančius kalbos. 

„Tokiu atveju darbų vadovu įdarbinamas lietuvis, mokantis anglų ar vokiečių kalbą, kuris galėtų susikalbėti su kitais darbuotojais. Jeigu jie kalba tik lietuviškai. Tačiau turime ir tokių darbo pasiūlymų, kur reikalaujama turėti patirties ar specifinių kalbos žinių ar pavyzdžiui, aukštalipio pažymėjimo. Tad viskas priklauso nuo darbo pasiūlymo. 

REKLAMA
REKLAMA

Siūlomos algos svyruoja nuo 1,3 tūkst. eurų iki 4 tūkst. į rankas. Taip pat kai kurie darbdaviai apmoka darbuotojų kelionės išlaidas. Taip pat pasirūpina apgyvendinimu“, – sakė įmonės atstovas. 

Jo teigimu, žmonės dažniausiai išvyksta dirbti 3–4 mėnesius. 

„Po šio laikotarpio žmonės pasiima kelias savaites atostogų ir vėliau jeigu patinka darbas grįžta atgal. 

Sąstingį darbo rinkoje jautėme prasidėjus karui ir dar kelias savaites po to. Tuo metu visi buvo šoke, niekas neieškojo darbų. Dabar rinka atsigauna. O Lietuvos ekonominė situacija, kalbos apie ekonominę krizę, matyt, skatins lietuvius dažniau ieškoti darbo užsienyje“, – prognozavo atrankų projektų vadovas.

REKLAMA

Darbo pasiūlymų mažiau 

Darbo paieškos portalo „CVonline“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė sakė, kad nors  darbo užsienyje pasiūlymų ir yra, tačiau gerokai mažiau, nei būdavo prieš pandemiją. 

Jos teigimu, šiuo metu pagrindinės darbo užsienyje kryptys yra Olandija, Vokietija, Švedija, Norvegija, Kipras. Olandijoje ir Vokietijoje dažniausiai ieškoma darbuotojų sandėliuose, gamyboje: pakuotojai, rūšiuotojai, krovėjai, darbui prie konvejerių.

REKLAMA

Vyraujantys atlyginimai apie 10–12 eurų už valandą arba 1500–2000 eurų. Darbui Švedijoje dažniausiai ieškomi statybininkai: staliai, betonuotojai, tinkuotojai, gipskartotnio montuotojai, dažytojai, stogdengiai, plataus profilio statybininkai, taip pat baldininkai. Siūlomi atlyginimai siekia apie 14–18 už valandą arba 3000–4000 eurų per mėnesį atskaičius mokesčius. 

Norvegijoje siūlomi darbai gamyboje, ūkiuose. Siūlomi atlyginimai labai panašūs kaip Švedijoje. Darbui Kipre reikalingi turizmo, viešbučių srities darbuotojai; barmenai, padavėjai, animatoriai ir pan. Atlyginimai nėra aukšti nuo 800 iki 1200 eurų, bet siūloma suderinti darbą su poilsiu, suteikiamas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas. 

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje darbdaviams trūksta darbuotojų maitinimo sektoriuje 

Palangos kavinės „Vanwurst“ vadovė Greta pasakojo, kad darbuotojų vasarai pradėjo ieškoti dar vasario viduryje.  

„Tad darbuotojų ratas vis keičiasi. Anksčiausiai įsidarbinę žmonės pabandė, ne visiems patiko, dalis išėjo, tad vėl iš naujo ieškome naujų darbuotojų. Iš viso vasaros sezonui priimame 10 darbuotojų. Priimame ir ukrainiečius, dirba viena moteris iš Ukrainos. Daugiau norinčių dirbti užsieniečių neatsirado.  

REKLAMA

Šiais metais sunkiau rasti darbuotojų, daugelis jų dirbo ne pirmus metus. Tačiau pandemijos metu žmonės susirado naujus darbus“, – sakė kavinės vadovė.  

Anot jos, darbuotojai gauna nemokamą maitinimą, tačiau apgyvendinimo kavinė nesuteikia.  

„Atlyginimas siekia 700–1000 eurų į rankas. Darbuotojams iš aplinkinių miestų Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, apmokame kelionę į darbą“, – tikino kavinės vadovė. 

Šventojoje įsikūrusios kavinės „Vikingas“ savininkė Jūratė skundėsi, kad sunku rasti darbuotojų.  

REKLAMA

„Niekas nebenori dirbti, mums šiuo metu trūksta 15–20 darbuotojų.  

Daug žmonių išvažiavo dirbti į užsienį. Kreipėmės net į mokyklas, kurios ruošia virėjus. Tačiau jie jau būna sudarę sutartis su užsienio restoranais ir išvyksta dirbti į Prancūziją ar Italiją. O likę Lietuvoje dirbti nenori“, – sakė restorano savininkė. 

Straipsnis yra visika apgaule lengvatikiams! Esu jau 12 metu Vokietijos pilietis ir dirbau visus darbus nuo elektriko (turedamas elektronikos magistra) iki dabar programuotojo dideliame koncerne. Jokiu 4000 tukst atlyginimu ir dar i rankas nera, bent jau ne superkvalifikuotiems ar aukstos kastos kaip ir tie patys programuotojai nera! Cia visur operuoja brutto skaiciais, iki mokesciu, todel tie 2000 i menesi ar uz valanda butu viso labo kokie 1300. Be vietines patirties "kvalifikuoti" zmones neidomus, nebet uz puse kainos, as beje taip ir pradejau. Man taip pradzioje ir sake - mes taves nepazistame, jokios darbo reputacijos, o kokia LT patirtis jiems kaip bananu salies patirtis. Isvada: netikekit lengvai tokiais straipsniais, galima nuvaziuoti ir tik pabandyti, o gal? bet jokiu budu ne is paskutiniuju pinigu ar i skolas ar kredita.
Kokio bukumo ir asi_lu reikia būti, kas sitokias nesąmones rašyti... Užsienyje už dyką apgyvendinta jūs gal deb_ilai esate rimtai, tam užsienyje nėra kur ir ką besinomuoti o jei ir randi tai kaina kosmosas vien ant nuomos dirbsi ir dar neužteks. Alga sako 4000e jūs kausai esate rimtai, geriausiu atveju algos prasideda nuo 380-450 iki 650e per savaitę viskas niekas jums daugiau nemokės vergams o jūsų politikai už mūsiškių darbo jėga per metus iš Europos gauna milijonus eurų. Kas turite savo nuosava hata Lietuvoje į Europa nėra ko ten kojoms kelti. I Europa važiuoja visi kas moka Lietuvoje nuomas, nes tokie dažniausiai nebepragyvena ir jų tikslas susitaupyti pinigų Europoje ir gryzus nusipirkti savo nuosava būsta Lietuvoje. Aš dirbu gera darbą ir gaunu apie 650e už beveik šešias dienas per savaitę ir tai čia labai gerai man pasisekė, nes darbdavys už mane mokesčius sumoka, o taip tai atp_isa vagys mokesčių ir lieka 450e. Aš pats taupausi nusipirkti Lietuvoje savo hata, nes nusipirkęs savo hata tu nusiperki laisvę. O visas savo tas paskolas ir taip toliau susikiskit kuo giliau į vieną vietą.
4000 tai gal ne,bet bent 1600 euru i rankas garantuota...o ka daryt zmonems kurie gyvendami europos salyje,su europinemis kainomis ir gaudami 600 alga,kuriuos faktiskai neislaidaujant uztenka tik maistui ir busto saskaitoms...o kur pvz vaiko poreikiai...ko didesnis vaikas tuo didesni poreikiai...apie savo poreikius jau aisku galima pamirst...taip Europoje zmones skundziasi auganciom kainom,bet negirdejau nei vieno darbdavio besiskundziancio,kad turi kelti alga...Lietuvoje verslas lopsta,nes zmones moka tiek,kiek jie papraso,o moket kur pasisuksi alga 600...geroves valstybeje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų