Gyvenimo kaina Lietuvoje – sunku patikėti, kiek daug galime sau leisti

Lietuvoje įprasta skųstis, kaip prastai gyvename palyginti su kitomis išsivysčiusiomis Europos šalimis, ir kaip smarkiai skiriasi mūsų atlyginimai. Bet ar iš tiesų turime teisę niurzgėti? Europos statistikos duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje prekių ir paslaugų vartojimas jau pasiekė 90 proc. bendrijos vidurkio. Uždirbame mažiau, bet perkame, pietaujame, pramogaujame pigiau, todėl gyvename, esą, labai panašiai kaip vidutinis europietis.

Vidutinis lietuvis uždirba 800 eurų į rankas. Estai, kuriuos bandome vytis, uždirba 1200 eurų, britai – 2500 eurų. Atrodytų, situacija šioje krūvelėje liūdnoka, bet ar iš tiesų taip yra? Ar su savo 800 eurų leidžiame sau žymiai mažiau nei daugiau uždirbantys europiečiai?

Pažvelgus į statistiką, vaizdelis tampa ne toks jau ir liūdnas. Eurostato duomenimis, lietuvių faktinis prekių ir paslaugų vartojimas jau pasiekė 90 proc. ES vidurkio, susilyginome su ispanais. Pagal galimybę įpirkti prekes ir paslaugas lenkiame ne tik savo kaimynus, bet ir visas Vidurio ir Rytų Europos šalis.

„Viena iš priežasčių yra tai, kad mes turime nemažai neoficialių pajamų, kurios neatsispindi atlyginimų statistikoje. Turime alternatyvių pajamų, kurios nėra atlyginimai. Nemažiau svarbi priežastis yra tai, kad Lietuvoje kainų lygis, ypač paslaugų kainų lygis, yra labai žemas. Ir jei žiūrėtumėm tokių profesinių paslaugų kaip švietimas, sveikatos apsaugos paslaugos, tai nuo Vakarų valstybių kainų lygis nesiekia net 40 proc. ir tai irgi didina perkamą galią“, – sakė „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Europos statistiniai duomenys rodo, kad mūsų prekių ir paslaugų kainos sudaro maždaug du trečdalius ES vidurkio. Už mus pigiau prekes ir paslaugas perka tik vengrai, lenkai, rumunai ir bulgarai. O pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė prekių ir paslaugų kainomis statistikoje mus lenkia kone dvigubai.

Bet tai statistika. O štai pasaulio bent šiek tiek matę lietuviai sako, kad statistika toli gražu neatspindi realybės ir to, kiek sau galime leisti.

„Galiu apie Angliją pasakyti, tikrai ten gal 20 proc. didesnės kainos, bet algos nepalyginamos su mūsų“, – sakė sutiktas praeivis.

„Transportas, komunalinės paslaugos, gyvenamas plotas – yra dideli mokesčiai Vokietijoje. Mokame mokestį už sklypą ar NT mokestis ir panašiai. Jeigu žiūrėti tik maisto prekes, pavyzdžiui, tai tikrai galima prasimaitinti pigiau netgi Vokietijoje, negu Lietuvoje. Toks jausmas atvažiavus čia, aš negaliu aišku, taip tiksliai lyginti“, – antrino Vokietijoje gyvenanti lietuvė Rita.


Rašyti komentarą...
M
Muse
2019-06-21 11:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jie cia nesamones raso? Kas gerai gyvena ? Turtuoliai ir vagys? Is kur te milijoneriai atsirado,kurie gali leist sau viska? Tauta paverte vergais ir benamiais. Anksciau visi buvo lygus ir niekas nebijojo prarasti darba. O dabar tik mokedcius moki ir jokios ateites ne matal..
Liudna
Atsakyti
-5

S
Stasys
2019-06-21 10:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Persikaitinusio tautinio propagandisto rašliava.
Atsakyti
-7

S
Saule
2019-06-21 11:04:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie pramogauja kas gauna kelis tukstancius ,nes musu statistika labai klaidina su savo informacija . tie kurie gauna 800 tikrai gyvena kukliai . Nes statistika sumeta mus visus i viena kruva ar gamyklos vadovas kuris gauna10,000 ar darbininkas su 800 ir pramogauja vadovai uz mus ir musu vardu eina ,kad gyvename labai pasiturinciai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų