Vyriausybės užmojį mažinti grynųjų pinigų atsiskaitymus šalyje bankai pasiryžę paremti ir atitinkamomis finansinėmis investicijomis.

Bankai pažymi, jog, nustačius grynųjų pinigų operacijų apribojimus, būtų užtikrintas piniginių operacijų skaidrumas, bei žada plėsti banko paslaugų infrastruktūrą, mažinti elektroninių banko paslaugų įkainius bei keisti žmonių įpročius.

Ketvirtadienį Vyriausybėje Premjeras Andrius Kubilius bei finansų ministrė Ingrida Šimonytė su banko „Swedbank“ atstovais aptarė ir grynųjų pinigų operacijų apribojimus bei šio tikslo įgyvendinimui reikalingas priemones.

Pasak Ministro Pirmininko patarėjo ekonomikos ir finansų klausimais Mykolo Majausko, grynieji pinigai yra būtent ta terpė, kuri sudaro sąlygas egzistuoti šešėlinei ekonomikai. Tad tiek Vyriausybė, tiek Seimas turėtų priimti sprendimus, kuriais būtų nustatyti apribojimai tam tikrą finansinę ribą perkopusiems juridinių asmenų atsiskaitymams, ir didesni piniginiai sandoriai perkant prekes ir paslaugas būtų perkelti į elektroninę erdvę.

„Kartais girdime, kad su pusės milijono lagaminu žmonės ateina ir nusiperka butus. Tokie dalykai, manau, modernioje ekonomikoje neturėtų egzistuoti, ir tai turėtų po truputį mažėti. Tačiau mes kalbėjome, kad bankai neturėtų tiesiogiai pelnytis iš didėjančios ekonominės apyvartos. Jeigu būtų priimti sprendimai, kad grynųjų pinigų atsiskaitymai turėtų būti mažinami, bankas turėtų išlaikyti tuos pačius mokesčių įkainius bei padalinti juos didėjančiam vartotojų kiekiui“, – teigė M. Majauskas.

REKLAMA

Premjero patarėjas taip pat pažymėjo, jog Vyriausybė pasiryžusi šį klausimą aptarti ir su kitais bankais, kadangi šešėlinės ekonomikos mažinimas yra bendras visų institucijų interesas.


Rašyti komentarą...
S
Studentas
2011-01-27 13:59:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Edejotai nesupranta, kad jei nenusipirksi Lietuvoj - pirks užsieny. Ir mokės grynais čia kalbant apie rimtus pirkinius. O šešėlis ir toliau sėkmingai atsiskaitinės grynais ir tikrai nesinori, kad banke matytųsi kur ką dariau ir veikiau. Išsiplaukit galvas su konjaku bankininkai ir šitos idėjos sumanytojai.
Atsakyti
0

A
Algis
2011-01-27 14:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai jau mūsų bankai protingi. Parduotuvese juk mokedami už prekes kortele kiekvieną kartą nuo nuskaičiuotos sumos sumokame 3 procentus, kurie yra įkalkuliuoti į prekės kainą ir yra sumokami bankams. Estų parduotuvės prieš kokius 2 metus pabandė taikyti nuolaidą 3 procentus tiems, kurie moka grynais. Greitai bankai šį dalyką užgniaužė. Reikia tik pagalvoti kokios pinigų sumos prasisuka bankams.
Atsakyti
0

n
na,
2011-01-27 14:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai ne kova su seseliu, o bandymas banku likvidumo problemas spresti grynuju pinigu atsiskaitymu ribojimais.
Viena aisku, kad siuo metu su bankais turim labai rimtu problemu ir pinigus laikyti bankuose labai rizikinga
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų