Žinių radijas

Nuo lapkričio 1 dienos šeimos gydytojai pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai – už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus, gydytojai psichiatrai ir slaugytojai – už vizitus į psichinę negalią turinčių pacientų namus. Tai reiškia, kad pacientams paslaugos bus labiau prieinamos, gerės jų kokybė, trumpės eilės.

Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė „Žinių radijui“ sakė, jog šių pataisų tikslas – aukštesnė pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros kokybė.

„Taip bus galima tikėtis ankstesnės tam tikrų ligų diagnostikos, profilaktikos skatinimo. Tiesiog siekiame pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo užtikrinimo“,- sakė O.Burokienė.

Tam tikslui nuo 2014 metų lapkričio 1 dienos pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms pradėta mokėti už tam tikras naujas skatinamąsias paslaugas.

REKLAMA

„Esame nustatę paslaugų kainas. Pavyzdžiui tuberkulino mėginio atlikimas 7 metų ar rizikos grupių vaikams įvertintas 9 litais. Tai reiškia, kad jeigu šiuo metu yra virš 46 tūkst. vaikų, o mes siekiame, kad visi vaikai būtų patikrinti, tai ta suma viršija 72 tūkst. litų. Tačiau kiek gaus šeimos gydytojas, priklauso nuo įstaigos taisyklių – kaip nustatys įstaigos vadovas, tokia dalis ir atiteks šeimos gydytojui“,- aiškino O.Burokienė.

Taip pat nuo lapkričio 1-osios gerų žinių sulaukė ir lėtinėmis ligomis sergantys pacientai. Jiems kaskart nebereikės prašyti šeimos gydytojo siuntimo konsultacijai pas specialistus.

„Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojo ilgalaikio paciento, sergančio lėtinėmis ligomis sveikatos būklės stebėjimo tvarkos aprašas, pagal kurį pacientai galės lankytis pas specialistą be šeimos gydytojo siuntimo. Taip pat gydytojas specialistas nustatys jam stebėjimo planą, pagal kurį jis gali apsilankyti be gydytojo siuntimo“,- sakė O.Burokienė.

Parengė Monika Burvytė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų