Gavelienė: stabdomi Rusijos skrydžiai į Turkiją – galimybė Lietuvai

Rusijos sprendimas iki birželio 1 dienos stabdyti didžiąją dalį turistinių skrydžių į Turkiją atveria papildomų galimybių Lietuvos turizmo verslui, tačiau kliūtimi gali tapti nepalankus požiūris į rusišką „Sputnik V“ vakciną, teigia Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė. 

„Prieš kelerius metus Rusijai nutraukus turistinius skrydžius į Turkiją, nemažai Rusijos piliečių poilsiauti į šią šalį vyko per Lietuvą. Manau, kad tie Rusijos gyventojai, kurie turi galimybę atvykti į Europą, turės galimybę ir nuvykti į Turkiją, tačiau savo kelionėms jie rinksis tas šalis, į kurias bus leidžiama atvykti pasiskiepijus „Sputnik“ vakcina“, – BNS sakė kelionių organizatorės „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė.

Pasak jos, kol kas Lietuvoje diskutuojama, ar įsileisti į šalį užsieniečius, pasiskiepijusius „Sputnik V“, tuo metu Estija jau yra pareiškusi, kad priims tokius turistus. 

„Leidimas atvykti pasiskiepijusiems „Sputnik“ vakcina būtų naudingas mūsų turizmo sektoriui, nes toks turistas prieš vykdamas į Turkiją ar grįždamas iš jos vieną ar kelias dienas praleistų ir Lietuvoje (...) Manau, anksčiau ar vėliau mes būsime priversti Europos vaistų agentūros sprendimu priimti pasiskiepijusius šia vakcina. Mes galime neskiepyti savo žmonių šia vakcina, bet negalima diskriminuoti žmonių, kurie yra paskiepyti kita vakcina“, – teigė Ž. Gavelienė.

Anot jos, Lietuvos kelionių organizatoriai didesnių nuolaidų iš Turkijos dėl šio Rusijos sprendimo neturėtų sulaukti, nes poilsio Turkijoje sąlygos šiemet ir taip yra labai geros.

„Tiek pažvelgus į kainas, tiek į kovidinį pasirengimą, Turkijos siūlomos sąlygos yra labai geros, aš sunkiai įsivaizduoju, kad gali būti pasiūloma dar kažkas geriau“, – sakė Ž. Gavelienė.

Tuo metu bendrovės „Tiketa Tour“ vadovas Gvidas Aukštuolis prognozuoja, kad kelionių į Turkiją kainos Lietuvos turistams gali mažėti. 

REKLAMA

„Rusijai atšaukus skrydžius į Turkiją, laimės kitos valstybės, tarp jų ir Lietuva. Viešbučiai mažins kainas, o Turkija dar labiau stengsis dėl turistų. Jau sulaukėm pasiūlymų bendradarbiauti ir su naujais viešbučių tinklais”, – BNS tvirtino G. Aukštuolis.

Rusija pirmadienį pranešė nuo balandžio 15-os iki birželio 1 dienos stabdanti didžiąją dalį skrydžių į Turkiją. Anot Rusijos vyriausybės atstovų, tokį sprendimą lėmė koronaviruso situacija, nes 80 proc. užsienyje užsikrėtusių šios šalies gyventojų lankėsi Turkijoje, tačiau, anot naujienų agentūros „Bloomberg“, tam įtakos galėjo turėti ir savaitgalį vykęs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitas Turkijoje.

Pernai Turkijoje, nepaisant su koronaviruso pandemija susijusių suvaržymų, lankėsi 2,13 mln. turistų iš Rusijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų