• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos bankas panaikino reikalavimą, dėl kurio sutuoktiniai galėjo skolintis mažiau nei po vieną gyvenantys kredito įstaigų klientai.

Lietuvos bankas panaikino reikalavimą, dėl kurio sutuoktiniai galėjo skolintis mažiau nei po vieną gyvenantys kredito įstaigų klientai.

REKLAMA

Kaip primenama pranešime žiniasklaidai, klientams, kurie susituokę ir kreipiasi asmeninei vartojimo paskolai, buvo taikomas reikalavimas turėti daugiausiai 20 proc. siekiantį įsiskolinimo ir pajamų santykį.

Nuo balandžio pradžios šis santykis susituokusiems asmenims galės siekti 40 proc., kaip ir nesusituokusiems klientams, primenama pranešime žiniasklaidai.

Paprastai kalbant sutuoktiniai galės pasiskolinti daugiau pinigų nei iki šiol.

Susituokusiems nebus taikomis didesni ribojimai

Šis nedidelis, bet reikšmingas pokytis reiškia, kad susituokę klientai galės daugiau pasiskolinti net ir neįtraukdami savo antrosios pusės.

Pavyzdžiui, klientas, neturintis įsipareigojimų ir gaunantis 2000 eurų mėnesines pajamas, iki šiol neįtraukiant sutuoktinio galėjo turėti daugiausiai 400 eurų per mėnesį siekiančias paskolos įmokas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šiol didžiausia mėnesinė įmoka tokiam klientui galės būti 800 eurų.

„Bigbank“ Santykių su klientais valdymo departamento vadovo Lietuvoje Edvardo Arnatkevič teigimu, nesusituokę klientai iki šiol turėdavo pranašumą, kadangi jiems visada buvo taikomas maksimalus 40 proc. įsiskolinimo ir pajamų santykis.

REKLAMA

„Daugeliu atveju susituokus į paskolos ėmimo procesą tekdavo įtraukti ir savo sutuoktinį, o jeigu tarp jų pajamų yra didelis skirtumas, susituokus gauti didesnę paskolą būdavo netgi sunkiau nei nesusituokusiems žmonėms.

Šis pokytis palengvins paskolų ėmimo procesą susituokusioms poroms, nedidinant rizikos finansų įstaigoms. Tai – sveikintinas ir ilgai lauktas Lietuvos banko žingsnis“, – pranešime cituojamas E. Arnatkevič.

Pasak pranešimo žiniasklaidai, pastaruoju metu paskolų ėmimo sąlygos ir visuomenės informavimas apie galimybes yra vienas iš Lietuvos banko prioritetų.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pernai buvo pristatytos taikytinos paskolų palūkanų normų fiksavimo priemonės, pradėtos didinti refinansavimo galimybės.

Tiesa, didžioji dalis Lietuvos banko priemonių yra informacinės, siekiant gerinti lietuvių finansinį raštingumą ir suteikti kredito įstaigų klientams daryti informuotus sprendimus.

Pavyzdžiui, 2023-iųjų pabaigoje Lietuvos bankas, siekdamas gerinti vartotojų informuotumą apie paskolų palūkanų normų fiksavimo privalumus bei trūkumus, pradėjo skelbti daugiau duomenų apie Lietuvos kredito įstaigų paskolų palūkanų normas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų