Socialinis tinklapis „Facebook“, nepaisant duomenų slaptumo ekspertų, vartotojų ir net JAV Kongreso narių kritikos, ketina suteikti galimybę trečiųjų šalių gamintojams ir internetiniams puslapiams gauti vartotojų namų adresus ir telefono numerius, rašo „The Huffington Post“.
Apie naująją savo politiką „Facebook“ tyliai pranešė patalpindami žinutę savo tinkliaraštyje. Kompanija taip pat pranešė svarstanti uždrausti asmenims, jaunesniems nei 18 metų, uždrausti dalintis savo asmenine informacija su trečiosiomis šalimis. Tokie „Facebook“ planai atnaujinti galimybę trečiųjų šalių internetiniams puslapiams pasiekti socialinio tinklapio vartotojų adresus bei telefono numerius dar kartą pabrėžia abejotiną kompanijos politiką, skatinančią vartotojus liberaliai dalintis savo asmeniniais duomenimis.
Ekspertai mano, kad tokia „Facebook“ politika padidintų grėsmę vartotojams tapti sukčių ir tapatybės vagių aukomis. „Sukčiai gali įsikūnyti į vartotoją, jei jie turi jo telefono numerį“, – sako Carnegie Mellon kompiuterinių mokslų mokyklos profesorius Normanas Sadehas–Koniecpolis. Jo teigimu, mūsų yra prašoma pateikti savo telefono numerį, tačiau nepasakoma, kas bus daroma su šia informacija. „Kitaip tariant, mes nežinome, su kuo turime reikalą“, – teigia profesorius.
Kiti ekspertai yra susirūpinę, kad asmenims, kurie sutinka pasidalinti savo informacija, teigiama, jog ji bus pasiekiama tik jo draugams, tačiau vėliau asmeniniai duomenys gali tapti prieinami ir tretiesiems asmenims.