Estijos bendrovė iš Arūno Šikštos siekia atgauti 0,8 mln. eurų skolą

Estijos bendrovė „Viridis Invest“ iš buvusio banko „Swedbank“ ir bendrovės „Teo“ vadovo Arūno Šikštos siekia atgauti daugiau nei 800 tūkst. eurų skolą.

Antstoliai pernai liepą areštavo 100 proc. A. Šikštai priklausančių apskaitos bendrovės „Financial Management Group“ akcijų ir bandys jas parduoti varžytinėse. Registrų centrui pateiktame antstolės Astos Stanišauskaitės rašte nurodyta, kad išieškomos skolos ir vykdymo išlaidų suma tuomet siekė 849 tūkst. eurų.

Areštuotų akcijų varžytines paskelbtos birželio 21 dieną, jos vyks iki liepos 22-osios. Elektroninių varžytinių sistemos portale skelbiama, kad pradinė jų pardavimo kaina yra 548 tūkst. eurų.

A. Šikšta teigė, kad su „Viridis Invest“ bus atsiskaityta dar iki varžytinių pabaigos, todėl jos turėtų būtų nutrauktos.

„Mes turime terminą ir uždarinėjame visus įsipareigojimus. Tiesiog terminai sutapo, uždarinėjame mes tas diskusijas ir atsiskaitymai vyksta artimiausiu metu“, – sakė A. Šikšta.

„Turime tam tikrų komercinių sutarčių, atsiskaitymai vėlavo ir teisiškai tiesiog papuolėme į terminą uždarymo. Dar turime gerokai laiko, atsiskaitymai vyksta ir bus uždaryti“, – pridūrė jis.

Kontrolinį 65,4 proc. „Financial Management Group“ akcijų paketą A. Šikšta įsigijo 2014 metais. Portalui vz.lt jis tuomet teigė, kad investuota „pakankamai ženkli suma“, kurią sudaro jo ir skolintos lėšos. Didžiąją dalį akcijų (59,2 proc.) A. Šikšta pirko per savo įmonę „MS Management Service“ – jos 2014 metų ataskaitoje nurodoma, kad akcijų įsigijimo savikaina yra 1,36 mln. eurų.

2015 metų pradžioje „MS Management Service“ buvo prijungta prie „Financial Management Group“, o vieninteliu pastarosios akcininku A. Šikšta tapo tų metų birželį.

„Financial Management Group“ pardavimo pajamos 2018 metais sumenko 9,2 proc. iki 881 tūkst. eurų, o grynasis pelnas išaugo 2,8 karto iki 120,5 tūkst. eurų, nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje. Bendrovės mokėtinos sumos ir kiti įsipareigojimai praėjusių metų pabaigoje buvo 1,237 mln. eurų, turto vertė siekė 1,491 mln. eurų.

Estijos portalo inforegister.ee duomenimis, 2014 metais įsteigtos „Viridis Invest“ valdyboje dirba V. D., kuri figūruoja daugybėje su lietuviško kapitalo verslo paslaugų grupe „Lewben“ susijusių įmonių skirtingose šalyse.

„Viridis Invest“ įstatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. eurų,


Rašyti komentarą...
S
Swedbank
2020-08-27 12:50:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidomėkit kam ir kiek dar skolingas šiai dienai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų