Londone įvyko Londono Sičio lietuvių klubo bei Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje organizuotas susitikimas su įtakingo britų savaitraščio „The Economist“ redaktoriumi Edwardu Lucasu.

„Rytų Europa“ neegzistuoja

Baltijos šalių bei Rusijos santykių specialistas E.Lucasas vakarą pradėjo paskelbdamas, kad sąvoka „Rytų Europa“ yra pasenęs, ekonomiškai, politiškai bei kultūriškai realybės neatitinkantis konceptas. Jo teigimu, ekonomikos žvaigždės – Lenkijos – nederėtų grupuoti su besivejančiomis Baltijos šalimis ar atsiliekančia Baltarusija. Rytų Europos šalių grupavimui E.Lucasas siūlė alternatyvų padalijimą: šalys, kurios bijo skolintis iš tarptautinių kapitalo rinkų bei šalys, kurios tame grėsmės nemato.

Lietuvai svarbus JAV ir NATO palankumas

Paprašytas įvertinti dabartinę Lietuvos užsienio reikalų politiką, svečias pažymėjo, kad jai trūksta koordinacijos tarp skirtingų valdžios organų bei jaučiamas atšalimas santykių su JAV atžvilgiu. Jo teigimu, glaudūs santykiai su JAV Lietuvai yra svarbūs, nes Lietuvai bei visoms Baltijos valstybėms kritiškai svarbi NATO parama. E.Lucasas ragino Lietuvą didesnę biudžeto dalį skirti nacionaliniam saugumui bei glausčiau bendradarbiauti energetikos klausimais su Latvija ir Estija. Autorius įsitikinęs, kad Lietuva gerokai atsilieka nuo savo kaimynių, spręsdama energetinės nepriklausomybės klausimą, bet sveikintinu laiko Lietuvos politikų ryžtą perorganizuoti „Lietuvos dujas,“ taip mažinant „Gazprom“ monopolinę poziciją Baltijos rinkose.

REKLAMA

Diskutuojant apie Lietuvos vidaus politiką, neišvengiamai iškilo ir emigracijos klausimas. E.Lucasas teigė manąs, kad migracija yra teigiamas reiškinys. Jis tvirtino, kad dėl laisvo gyventojų judėjimo nukenčia šalys, kurios tampa mažiau konkurencingomis ir savo piliečiams nepasiūlo pakankamai saugumo, skaidrumo bei kokybės teikiamomis viešosiomis paslaugomis. „Lietuvai emigracija tapo didžiule problema, ją reikia spręsti gerinant gyvenimo sąlygas gyventojams, kreipti daugiau dėmesio į kokybišką viešųjų paslaugų teikimą piliečiams, politinį proceso skaidrumą bei stabilumą“, – teigė E.Lucasas. Iškilus klausimui apie Banką „Snorą“, E.Lucasas teigiamai įvertino vyriausybės sprendimą jį nacionalizuoti, tačiau kritikavo iki tol vykdytą ganėtinai atsainų bankų prižiūrėtojų darbą.


Rašyti komentarą...
a
a
2012-02-09 13:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šis žurnalistas garbinamas, nes palaiko Kubilių. Nėra jis nei įtakingas, nei žinmas.
Atsakyti
0

a
abejonės
2012-02-09 13:50:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kelia Lucas įžvalgos apie Latvijos ir Estijos "didesnę" energetinę nepriklausomybę. Gal ne į tą atlasą pasižiūrėjo komentuodamas. O siūlymas Lietuvai daugiau bendradarbiauti su latviais ir estais energetikoje - gal vertėjų klaida. O gal Lucas siūlo įteisinti Maišiagalos paktą?
Atsakyti
0

L
LLL
2012-02-09 13:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
BUTINA SKIRTI 2 PROC ARMIJAI,GINKLAMS IR KURTI 150 TUKST REZERVA SU PRISKIRTAIS GINKLAIS,
VIENAS UKRAINIEISKAS TANKAS KAINUOJA 1 MLN DOLERIU,JEI NE 1 MILIARDAS LT GINKLAMS TAI ISEITU 250 TANKU IR TT KUR 400 MLN VALDOVU RUMAI,500 MLN LEO AFIORA IR TTT O SAUGUMUI NESIKIAMA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų