REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp teisės akto ir verslininko egzistuoja labai didelė duobė, Ūkio ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė ūkio ministras Rimantas Žylius. Jo teigimu, šią duobę bus siekiama įveikti naudojant  39 klausimynus 17-oje sričių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų idėja yra verslą kontroliuojančias institucijas padaryti verslininko pagalbininku, kuris padėtų verslininkui susigaudyti, ko iš jo reikalaujama“, – sakė R. Žylius.

REKLAMA

Šiuo metu verslo priežiūros institucijos, naudodamos kontrolinius klausimynus, atlieka 23 proc. patikrinimų. Pagrindinis tikslas, ūkio ministro teigimu, pasiekti, kad iki šių metų spalio ne mažiau kaip 50 proc. visų patikrinimų būtų atliekama pagal kontrolinius klausimynus.

R. Žyliaus teigimu, šie klausimynai verslininkams turėtų padėti geriau suvokti teisės aktų reikalavimų esmę, o tai savo ruožtu užtikrintų susikalbėjimą tarp verslininkų ir tikrintojų.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigė, kad dažniausiai verslininkai nesilaiko teisės aktų dėl dviejų priežasčių. Pirma, teisės aktų yra fiziškai per daug ir todėl yra labai sunku juos visus aprėpti. Antra, verslininkas tiesiog nežino, kaip jam reikėtų laikytis reikalavimų.

„Klausimynų esmė yra užtikrinti, kad ir inspektoriai, ir verslininkai žinotų, ką ir kaip kiekvienam reikėtų daryti“, – sakė R. Šimašius.

Balsas.lt primena, kad 2011 metais gruodžio mėn. buvo patvirtinti pirmieji 7 kontroliniai klausimynai, nuo 2012 sausio – dar 4 kontroliniai klausimynai.  Šiandien kontroliniai klausimynai naudojami tikrinant nedideles viešojo maitinimo įstaigas, nedideles mažmeninės prekybos įmones, kirpyklas, grožio salonus, autoservisus, statybos įmones, statybininkus ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų