Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, vertindamos nelaimių sukeltus nuostolius, po kurių būtų sunku ar neįmanoma atnaujinti įprastos įmonės veiklos, pražūtingiausia įvardija tokią žalą, nuo kurios nukentėtų įmonėje dirbantys darbuotojai (žalos įvertinimo vidurkis - 4,05 balo iš 5 galimų). Tačiau pripažindamos, kad didžiausias jų turtas - darbuotojai, jais kaip turtu nepakankamai rūpinasi, tik 29 proc. draudžia darbuotojus nelaimingų atsitikimų draudimu. Tokį paradoksą atskleidžia „Lietuvos draudimo" užsakymu „Socialinės informacijos centro" (SIC) atlikta apklausa.

Apklausus 500 Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių taip pat pastebėta, kad žala prekėms, žaliavoms, pagamintai produkcijai taip pat darytų didelę įtaką verslo tęstinumui. Tačiau, apklausos duomenimis, žaliavas draudžia tik 24 proc. apsidraudusių įmonių, prekes draudžia 44 proc.

„Įmonės, kurios neskiria pinigų tam, kas, jų nuomone, gali niekada ir neįvykti, neretai pralošia rizikos žaidimą. Daugiau nei trečdalis smulkiojo ir vidutinio verslo yra patyręs žalų, po kurių buvo sunku atstatyti įmonės veiklą. 45 proc. įmonių žalą atlygino draudikai, tačiau daliai verslininkų teko prašyti draugų ar giminaičių pagalbos, kiti ėmė paskolų iš banko (6 proc.)", - sako Arūnas Raziūnas, „Lietuvos draudimo" Verslo rizikų skyriaus vadovas.

REKLAMA

Verslo draudimo ekspertas taip pat pažymi, kad taupymas draudimo įmokos sąskaita, pageidavimai atsisakyti kai kurių draudimo produktų ypač sustiprėjo prasidėjus krizei. Įmonių skiriamos lėšos draudimui į ankstesnį lygį vis dar negrįžo, nes verslas baiminasi antrųjų ar trečiųjų krizės bangų.

Apklausos metu beveik trečdalis įmonių įvardijo, kad pražūtinga žala, po kurios būtų sunku tęsti veiklą, yra nuo 100 iki 500 tūkst. litų. Beveik penktadalis įmonių pražūtingos žalos dydį įvardija nuo 50 iki 100 tūkst. litų, o 15 proc. - ir iki 50 tūkst. litų. Pastaroji suma gali pasirodyti nedidelė, tačiau kaip tik šios įmonės, kurioms ji būtų pražūtinga, ne gyvybės draudimui skiria mažiausią sumą per metus - iki 1400 litų.

Nuostolių likvidavimas ir grįžimas prie normalios įmonės veiklos užtrunka. Dažniausios, bet mažiausiai įtakos tolesniam verslui ir veiklos vystymui atnešančios žalos atsitinka įmonių transportui: 65 proc. įmonių po tokios žalos vėl normaliai pradeda veiklą per mėnesį laiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų