Vadovą gerbia dauguma
Prieš keletą mėnesių portalo CVbankas.lt atliktas tyrimas atskleidė, kad daugiau kaip pusei dirbančiųjų geras sutarimas su vadovu būtų netgi paskata likti dirbti nemėgstamame darbe. Šiuo metu vidutiniškai 35 proc. darbuotojų sako, kad savo vadovams jaučia didelę pagarbą – mano, kad jie yra tikri savo srities specialistai, iš kurių galima mokytis. Taip pat didesnė dalis respondentų savo vadovus apibūdina teigiamai: mano, kad šie yra išsilavinę, lankstūs įvairiose situacijose, rūpinasi savo išvaizda, yra kultūringi, protingi, iniciatyvūs, draugiški.
Nors vadovus gerbia, tačiau didelė dalis (apie 46 proc.) darbuotojų greta pagarbos jaučia ir tam tikrą baimės jausmą, diskomfortą bendrauti.
Apie 30 proc. darbuotojų savo vadovo negerbia – sako, kad jam trūksta kompetencijos. Tiesa, tik nedidelė dalis dirbančiųjų apie tai išdrįsta pasakyti pačiam vadovui. Paprašyti detaliau apibūdinti vadovus, kai kurie negaili kritikos: iš neigiamų savybių savo vadovus apibūdina kaip nepakankamai protingus būti vadovais, besirūpinančius tik savimi, nekultūringus arba tokius, kuriems trūksta iniciatyvos ir atrodo, kad įmonės reikalai jiems nerūpi.
Ar darbuotojai norėtų, kad vadovas būtų draugas?
Ar darbuotojai norėtų, kad jų vadovas būtų jų draugas? Taip gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio – aiški dauguma (per 80 proc.) Respondentai mano, kad geriausia, kai su vadovu galima bendrauti nevisai formaliai, tačiau vis tiek laikantis tam tikrų ribų – ne taip, kaip su draugu. Vos šiek tiek daugiau nei dešimtadalis norėtų, kad jiems vadovautų draugas – tuomet su juo nebijotų bendrauti bet kokiu klausimu.
Keli procentai tyrime dalyvavusiųjų dar kategoriškesni – jų nuomone, turėtų būti apibrėžta aiški riba, kas yra vadovas, ir su juo reikėtų bendrauti tik formaliai.
Ar vadovui reikėtų sėdėti atskirai nuo kitų kolektyvo narių?
Tyrime respondentų taip pat buvo klausiama, ar vadovas turėtų sėdėti kartu su visais, o gal geriau turėtų atskirą kabinetą. Vertinant apklausos rezultatus, 86 proc. respondentų mano, kad vadovas turėtų dirbti atskirame kabinete, likusieji – kad jo darbo vieta būtų greta kitų darbuotojų.
CVbankas.lt informacija