Netgi 85 proc. darbuotojų teigia, kad atlyginimas šiuo metu yra tik vienas iš svarbiausių dalykų, bet ne pats svarbiausias. Be atlyginimo, darbuotojams svarbūs ir kiti faktoriai, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. 15 proc. respondentų atlyginimo suma yra svarbiausia.
Paklausti, kaip per pastaruosius metus kito jų atlyginimas, dauguma darbuotojų teigė, kad atlyginimo suma keitėsi į gerąją pusę arba bent jau nemažėjo: 31 proc. darbuotojų atlyginimas liko stabilus, 30 proc. padidėjo keliais procentais, dar 21 proc. pastebimai išaugo. Vadinasi, 8 iš 10-ies darbuotojų galėjo džiaugtis stabilia arba geresne savo finansine padėtimi. Likusiam beveik penktadaliui darbuotojų apie didesnį atlygį kol kas lieka tik svajoti.
Geresnę finansinę darbuotojų padėtį rodo ir Statistikos departamento duomenys: realusis darbo užmokestis ketvirtąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ankstesniuoju, šalies ūkyje padidėjo 2,4, valstybės sektoriuje – 3,0, privačiajame – 2,0 procento. Darbo užmokesčio padidėjimą ketvirtąjį 2012 m. ketvirtį lėmė didesnės nereguliarios premijos, priedai, priemokos ir vienkartinės piniginės išmokos. Atskaičius mokesčius, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šalies ūkyje sudarė 1730,4 lito, valstybės sektoriuje – 1842,9 lito, privačiame – 1663,4 lito.
Portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai, jei šiuo metu ieškotų darbo, sutiktų dirbti naujoje vietoje tik tokiu atveju, jei jiems būtų mokamas apie 2000 litų (53 proc. respondentų) arba apie 3000 Lt (21 proc.) siekiantis atlyginimas, atskaičius mokesčius. Dar 15 proc. dirbtų tik tuo atveju, jei atlyginimas būtų didesnis nei 3000 Lt. Palyginti šiuo metu norimą gauti atlyginimo sumą su ta, kurios darbuotojai pageidavo prieš metus ar pusantrų, akivaizdu, jog šiuo metu darbuotojai jaučia didesnę savivertę ir darbo rinkoje jaučiasi saugesni. Prieš pusantrų metų dauguma būtų sutikusi dirbti už minimalų ar šiek tiek didesnį atlyginimą arba apskritai būtų džiaugęsi, gavę darbą.