REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 25-27 dienomis vyks antrosios Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto leidybos studentų organizuojamos leidybos dienos (LeiDi’07). Jei pirmosios buvo gana kuklios ir vyko tik universitete, tai šiemet įvairius LeiDi’07 renginius bus galima stebėti ir universitete, ir Vilniaus senamiestyje.

REKLAMA
REKLAMA

LeiDi‘07 tema – atvirukai. Balandžio 25 dieną 11.30 val. VU Jungiamuosiuose rūmuose vyks šiųmetinių leidybos dienų atidarymas. Jo metu fakulteto bei universiteto bendruomenei bus pristatyta jauna leidybos studijų programa ir jos studentų organizuojama šventė. Tos pačios dienos popietę, 14 val., Teisės fakulteto 402 auditorijoje (Saulėtekio al. 9) Maris Jansonas („Bad Dog“ įkūrėjas Latvijoje) anglų kalba skaitys paskaitą „Reklaminiai ir paramos atvirukai“.

REKLAMA

Vakare LeiDi’07 persikels į Vilniaus miesto senamiestį: leidybos specialybė bus pristatyta ne tik universiteto bendruomenei, bet ir vilniečiams bei miesto svečiams. Vakaro akcentas – akcija „Atvirėjam!“. Jos metu, 16–17 val., leidybos studentai miesto Katedros aikštėje praeiviams dalys specialiai 2007 metų leidybos dienoms sukurtus atvirukus su pašto ženklais. Tą patį vakarą, 18 val., Užupio galerijoje „Galera“ (Užupio g. 2) bus atidaryta atvirukų paroda, kurioje bus eksponuojami Šiaulių „Aušros“ muziejaus atvirukų sektoriaus kolekcijos dalis, reklaminiai „Bad Dog“ ir kiti atvirukai. Čia pat bus pristatyta studentų sukurta instaliacija leidybos dienų tema – „LeiDi’07: Atvirėjam“. Po parodos atidarymo, 19 val., „Galeros“ kiemelyje prasidės grupių Frekenbok ir Groove Busters koncertas.

REKLAMA
REKLAMA

Antrąją LeiDi’07 dieną 14 val. visi besidomintys atvirukais kviečiami dalyvauti paskaitoje tema „Atvirukų tipologija, istorija ir kultūra Lietuvoje ir pasaulyje“. Ją VU Komunikacijos fakulteto 210 auditorijoje (Saulėtekio al. 9) skaitys Almantas Šlivinskas (Šiaulių „Aušros“ muziejaus atvirukų sektorius). 16–17 val. būsimieji leidėjai vėl vykdys akciją „Atvirėjam!“, tik šįsyk atvirukai bus dalinami Gedimino prospekte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinę LeiDi’07 dieną, penktadienį, 10–11 val. Vokiečių gatvėje vyks ir paskutinioji akcija skatinanti siųsti atvirukus – „Atvirėjam!“. Tą pačią dieną, 15 val., „Baltų lankų“ knygyne („Akropolis“, Ozo g. 25) vyks ir meninės dirbtuvės „Atvirėjam į lankas“, kurių metu, su Kotrynos Stankevičiūtės (Statybos ir dizaino kolegija) pagalba, patys studentai turės galimybę dar kartą įrodyti savo kūrybiškumą bei išmokti pagaminti atvirukus neįprasta technika. Atvirukai dalyvaus paskutinėje šių metu leidybos dienų akcijoje – „Įdaryta knyga“. Atvirukų autoriai slėps juos patikusioje knygyno knygoje, o būsimo pirkėjo lauks maloni staigmena – originalus atvirukas.

REKLAMA

Vienas iš ryškiausių Leidybos dienų akcentų – leidinys „Leidėjų manifestas“, rengiamas pačių studentų. Šiemet jis ne tik supažindins su leidybos studijų programa, bet ir skelbs apie novatorišką ateinančios leidėjų kartos požiūrį į savo specialybę. „Leidėjų manifestą“ nemokamai bus galima įsigyti per visus dienų programoje numatytus renginius.

REKLAMA

Leidybos dienų organizatoriai yra labai dėkingi pagrindiniams partneriams – AB „Lietuvos paštas“, LRS leidyklai „Valstybės žinios“ bei partneriui – „Bad Dog“.

Taip pat didiesiems rėmėjams – „Pegasas“, „Petro ofsetas“ ir rėmėjams: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Greita spauda“, „Versus aureus“ Skaitytojų klubas, „Mūsų knyga“, „Mintis“, „Tichė“, „ISIC“, „Vaga“.

Daugiau informacijos apie šiųmetines leidybos dienas galima rasti informaciniuose rėmėjuose: „15 min.”, „Studentų era“, Bernardinai.lt, Komfakas.lt, „Užupio radijas“, „Start FM“, bei puslapyje www.leidi.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų