„Citi“: Kipras ir Graikija paliks euro zoną

Akcijų rinkos abiejose Atlanto pusėse ramiai sureagavo į tarptautinių kreditorių sprendimą suteikti Kiprui 10 mlrd. eurų paramą ir pareikalauti nacionalizuoti dalį indėlių.Vis dėlto naujausioje banko „Citi“ prognozėje teigiama, kad ilgainiui Kipras ir Graikija paliks vieningosios valiutos sąjungą, nes abi šalys bus priverstos restruktūrizuoti savo skolas.Banko teigimu, pradėjus įgyvendinti kreditorių primestas reformas Kipras patirs didelį ekonominį nuosmukį ir tam tikru metu bus priverstas restruktūrizuoti savo skolą, o tai sukels grėsmę tolimesnei šalies narystei euro zonoje.Be to, egzistuoja didelė tikimybė, kad dauguma šalies politikų nepritars pasiūlytam gelbėjimo planui.Nors Vokietijos parlamentas praėjusią savaitę pritarė Kipro gelbėjimo planui, tačiau dėl šio priemonių paketo dar turi balsuoti vietos parlamentarai. „Reuters“ teigimu šiuo metu maždaug pusė iš 56 Kipro parlamentarų.Kipro žaliųjų partija aiškiai išreiškė savo nepritarimą tarptautiniam gelbėjimo planui, tačiau šalies parlamente tėra tik vienas šios partijos narys. Kitos partijos nedemonstruoja akivaizdaus nepritarimo.

„Citi“ prognozėje teigiama, kad Europos centrinis bankas (ECB) greitu metu bus priverstas dar labiau sumažinti bazinę palūkanų normą. Anot „Citi“, šiuo metu keičiasi ECB pozicija įsiskolinusių valstybių atžvilgiu, nes pernelyg griežtos taupymo priemonės nedavė norimo rezultato.

REKLAMA„Citi“ prognozėje užsimenama, kad ilgainiui Ispanija ir Italija bus priverstos kreiptis pagalbos ir pasinaudoti Europos stabilumo mechanizmo programa, nes šalis ir toliau kamuos aukštas nedarbas, lėtas ekonomikos augimas ir pasyvi bankinių paskolų rinka.Banko teigimu, nepaisant pastarųjų mėnesių ramybės tokiose šalyse kaip Ispanija, Italija, Portugalija, Airija, Kipras ir Graikija išlieka suverenių ir bankinių įsipareigojimų restruktūrizavimo rizika.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų