airija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „airija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „airija“.

Suderinta metų infliacija Airijoje gegužę spartėjo iki 1,9 proc.

Su kitomis Europos Sąjungos narėmis suderinta metų infliacija Airijoje gegužė spartėjo iki 1,9 proc. nuo 1,6 proc. balandį, ketvirtadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba, remdamasi išankstiniais duomenimis. Maisto produktai šalyje šį mėnesį buvo 2,3 proc. brangesni nei prieš metus, ne maisto prekės per metus pabrango 2,5 proc., o energijos ištekliai atpigo 3,6 procento. Suderinta mėnesio infliacija gegužę sudarė 0,5 procento.
2024-05-30

Airija oficialiai pripažino Palestinos valstybę

Airija antradienį pripažino Palestinos valstybę ir paragino Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu „paklausyti pasaulio ir sustabdyti humanitarinę katastrofą, kurią matome Gazos Ruože“. „Šis Airijos sprendimas yra susijęs su vilties gyvasties išsaugojimu“, – pareiškime, pasirodžiusiame netrukus po to, kai Ministrų kabineto posėdyje buvo pritarta atitinkamam žingsniui, sakė Airijos premjeras Simonas Harrisas.
2024-05-28

Parodė tikrąjį raganos iš „Eurovizijos“ veidą: štai, kokia ji be makiažo

Praėjusio šeštadienio vakarą „Bambie Thug“ mojavo Airijos vėliavą 2024 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso finale. Per ceremoniją Švedijoje jie (angl. they) atliko savo kūrinį „Doomsday Blue“ ir kovojo dėl balsų su kitais 24 šou dalyviais.  Po gana kontroversiško konkurso metų, kai prieš finalą buvo diskvalifikuotas vienas atlikėjas, Airija su 278 taškais užėmė šeštąją vietą.
2024-05-18

Airiją ir JAV jungiančio interaktyvaus „Portalo“ veikimas dėl praeivių elgesio sustabdytas

Dubline esančios viešos interaktyvios skulptūros, vadinamos realiuoju laiku veikiančiu vizualiniu tiltu tarp Airijos sostinės ir Niujorko, veikimas po savaitės buvo sustabdytas dėl praeivių „netinkamo elgesio“. „Portalo“ kūrėjai „tiria galimus techninius sprendimus dėl nedidelės mažumos žmonių nederamo elgesio jiems esant priešais „Portalą“, pranešė Dublino miesto taryba (DCC). Kiekviena skulptūra užtikrina ištisą parą veikiančią tiesioginę vaizdo transliaciją iš „Portalo“ kitame mieste, todėl...
2024-05-15

Ministras: Airija „šį mėnesį“ pripažins Palestinos valstybingumą

Airija iki gegužės pabaigos pripažins Palestinos valstybingumą, trečiadienį pareiškė airių užsienio reikalų ministras, nenurodydamas konkrečios datos. „Iki mėnesio pabaigos pripažinsime Palestinos valstybę“, – radijo stočiai „Newstalk“ sakė Michealas Martinas, kuris taip pat eina Airijos premjero pavaduotojo pareigas. Kovą Ispanijos, Airijos, Slovėnijos ir Maltos lyderiai bendrame pareiškime nurodė, kad yra pasirengę pripažinti Palestinos valstybingumą.
2024-05-15

Armonaitė su Airijos kolega aptarė bendradarbiavimą prekybos, investicijų srityse

Airijoje viešinti ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su Airijos valstybės ministru, atsakingu už užsienio prekybos skatinimą ir skaitmeninę darbotvarkę, aptarė galimybes plėsti bendradarbiavimą prekybos, investicijų, aukštųjų technologijų srityse. „Nors Lietuva ir Airija iki šiol išlaiko glaudžius ryšius, vis dar matome daug potencialo, kurį galime išnaudoti.
2024-05-02

Airijos ekonomika pirmąjį metų ketvirtį atsigavo – paaugo 1,1 proc.

Airija per pirmąjį šių metų ketvirtį sukūrė 1,1 proc. solidesnį nei per ankstesnius tris mėnesius bendrąjį vidaus produktą (BVP), pirmadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba, remdamasi išankstiniais duomenimis. Ekonomikos augimas užfiksuotas po penkis metų ketvirčius trukusio nuosmukio laikotarpio. Tuo tarpu metinis Airijos ekonomikos, kurią stipriai veikia joje įsikūrusių tarptautinių korporacijų svarbių padalinių veikla, nuosmukis užfiksuotas ketvirtą metų ketvirtį iš eilės.
2024-04-29

Paaiškėjo, kas tapo naujuoju Airijos ministru pirmininku

Airijos parlamentas antradienį nubalsavo, kad naujuoju šalies ministru pirmininku taptų Simonas Harrisas. Jis premjero kėdėje keičia Leo Varadkarą, praėjusį mėnesį netikėtai paskelbusį, kad traukiasi iš pareigų dėl asmeninių ir politinių priežasčių. 37 metų S. Harrisas taps jauniausiu visų laikų Airijos ministru pirmininku, kai vėliau antradienį per susitikimą su prezidentu Michaelu D. Higginsu (Maiklu D. Higinsu) bus oficialiai paskirtas į šias pareigas.
2024-04-09

Atsistatydins Airijos premjeras Leo Varadkaras

Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras trečiadienį pareiškė, kad kai tik bus išrinktas jo įpėdinis, atsistatydins. Jis sakė, kad sprendimą trauktis iš premjero ir partijos „Fine Gael“ vadovo postų priėmė dėl asmeninių ir politinių priežasčių ir nurodė neturįs tvirtų ateities planų. Jis teigė, kad planuoja likti dirbti parlamente kaip įstatymų leidėjas.
2024-03-20

Airija penktadienį balsuos dviejuose referendumuose dėl šeimos ir lyčių lygybės

Airija penktadienį balsuos dėl siūlomų šalies konstitucijos pakeitimų, susijusių su šeima ir moterų vaidmeniu namuose. Referendumuose bus balsuojama dėl pakeitimų 1937 metais patvirtintos Europos Sąjungos narės Konstitucijos 41 straipsnio tekste, kuriame kalbama apie šeimą. Pirmuoju referendumu siūloma išplėsti šeimos apibrėžtį, į ją įtraukiant ne tik šeimą, kurią sudaro susituokę asmenys, bet ir ilgalaikius santykius puoselėjančias sugyventinių poras ir jų vaikus.
2024-03-07
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Airijos pirmąja ministre paskirta nacionalistų partijos lyderė Michelle O'Neill

Šiaurės Airijos pirmąja ministre šeštadienį paskira nacionalistų partijos „Sinn Fein“ lyderė Michelle O'Neill. Neeiliniame posėdyje Šiaurės Airijos asamblėja pirmiausia nubalsavo už decentralizuoto valdymo atnaujinimą, o paskui į pirmosios ministrės pareigas paskyrė M. O'Neill.
2024-02-03

Aiškėja daugiau apie lietuvio žūtį Airijoje: sprogmuo buvo po jo lova

Nelaimė Airijos sostinėje Dubline įvyko tuomet, kai nakvynės namų kambaryje įvyko mįslingas sprogimas. Jos metu žuvo maždaug 30-ies metų lietuvis. Airijos pareigūnai perimetru aptvėrė vienus sostinės Dublino nakvynės namus, kur sprogo vienas iš kambarių. „Buvau antrame aukšte. Išgirdau baisų sprogimo garsą, o tada įsijungė sirenos“, – pasakoja įvykio liudininkas, Nakvynės namus iškart turėjo palikti 73 gyventojai ir darbuotojai.

Tragiškai žuvo Airijoje gyvenantis jaunas lietuvis: aiškėja mįslingo įvykio detalės

Ketvirtadienį Airijoje žuvo 30-ies metų lietuvis, kai benamių prieglaudoje po lova sprogo bomba, praneša airių ir britų žiniasklaida. Policija mano, kad tai galėjo būti savadarbė bomba. „The Irish Times“ praneša, kad sprogimas įvyko Dubline esančioje benamių prieglaudoje. Policija atmetė versiją, kad tai galėjo būti tyčinis išpuolis prieš vyrą. Manoma, kad po lietuvio lova sprogo savadarbė bomba.

Audra „Isha“ nusiaubė Airiją: perspėja dėl grėsmės ir Jungtinei Karalystei

Airiją užgriuvo galinga audra „Iša“. Dublino oro uoste oro linijos atšaukė daugiau nei šimtą skrydžių, dar 30 buvo perkelta į kitus oro uostus, skelbiama „Reuters“. Be elektros liko šimtai tūkstančių gyventojų. Airijos nacionalinė meteorologijos tarnyba didžiojoje šalies dalyje, įskaitant ir Dubliną, paskelbė oranžinį pavojaus signalą, o tai reiškia, kad orų sąlygos gali stipriai paveikti žmones, nekilnojamą turtą ir darbus.
2024-01-22

Dalį Jungtinės Karalystės ir Airijos gali nusiaubti audra „Isha“

Jungtinė Karalystė ir Airija sekmadienį ruošėsi audrai, pavadintai „Isha“, kuri atnešė lietų ir itin smarkų vėją bei gali apimti didelę teritoriją, sutrikdydama eismą darbo savaitės pradžioje. Meteorologijos tarnyba neįprasta tvarka paskelbė bendrą perspėjimą dėl vėjo beveik visoje Jungtinėje Karalystėje. Spėjimai, kad vėjo gūsiai gali pasiekti 40 m per sekundę, po vidurdienio pasitvirtino kalnuotame Snoudonijos regione Velse.
2024-01-21

„Ryanair“ atnaujina skrydžius į Izraelį

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ paskelbė atnaujinanti dėl Artimųjų Rytų karo sustabdytus skrydžius į Izraelį. Nuo vasario 1 d. lėktuvai vėl skraidys į ir iš Tel Avivo, ketvirtadienį pranešė bendrovė. Tai esą atitinka dabartines Europos skrydžių saugumo agentūros instrukcijas.
2024-01-18

Merūnas koncerto metu pateko į pavojingą situaciją: skraidė Molotovo kokteiliai

Tenoras Merūnas Vitulskis per savo karjerą yra patekęs į ne vieną keistą situaciją. Tačiau TV3 laidoje „Gero vakaro šou“ jis papasakojo dar vieną, negirdėtą istoriją iš paskutinės jo išvykos į Airiją. Merūnas susidūrė su neeiliniu pilietiniu protestu. Visai neseniai Merūnas net pusantro mėnesio praleido Dublino teatre. „Su tomis braškėmis nelabai ką uždirbsi, tai nusprendžiau padainuoti“, – juokavo Merūnas. Tiesa, išvyka į Dubliną iš tiesų buvo numatyta daug anksčiau.
2023-12-13

Airijos ekonomika per trečiąjį metų ketvirtį susitraukė 1,9 proc.

Airijoje ekonomikos nuosmukis trečiąjį metų ketvirtį tęsėsi – liepą-rugsėjį sukurtas bendrasis vidaus produktas (BVP) buvo 1,9 proc. menkesnis nei ankstesnių trijų mėnesių, penktadienį pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. Tai buvo ketvirtas iš eilės nuosmukis, kurį pirmiausia lėmė kritimas tarptautinio verslo sektoriuje. Be to, neigiamos įtakos trečiojo metų ketvirčio BVP turėjo eksporto susitraukimas 2,1 proc., importui mažėjus 1,7 procento.
2023-12-01

Keliautojams patiks: „Ryanair“ atsiras 15 naujų krypčių

Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų.  „Ryanair“ skaitmeninių technologijų ir rinkodaros direktorius Dara Brady (Dara Breidis) teigia, kad sezono metu naujomis kryptis galės keliauti 1,7 mln. keleivių. „Pagal jį mūsų Lietuvos keleiviams bus siūloma daugiau nei 1,7 mln. vietų daugybe krypčių“, – bendrovės pranešime teigia D. Brady.
2023-11-30

Lietuvoje – terorizmo istorijos atomazga: mūsų šalyje bandyta įsigyti ginklų ir sprogmenų

Aukščiausiasis Teismas pagaliau užbaigė Šiaurės Airijos terorizmo istoriją Lietuvoje. Prieš keliolika metų mūsų šalyje prieš britus kovojantys airiai bandė įsigyti ginklų ir sprogmenų teroro išpuoliams. Vienas airis Lietuvoje kalėjo, bet jo brolio, kurį Lietuva įtarė buvus tikruoju ginklų kontrabandos organizatoriumi, mūsų šaliai neišdavė patys britai, o vėliau ir airiai. Priežastis – siaubingos kalinimo sąlygos Lietuvoje.

Airių rašytojas Paulas Lynchas pelnė 2023-iųjų „Booker“ premiją už grožinę literatūrą

Airių rašytojas Paulas Lynchas sekmadienį pelnė prestižinę 2023-iųjų „Booker“ premiją už grožinę literatūrą, per ceremoniją Londone paskelbė organizatoriai. P. Lynchas, kuris įveikė penkis kitus romanistus, pagerbtas už romaną „Pranašo daina“ (Prophet Song) – distopinį darbą apie tironija tapusią Airiją.
2023-11-27

Liudininkė papasakojo apie baisumus Dubline: „Aš ir amerikietė apsupome vyrą“

Neregėti neramumai – taip Airijos policija apibūdina vakarykštes riaušes sostinėje Dubline. Po to, kai užpuolikas peiliu subadė tris vaikus ir moterį, vietiniai gyventojai liejo nepasitenkinimą pareigūnų aplaidumu – ėmė siaubti parduotuves, deginti mašinas ir grumtis su pareigūnais. Paaiškėjo, kad per išpuolį 50-metis užpuolikas peiliu padūrė penkerių metų mergaitę ir berniuką bei šešerių mergaitę, taip pat juos norėjusią apginti mokytoją.
2023-11-24

Airijos premjeras: Dublino riaušininkai užtraukė gėdą šaliai

Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras penktadienį sakė, kad protestuotojai, kurie Dubline po išpuolio prie mokyklos susirėmė su policija ir plėšė parduotuves, vadovavosi neapykanta ir užtraukė gėdą šaliai. „Dalyvavusieji užtraukė gėdą Dublinui, užtraukė gėdą Airijai (...), savo šeimoms ir sau“, – reporteriams sakė L. Varadkaras. „Tai, ką padarė, jie padarė ne todėl, kad norėjo apsaugoti airius, (...) o todėl, kad yra pilni neapykantos. Jiems patinka smurtas.
2023-11-24

Airijos policija per riaušes Dubline sulaikė 34 žmones

Airijos policija sulaikė 34 žmones, įtariamiems kraštutinių dešiniųjų protestuotojams ketvirtadienį vakare Dublino centre puolus policininkus, plėšus parduotuves ir padeginėjus transporto priemones. Smurtiniai protestai kilo po išpuolio prie mokyklos, kai anksčiau ketvirtadienį užpuolikas peiliu sužeidė tris mažus vaikus, ir pasklidus informacijai, kad viena penkiametė mergaitė yra sunkios būklės.
2023-11-24

Airijos policija: smurtas po išpuolio prie mokyklos – dešimtmečius neregėto masto

Smurtas, prasiveržęs Dubline po išpuolio, kai peiliu buvo sužeisti trys vaikai, buvo dešimtmečius neregėto masto, penktadienį sakė Airijos policijos komisaras. „Tai, ką matėme praėjusią naktį, buvo neeilinis smurto protrūkis“, – sakė nacionalinės policijos komisaras Drew Harrisas. „Tokių scenų nematėme dešimtmečius“, – pridūrė jis.
2023-11-24

Chaosas nusiaubė Dubliną – protestuotojai plėšė parduotuves, padegė autobusą

Dubline po išpuolio prie mokyklos, kai peiliu buvo sužeisti trys maži vaikai, protestuotojai ketvirtadienį susirėmė su policija, padeginėjo transporto priemones ir plėšė parduotuves. Riaušėms pasirengusi policija saugojo gatves, o minios skandavo pašaipias skanduotes ir šaudė pirotechnikos priemones. Netoli O'Connello tilto buvo padegtas lengvasis automobilis ir autobusas, minios plėšikavo vienoje pagrindinių Airijos sostinės parduotuvių gatvių.
2023-11-24

Merūnas Vitulskis po Airiją keliauja be šeimos: „Esame ganėtinai vieniši“

Nuo spalio vidurio į Airiją darbo reikalais išvykęs operos solistas Merūnas Vitulskis (40 m.) dar iki šiol mėgaujasi šalies gaiva. Darbingomis nuotaikomis gyvenantis vyras tikina iš naujo atradęs šią šalį ir bandantis „sugerti“ visus jos malonumus.  Jau ne pirmą kartą vėjuotoje Airijoje besilankantis dainininkas neslepia, kad kaskart ten apsilankius užklumpa vis kitokios patirtys ir įspūdžiai.
2023-11-11

Skaudi nelaimė Airijoje: patekęs į avariją žuvo 45-erių lietuvis

Skaudi tragedija Airijoje – pirmadienio popietę Monachano grafystėje per avariją žuvo sunkvežimį vairavęs lietuvis Evaldas Starkauskas. Vyrui buvo 45-eri metai. Iš Lietuvos kilęs E. Starkauskas jau kelerius metus gyveno Kavano grafystėje. Jis dirbo sunkvežimio vairuotoju naftos bendrovėje „Roe Oils LTD“, kuri įsikūrusi Šerkoko mieste.
110 2023-11-08

Dulkys Airijoje aptarė sveikatos sistemos aktualijas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys vizito Airijoje metu aptarė sveikatos sistemos aktualijas, trečiadienį pranešė ministerija. Jis spalio 17-19 dienomis vykusiame vizite Dubline (Airija) dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su Airijos sveikatos apsaugos ministru Stephenu Donnelly (Stivenu Doneliu) ir aptarė vykdomą sveikatos reformą,  pasiruošimą ekstremalioms situacijoms sveikatos apsaugos srityje.

Metų infliacija Airijoje pakilo iki 6,4 proc.

Metų infliacija Airijoje, vėl spartėjusi du mėnesius iš eilės, rugsėjį pakilo iki 6,4 proc. nuo 6,3 proc. rugpjūtį, ketvirtadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Anot pranešimo, infliaciją praėjusį mėnesį spartino augęs kainų metinis prieaugis viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų, transporto prekių ir paslaugų, o augimą stabdė lėtėjęs maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų brangimas per metus. Mėnesio infliacija rugsėjį sudarė 0,1 procento.
2023-10-12

Surengti „Euro 2028“ futbolo čempionatą pretenduoja tik dvi šalys

Trečiadienį UEFA patvirtino gavusi Italijos ir Turkijos kolektyvinį prašymą rengti 2032 m. Europos futbolo čempionatą, todėl 2028 m. turnyrą rengti pretenduoja tik Jungtinė Karalystė su Airija. „Abiejų turnyrų patvirtinimui dar bus reikalingas Vykdomojo komiteto pritarimas spalio 10-ą dieną vyksiančiame posėdyje“, – sakoma UEFA pranešime. Bendrą siūlymą surengti 2028 m. Europos čempionatą yra pateikusios Anglija, Šiaurės Airija, Airijos Respublika, Škotija ir Velsas.
2023-10-04

Metų infliacija Airijoje pakilo pirmąkart per pusmetį – iki 6,3 proc.

Metų infliacija Airijoje rugpjūtį paaugo iki 6,3 proc. nuo 5,8 proc. liepą, tai yra nuo žemiausio lygio per pastaruosius metus, ketvirtadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. 12-os mėnesių infliacijos augimas užfiksuotas pirmąkart nuo vasario, o tai įrodo išliekanti infliacinį spaudimą euro zonos ekonomikose, pažymi „Trading Economics“. Anot statistikos tarnybos, infliaciją praėjusį mėnesį spartino didėję būsto, komunalinių paslaugų, elektros, dujų ir degalų kainų metiniai prieaugiai.
2023-09-07

Nedarbo lygis Airijoje – mažiausias nuo 2021-ųjų

Pagal sezoniškumą suderintas nedarbas Airijoje praėjusį mėnesį nepakito, išlikdamas žemiausiame nuo 2021-ųjų lygyje – 4,1 proc., trečiadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Bedarbių gretos šalyje per mėnesį praretėjo nuo 112,2 tūkst. iki 111,5 tūkst. žmonių. Vien tik jaunimo nedarbo lygis išaugo nuo 10,8 proc. liepą iki 11,2 proc. rugpjūtį.
2023-09-06

„TikTok“ duomenų centre Dubline pradeda saugoti Europos naudotojų duomenis

Dalijimosi vaizdo įrašais programėlė „TikTok“ antradienį pranešė, kad pirmasis iš trijų jos duomenų centrų Europoje jau veikia. Tai dalis Kinijos bendrovei priklausančios platformos pastangų sumažinti Vakarų šalių nuogąstavimus dėl su privačiais duomenimis susijusio pavojaus. Platformą atidžiai stebi Europos ir JAV reguliavimo institucijos, nerimaujant, kad privatūs naudotojų duomenys gali patekti į Kiniją.
2023-09-05

Nedarbas Airijoje įsitvirtino rekordinėse žemumose – 3,8 proc.

Pagal sezoniškumą suderintas nedarbas Airijoje praėjusį mėnesį nepakito, išlikdamas rekordiškai žemame lygyje – 3,9 proc., trečiadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Bedarbių gretos šalyje per mėnesį pasipildė 2,6 tūkst. iki 105,4 tūkst. žmonių. Vien tik jaunimo nedarbo lygis išaugo nuo 6,9 proc. gegužę iki 7,4 proc. birželį.
2023-07-05

Po Rusijos invazijos į Ukrainą Airija pradeda diskusijas dėl neutralumo

Airija ketvirtadienį pradeda viešus debatus dėl tarptautinio saugumo politikos, įskaitant jos ilgalaikį karinį neutralumą, kuris po Rusijos invazijos į Ukrainą vis labiau kertasi su Europos sąjungininkių politika. Konsultacijos, kurios baigsis ateinantį antradienį, rengiamos po to, kai anksčiau karinio neprisijungimo politikos besilaikiusios Suomija ir Švedija nusprendė iš naujo įvertinti dešimtmečius trukusį neutralumą Kremliaus agresijos akivaizdoje.
2023-06-22

Pamatęs, kaip jaunimas vėsinasi nuo karščių, gyventojas griebėsi kameros: tai tikrai nesaugu

Airijos sostinėje Dubline vyras užfiksavo pavojingą vaizdą. Mieste vaikai, bandydami atsivėsinti, šokinėjo į upę nuo vieno iš Dublino tiltų.  Birželio 19 d. užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip grupė vaikų šokinėja nuo Samuelio Becketto tilto į Lifėjaus upę. Tą jie darė bandydami atsivėsinti, nes šiuo metu Airijoje fiksuojami rekordiniai karščiai. Būrys vaikų, pagrinde berniukų, į upę šokinėjo su rūbais ir net batais.
2023-06-21

Landsbergis sako nemanantis, kad airių prezidentas Lietuvą minėjo neigiamame kontekste

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis sako nemanantis, kad Airijos prezidentas Michaelas D. Higginsas paminėjo Lietuvą neigiamame kontekste, paraginęs šalį laikytis neutralios saugumo ir gynybos politikos.

Neregėtas atvejis: sporto rungtynes sustabdė aikštę užplūdusios bitės

Airijos vyrų kriketo pirmenybes nutraukė iki šiol sporte nematytas atvejis. Korko mieste vykusios rungtynės buvo sustabdytos, o sportininkai saugodami savo galvas sugulė ant žemės, nes į aikštę įskrido didžiulis bičių spiečius. „Aš niekada to nemačiau“, – televizijos transliacijoje teigė rungtynių komentatorius. Kaip rašoma pranešime spaudai, bitės pradėjo statyti avilį ant tvoros priešais kriketo aikštyną.
2023-06-14

Prie žuvusios 24-erių lietuvės karsto – širdį veriantys vaikino žodžiai: „Nesitikėjau taip su tavimi susitikti prie altoriaus“

Airijoje žuvo 24 metų lietuvė dviratininkė – auganti dviračių sporto žvaigždė, kuri kartu su komanda skynė pergales dviračių lenktynėse. Gabrielė Glodenytė žuvo treniruotės metu susidūrusi su automobiliu. Pareigūnai aiškinasi nelaimės aplinkybes, o šeima ir artimieji ketviradienį atsisveikino su Gabriele kukliose mišiose netoli Dublino. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
332 2023-06-01

Mergina kreipėsi į Airijos pareigūnus dėl galimos prievartos „Rammstein“ koncerte Vilniuje

Airijos pilietė savo šalyje kreipėsi į teisėsaugą dėl Vilniuje „Rammstein“ prieš ir po koncerto vykusių uždarų vakarėlių metu galimai įvykdytų nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis ir galima prievarta. Kaip anksčiau pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį antradienį, apie 13:36 val. buvo gautas pranešimas apie galimai įvykdytą nusikaltimą.

Airijoje dingusios lietuvės draugė nenuleidžia rankų: spėja, kad su jos dingimu susiję du vyrai

Penkerius metus Airijoje dingusios lietuvės geriausia draugė teigia nepasiduosianti, kol nebus įvykdytas teisingumas. Moteris studijuoja kriminologiją, kad išsiaiškintų, kas nutiko jos draugei. Kaip skelbia airių spauda, Giedrė Raguckaitė dingo be žinios 2018 m. gegužės 29 d. Paskutinį kartą ji buvo pastebėta, kai du vyrai padėjo jai įeiti į namus Laytown mieste, Meath grafystėje. Airijos policija mano, kad tuo metu ji buvo apsvaigusi ir po kelių valandų išėjo su tais pačiais vyrais.

Airijos valdžia iš Angelinos atėmė neįgalų sūnų – ryžosi sunkiai suvokiamui dalykui

Laidoje „TV Pagalba“ – skaudi lietuvės Angelinos istorija. Moteris sako, kad Airijos valdžia iš jos atėmė psichinę negalią turintį suaugusį sūnų. Ji pasiryžusi samdyti privatų detektyvą, kad šis pagrobtų jos vaiką ir grąžintų į Lietuvą. Situacija domėjosi Renata Šakalytė ir Edgaras Navickas.  Angelina su autizmu sergančiu sūnumi gyveno iki 31-erių metų, dvylika iš jų – Airijoje.
2023-04-29

Atvertos NATO akys, „Wagner“ vaikžudžiai ir Bideno atostogos

NATO pakeitė požiūrį į tai, kaip gintų Rusijos užpultas Baltijos šalis. Anksčiau manyta, kad geriausia gynyba – priešui užpuolus atkovoti okupuotų teritorijų atvyksta NATO sąjungininkai. Dabar Aljansas pakeitė strategiją – kiekvieną NATO centimetrą reikia ginti nuo pirmos priešo įsiveržimo dienos. Pasaulio įvykius ir politinius procesus tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ analizuoja naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.

Buvęs JAV taikos pasiuntinys ragina Šiaurės Airijos lyderius siekti naujo kompromiso

Buvęs JAV senatorius, 1998 metais tarpininkavęs dėl taikos Šiaurės Airijoje, pirmadienį paragino dabartinius nesutariančius politinius lyderius siekti naujo kompromiso kaip pamokos pasauliui. George'as Mitchellas Belfaste kalbėdamas konferencijoje apie įtemptas derybas, po kurių prieš 25 metus buvo sudarytas Didžiojo penktadienio susitarimas, prisiminė įžeidinėjimus ir dažnus pasitraukimus iš derybų.
2023-04-17

Protėvių žemėje Airijoje Bidenas paragino JK saugoti taiką Šiaurės Airijoje

JAV prezidentas Joe Bidenas, ketvirtadienį šiltai sutiktas savo protėvių tėvynėje Airijoje, kurios istorija, pasak jo, įrodo vilties pergalę prieš neviltį, pareiškė: „Esu namuose.“ Ruošdamasis galimai pakartotinei 2024-ųjų prezidento rinkimų akistatai prieš Donaldą Trumpą, airių kilmės amerikietis demokratas kalbėjo apie airių emigrantų sėkmę kuriant naują gyvenimą toli nuo namų.
2023-04-14

Bidenas ragina Š. Airijos politinius lyderius atkurti valdžios pasidalijimo vyriausybę

JAV prezidentas Joe Bidenas paragino nesutariančius Šiaurės Airijos politinius lyderius atkurti valdžios pasidalijimo vyriausybę ir išreiškė savo nuomonę apie investicijų ir augimo galimybes praėjus 25 metams po istorinio taikos susitarimo.
2023-04-12

Joe Bidenas atvyko į savo protėvių šalį Airiją

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį atvyko į Airiją, kur per nostalgijos kupiną trijų dienų viešnagę lankys savo protėvių šalį. Dublino oro uoste, lyjant lietui, 80-metį prezidentą, lipantį iš lėktuvo „Air Force One“, pasitiko Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras. Prieš tai J. Bidenas apsilankė Šiaurės Airijoje, kur paragino nesutariančius politinius lyderius atkurti valdžios pasidalijimo vyriausybę praėjus 25 metams po istorinio taikos susitarimo.
2023-04-12

Lėktuvui leidžiantis keleivė to išvysti nesitikėjo – vaizdas pro langą atėmė žadą

Sekmadienio naktį į Dubliną besileidžiančio lėktuvo keleivė pro langą išvydo neeilinį reginį, kuriuo negalėjo atsigrožėti – Šiaurės pašvaistę. Moteris šiuo vaizdeliu pasidalijo savo „Twitter“ paskyroje. „Šiaurės pašvaistė virš Dublino, užfiksuota skrydžio Liverpulis–Dublinas metu“, – rašė moteris. Šiaurės pašvaistę išvydo ne tik airiai, bet ir britai.
2023-02-27

Išvydusi siaubingą vairuotojo elgesį su gyvūnu, moteris ėmė rėkti: „Stok, kas su tavimi negerai?“

Airijoje moteris nufilmavo siaubingą vairuotojo elgesį su bejėgiu asilu. Įrašą užfiksavusi moteris neliko abejinga ir stengėsi asiliukui padėti, o įvykio vaizdo įrašas pasiekė ir pareigūnus. Sausio 20-ąją, penktadienį, moteris nufilmavo, kaip Endenberio mieste vairuotojas pririšo vargšą asilą prie automobilio ir ėmė jį tempti važiuodamas. Negalėdama stebėti siaubingo elgesio su gyvūnu moteris ėmė rėkti. „Stok, kas su tavimi negerai?“, – girdėti įraše.
2023-01-24
Į viršų