„Tai labai įdomus projektas ir nemenkas iššūkis projektuotojams. Rengiama viso istorinio „Pieno centro“, vėlesnei kauniečių kartai žinomo kaip „Pieno kombinatas“ kvartalo konversija ir teritorijos sutvarkymas. Pagrindinė mūsų užduotis – unikalių, istorinių pastatų išsaugojimas bei jų pritaikymas šiuolaikiniams reikalavimams, žmonių poreikiams bei komfortui“, - sako architektas, paveldo rekonstrukcijos specialistas, Algimantas Kančas, kuriam patikėta šio, moderniosios Kauno architektūros paveldui priskiriamo, objekto projektavimas.
Pasak architekto, tarpukario Lietuvos politinį, kultūrinį ir ekonominį klestėjimą simbolizuojančio „Pieno centro“ pastatai puikiai išsilaikę, išlikusios itin kokybiškos pagrindinės statinių konstrukcijos bei didžioji dalis unikalių, praėjusio amžiaus pradžią menančių detalių.
1934-1939 m. Kauno naujamiestyje iškilusio „Pieno centro“ kvartalo autoriai - garsiausių Lietuvos tarpukario architektų ir inžinierių komanda, sukūrusi ne vieną Laikinosios sostinės moderniosios architektūros šedevrą: architektai – Bronius Elsbergas, Jonas Kovalskis-Kova ir Vytautas Landsbergis-Žemkalnis; inžinieriai - Telesforas Prijalgauskas, Algirdas Prapuolenis ir Anatolijus Rozenbliumas.
Kauno „Pieno centro“ rekonstrukcijos projektą įgyvendina didelę pramoninių objektų pertvarkymo į gyvenamąsias ar viešosios paskirties patalpas patirtį turintys profesionalai UAB „Jungtiniai projektai“.
„Investuotojų patikėtas išskirtinės architektūros kvartalo rekonstrukcijos projektas ir unikalūs jo sprendiniai ne tik papuoš Kauną, bet ir pasiūlys kauniečiams gyventi ir dirbti miesto centre“ - teigia projekto vadovas Karolis Matulevičius.
Anot projekto vadovo, planuojama, kad pirmieji pasiūlymai įsikurti atgimstančiame Kauno naujamiesčio kvartale nekilnojamojo turto rinką turėtų pasiekti dar šiais metais.