Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje yra žemiausias pragyvenimo lygis tarp pirmaujančių Vakarų Europos šalių, skelbia Britanijos vartotojų rinkos tyrimus atliekanti kompanija uSwitch.com, kuria remiasi „Sky News“.
Tyrimas atliktas dešimtyje stambiausių Vakarų Europos šalių. Buvo atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip pajamų lygis, mokesčių našta, infliacija, pensinis amžiaus ir gyvenimo trukmė, socialinis aprūpinimas ir net oro sąlygos.
Lyderėmis sąraše vėl tapo Ispanija ir Prancūzija. Jungtinė Karalystė yra priešpaskutinėje vietoje. Ypač blogi yra Britanijos pajamų neišskaičius mokesčių (šiek tiek daugiau nei 37 tūkst. svarų sterlingų per metus statistiniam namų ūkiui) ir pensinio amžiaus (63 metai) rodikliai.
Paskutinėje vietoje yra Airija, kuri nusileido Britanijai pagal saulėtų dienų skaičių ir valstybės išlaidas socialinėms reikmėms.
„Praėjusiais metais mes, palyginti su mūsų kaimynais Europoje, gyvenome blogai, tačiau turtingai, o šiais metais gyvename blogai ir vargingai“, – konstatavo uSwitch.com atstovė Ana Robinson (Ann Robinson). Jos teigimu, „daugelyje šalių žmonės dirba, kad gyventų. O Jungtinėje Karalystėje žmonės gyvena, kad dirbtų.“
„Mes dirbame stropiau, mažiau ilsimės ir išeiname į pensiją vėliau nei daugelis europiečių. Tačiau brangus pragyvenimas darbą padaro būtinybe, o ne pasirinkimu“, – sakė Switch.com atstovė.