„Susitikimas su Belgijos ambasadoriumi buvo konstruktyvus ir naudingas. Nuo Rusijos įvesto embargo nukentėjo abi šalys, todėl buvo naudinga pasidalyti abiejų šalių patirtimi ir žiniomis apie jo poveikį bei priemones švelninant pasekmes. Ambasadorius domėjosi, kokius sprendimus priėmėme kovodami su Rusijos embargu ir afrikiniu kiaulių maru. Rusijai įvedus sankcijas nuostolių patyrė bene visos Europos Sąjungos šalys, todėl labai svarbu, kad jų kompensavimas būtų proporcingas patiriamai žalai“, – pabrėžė žemės ūkio viceministras Saulius Cironka.
Belgija taip pat, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, susidūrė su Rusijos embargu. Tačiau skirtingai nei Lietuvoje, Belgijoje labiausiai nukentėjo vaisių ir daržovių sektorius. Belgija yra viena iš stambiausių kiaulienos gamintojų, tačiau draudimas įvežti kiaulienos gaminius įsigaliojo jau 2014 metų pradžioje, tai yra anksčiau negu įvestas importo embargas, todėl gamintojai turėjo laiko kiek pakeisti savo strategiją. „Labai naudinga yra susitikti su kitų šalių atstovais, išgirsti apie jų patirtį ir priimtus sprendimus, ypač džiaugiuosi, kad teko susitikti su žmogumi, išmanančiu savo darbą. Dažnai girdime apie Baltijos šalis, bet juk situacija Latvijoje ir Lietuvoje gali skirtis“, – kalbėjo Belgijos ambasadorius. Ambasadorius taip pat padėko už Lietuvos rengiamus pristatomuosius Žemės ūkio ir žuvininkystės Tarybos ministrų susitikimus.
Rusijos rinka yra viena artimiausių Lietuvai, tačiau kartu ji yra viena rizikingiausių, todėl ilgainiui verslo kryptis gali pasikeisti.
Žemės ūkio ministerijos informacija