• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis dar esant aukštai infliacijai gyventojai bando taupyti, tačiau tai pavyksta ne visiems. Ir ne todėl, kad gyventojai iššvaisto pinigus pramogoms ar brangiems pirkiniams. Beveik visą algą tenka pakloti mokesčiams už butą. Vilnietė skundėsi, kad daugiabučio stogo remontas jai atsieis virš 600 eurų. Tuo metu namo administratorius įspėja, kad tai  dar ne pabaiga. Suremontuoti pavyko tik pusę stogo.

5

Vis dar esant aukštai infliacijai gyventojai bando taupyti, tačiau tai pavyksta ne visiems. Ir ne todėl, kad gyventojai iššvaisto pinigus pramogoms ar brangiems pirkiniams. Beveik visą algą tenka pakloti mokesčiams už butą. Vilnietė skundėsi, kad daugiabučio stogo remontas jai atsieis virš 600 eurų. Tuo metu namo administratorius įspėja, kad tai  dar ne pabaiga. Suremontuoti pavyko tik pusę stogo.

REKLAMA

Todėl gyventojų laukia dar vienas remontas. Tačiau šį sykį daugiabučio administratorius žada aiškiau bendrauti su gyventojais ir siūlo jiems dideles sąskaitas mokėti dalimis. Savivaldybei šis atvejis taip pat žinomas. Ji tiria, ar darbai buvo atlikti teisėtai, jei ne, nubaus administruojančią įmonę 1000 eurų. Tačiau gyventojams tai menka paguoda.

Apie remontus neįspėjo?

Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Regina (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad už nekokybišką daugiabučio stogo remontą turi mokėti virš 600 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas prasidėjo pernai gegužę. Mūsų gyventojų apie planuojamą stogo remontą niekas neįspėjo. Tačiau viena kaimynė rado pranešimą apie stogo ir lietvamzdžių remontą daugiabučio administratorius „Civinity“ internetinėje svetainėje. Remonto darbai prasidėjo pernai, lapkritį. 

REKLAMA

Mūsų daugiabutis sudarytas iš dviejų korpusų, remonto darbai buvo atliekami viename iš jų. Remontuojamo stogo plotas apie 210 kvadratinių metrų. Ir ten buvo keičiama danga, taip pat buvo pakeisti lietvamzdžiai. Gruodžio mėnesį gavome sąskaitą. Bendra suma siekė 37 tūkst. eurų. O man atėjo 600 eurų sąskaita. Panašias sąskaitas gavo ir kaimynai“, – pasakojo moteris. 

Anot jos, negana, kad sąskaita didžiulė, bet ir darbai atlikti nekokybiškai. 

„Nežinau, už ką čia reikia mokėti. Kai jie pakeitė lietvamzdžius, dabar vanduo bėga per sienas. O pašalus tarp sienos ir lietvamzdžių kabo varvekliai. Namo administratorius aiškina, kad darbus atlikusi įmonė užsandarino latakus, todėl tas vanduo ir bėga. Namo administratorius vėl žada remontą, tačiau už jį juk ir vėl turėsime susimokėti.  

REKLAMA
REKLAMA

Užlipome ant stogo ir pamatėme betvarkę, nesimato, kad remontas ten būtų atliktas. Nesuprantame, kodėl už tai turime mokėti 37 tūkst. eurų. Čia kažkoks kosmosas“, – skundėsi Regina. 

Moteris tikino, kad sąskaitos dar neapmokėjo. 

„Kol darbai nebus atlikti kokybiškai, tol nemokėsiu“, – piktinosi moteris. 

Organizuos dar vieną remontą

Civinity namaiadministravimo grupės vadovas Martynas Naujokas tikino, kad minėto daugiabučio stogą buvo būtina remontuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo stogo remonto etapu buvo sutvarkyta dalis stogo ir įrengta nauja lietaus nuotekų sistema. Stogo danga buvo keičiama privalomąja tvarka, nes stogo danga buvo nesandari, praleido kritulius, buvo daroma žala gyventojų turtui. Skardiniai stogo elementai buvo stipriai pažeisti korozijos, vietomis sunykę.

Pastato dalies remonto darbams pradėti buvo organizuojamas viešas rangovo atrankos konkursas „Mercell“ platformoje, konkursą laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs rangovas bendrovė „Lydera“. Turime detalų atliktų darbų aktą. Ši suma yra proporcingai paskirstyta apmokėti visiems pastato bendrasavininkams proporcingai pagal jų turimų patalpų naudingojo ploto santykį su viso pastato naudinguoju plotu, kaip ir numato įstatymai“, – komentavo įmonės atstovas.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad gyventojai dalijosi stogo nuotraukomis, kurio dalis nebuvo remontuota.

„Gyventojų atsiųstose nuotraukose matosi senos kaminų čerpės ant senos dangos, šioje vietoje šiuo etapu darbų nebuvome užsakę. Rangovui nepriklausė sutvarkyti kaminus ir buvusias šiukšles.

Tačiau mūsų atestuotas inžinierius patvirtino, kad nuo stogo būtina pašalinti atliekas ir remontuoti kaminus. Tikėtina, buvęs namo vadybininkas, kuris jau nebedirba pas mus, neužsakė visų galimų remonto darbų vienu metu, kad rangovų pateikti pasiūlymai konkurse dar labiau nepadidėtų ir gyventojams tenkanti suma neišaugtų. Suprantame, kad darbų sąmata dėl didelės apimties darbų nėra maža, todėl visiems gyventojams, kurie kreipėsi, pasiūlėme galimybę sumą už atliktus darbus apmokėti dalimis per 3, 6 arba 12 mėn. laikotarpį“, – siūlė įmonės atstovas.

REKLAMA

Žada daugiau bendrauti su gyventojais

M. Naujokas taip pat pažadėjo suorganizuoti bendrasavininkų susirinkimą.

„Susiderinsime su pastato bendrasavininkais dėl likusių darbų apimties ir vykdymo eigos. Matome kelis variantus. Vienas minimalus (būtinas): nuo stogo pašalinti atliekas ir sutvarkyti kaminus (tam, kad dėl vėjo ar pan. jos nenukristų nuo stogo, o pro aptrupėjusius kaminus nepatektų lietus į vidaus patalpas). Kitas didesnis: tai prie minėtų darbų atlikti ir likusios stogo dalies dangos keitimą ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlysime bendrasavininkams pradėti kaupti lėšas likusio stogo dalies remontui. Nes iš techninės pusės matome, kad tik laiko klausimas, kada reikės remontuoti ir likusią stogo dalį, nes namas yra senas. Šiuo metu daugiabutis namas, kaupia minimaliu valstybės patvirtintu kaupiamųjų lėšų tarifu, t.y. 0,05 Eur/m2, tai reiškia, šis namas per mėnesį sukaupia beveik 150 eurų. Tačiau žinant, kaip viskas statybų sektoriuje yra pabrangę, tokiais tempais sukaupti reikšmingos sumos laukiantiems remontams vargu ar įmanoma“, – komentavo M. Naujokas.

REKLAMA

Anot jo, sprendimą pasididinti kaupiamųjų lėšų tarifą, gali priimti tik bendrasavininkų dauguma (50 proc. + 1 butas turi balsuodami išreikšti sutikimą).

„Tai padėtų išvengti situacijos, kai atsiradus būtinybei skubiai organizuoti remonto darbus gyventojams susidaro didelės mokėtinos sumos.

Be to, apie kiekvieną veiksmą gerinsime komunikaciją, nes ką parodo šis atvejis, kad būtina dažniau ir kokybiškiau komunikuoti, pateikti vizualią informaciją ir pan.“ – žadėjo įmonės atstovas.

REKLAMA

Už savavališką remontą grėstų 1000 eurų bauda

Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino, kad praėjusių metų spalį gavo gyventojų pranešimą, kuriame buvo prašoma paaiškinti, ar reikalingi patalpų savininkų pritarimai dėl didelės apimties darbų organizavimo.

Prie laiško buvo pridėtas namo administratoriaus bendrovės „Civinity“ skelbimas, kuriuo gyventojai informuoti apie planuojamus atlikti stogo dangos ir lietaus nuotekų sistemos remontus. Savivaldybė kreipėsi į „Civinity“ dėl planuojamų darbų poreikio pagrindimo, o duomenis administratorius atsakingam savivaldybės skyriui pateikė sausio pradžioje.

Duomenys yra vertinami, bus sprendžiama dėl neplaninio patikrinimo, susijusio su darbų ir jų pirkimo organizavimu. Jei būtų nustatyta pažeidimų, administratoriui gali būti skirta bauda iki 1000 eurų. Visgi savivaldybė neturi teisės stabdyti darbus ir tikrinti sąmatose nurodytus kiekius bei kainas. Su mokesčių apskaičiavimu ir skirstymu susijusius ginčus nagrinėja teismas“,  – komentavo savivaldybė.

Kad čia kainos kazkokios kosminės. Gaunasi 176 eur/m2 . Na gerai , tuos 76 paliekam lietvamzdziams . Bitumine danga kiekvienas sluoksnis apie 3.5 eu / m2 . Na apvalinkim iki 5 . 1050 eur. Darbas Na dekit dvigubai 10 eur 2100 . Viso apiem sluoksniams 6300. Kranas medziagom sukelti max 200 eur . Viso 6500. Lietvamzdziai , latakai apie 5 eur /m , vamzdziai 8 eur/m + fasoninės dalys. Na nuo jėgos 1000 eur. Na paimkim sumontavimą kosmine kaina, kokius 5000. Na turim 6000. Viso su visokiais popieriu rengimais 15000 . Bet ne 37000. Keiskit tą administratorių kuo greičiau, nes lupa dvigubai sau į kišenę.
Čia kokia kalba parašėte? Gal ufonautų?
Tai tegul tas administratorius viską ir sumoka, jeigu nesitare su gyventojais, pasiusciau tokį ant trijų raidžių ir sumokėk už viska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų