Bankų naujovė jau veikia – pinigų neteks laukti kelias dienas

Iki šiol savaitgalį ar šventiniu laikotarpiu gauti pinigus ir pervesti juos tarp skirtingų šalies bankų buvo neįmanoma. Tačiau dabar naujovė jau pradėjo veikti realiai – pinigai adresatą kitame banke pasiekia akimirksniu. Kiek tai kainuoja?

Antradienį SEB bankas pranešė, kad klientai gali atlikti momentinius mokėjimus eurais į sąskaitas kituose bankuose. Tokie mokėjimai leidžia lėšas į įvairių Lietuvos ir ES šalių bankų sąskaitas pervesti akimirksniu visą parą, įskaitant ir savaitgalius bei švenčių dienas.

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistai patys išbandė šią paslaugą ir pervedė pinigus iš SEB į „Swedbank“. Jie tikrai nukeliavo iš karto. Atgal iš „Swedbank“ į SEB momentiniu pavedimu jie keliavo taip pat gana greitai.

Momentinių mokėjimų įskaitymo paslaugą SEB bankas Lietuvoje pasiūlė pernai rudenį, o nuo šiol klientai galės tokius mokėjimus ir patys inicijuoti.

„Pervesti lėšas eurais į kitus bankus SEB banko klientai nuo šiol galės ir per Velykas ar Kalėdas, taip pat kitų švenčių dienomis, savaitgaliais ar po darbo valandų, kai įprastai lėšos eurais (SEPA) nepervedamos.

Momentiniai mokėjimai atliekami bet kuriuo paros metu ir darbo, ir poilsio ar švenčių dienomis, o lėšos gavėjo sąskaitą pasiekia greičiau negu per 10 sekundžių“, – banko pranešime cituojamas Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Jo teigimu, momentinių mokėjimų galimybė aktuali daugumai banko ir privačių, ir verslo klientų.

„Verslo klientams, kurie palaiko ryšius su partneriais ir tiekėjais užsienio šalyse, ši naujiena ypač svarbi. Jeigu iki šiol pervedant pinigus į kitą banką tekdavo laukti kelias valandas ar net dienas, tai dabar pinigus iki 15 tūkst. eurų į kito banko sąskaitą bus galima pervesti akimirksniu“, – komentavo V. Žagūnis.

Jei mokėjimo suma viršys 15 tūkst. eurų, lėšos bus pervedamos pagal įprastą SEPA mokėjimo nurodymą. Kaip įprastas SEPA mokėjimas lėšos bus pervedamos ir tais atvejai, kai gavėjo bankas nesudaro galimybės savo klientams gauti lėšas pagal momentinio mokėjimo nurodymus. Momentinio mokėjimo nurodymą klientai gali pateikti per interneto banką ir naudodamiesi mobiliąja programėle.

REKLAMA

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius naujienų portalą tv3.lt informavo, kad šis bankas taip pat jau priima momentinius mokėjimus. Tiesa, juos atlikti gali dar ne visi klientai:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų