Bankai kelia paslaugų kainas

2019-ieji Lietuvos gyventojams atnešė ne tik brangesnę elektrą ir dujas, bet ir kai kurias bankų paslaugas. Liūdniausia žinia laukia mėgstančių grynuosius ir tų, kurie už komunalines paslaugas atsiskaito bankų skyriuose. Už visa tai jiems jau greitai reikės susimokėti daugiau.

Bankas „Luminor“ paskelbė, kad nauji įkainiai jo klientų laukia nuo 2019 m. vasario 1 d.

Įvairūs atsiskaitymai, pavyzdžiui už komunalines paslaugas, šio banko padaliniuose pabrangs nuo 3 iki 5 eurų. Iki 5 eurų taip pat ūgtelės pervedimų eurais banko viduje ir į Europos ekonominės erdvės šalis mokestis, taip pat pervedimai kita valiuta banko viduje. Iki tol šios paslaugos kainavo 3 eurus.

Nusiminti turėtų ir tie „Luminor“ klientai, kurie grynuosius pinigus išsiimdavo iš „Perlo terminalų“. Iki šiol kiekvienas grynųjų pinigų išmokėjimas arba įnešimas į juos buvo nemokamas, bet nuo vasario 1 d. kainuos 30 centų.

Pinigų išėmimas iš šių terminalų jau anksčiau buvo apmokestintas SEB ir „Swedbank“ klientams. 

„Luminor“ klientams padidės ir minimalus paslaugų mokestis. Kainos nuo 90 centų per mėnesį išaugs iki 1 euro. Na, o naujos mokėjimo kortelės išdavimas arba esamos kortelės atnaujinimas klientų kišenes patuštins nebe 3, o 5 eurais.

Nuo vasario šiek tiek brangsta ir banko identifikavimo priemonių keitimas. PIN ir TAN kodų kortelių pakeitimo mokestis padidėja nuo 1,45 iki 1,55 euro. Tiek pat didėja ir pirminio prisijungimo slaptažodžio kortelės pakeitimas.

Naujos mokėjimo kortelės išdavimas arba atnaujinimas taip pat brangsta nuo dabar galiojančio 3 eurų mokesčio iki 5 eurų.

„Matome, kad skyriuose teikiamų paslaugų apimtys nuolat mažėja, o skaitmeninės bankininkystės poreikis nuolat auga.

Matydami, kad vis daugiau mūsų klientų renkasi skaitmeninės bankininkystės paslaugas ir norėdami dar labiau paskatinti šį procesą, ryžomės kainų peržiūrai tų paslaugų, kurios daro įtaką mažiausiai daliai mūsų klientų, bet sukuria aukštas sąnaudas“,  – pokyčių priežastis aiškino „Luminor“ kasdieninių paslaugų pardavimų valdymo skyriaus vadovė Miglė Pletkuvienė.

REKLAMA

Kiek pakitusius kai kurių paslaugų įkainius nuo ateinančių metų vasario 8 d. siūlys ir SEB bankas.

Tiems klientams, kuriems negalioja nemokamo išsigryninimo limitas, visuose šalies bankų bankomatuose, tarp jų ir paties SEB, už pinigų išėmimą bus nuskaičiuojama 0,8 proc. nuimamos sumos. 

Ši naujovė reikš, kad mokėjimo korteles VISA CLASSIC turintiems SEB klientams bus sumažintas mokestis už grynųjų išėmimą. Iki šiol jis siekia 2 proc. nuo išimamos sumos, o pagal naujus įkainius sumažės. 

Tačiau kaip priminė SEB banko komunikacijos projektų vadovė Jovita Bazevičiūtė, grynųjų pinigų paėmimo mokestis šio banko klientams ir dabar yra taikomas. Tiesa, kiek mažesnis. 

„Jeigu klientas grynuosius pinigus paima SEB ir „Luminor“ bankomate – taikomas 0,4 proc., mažiausiai 0,4 euro, įkainis nuo paimamos sumos. Už kiekvieną operaciją, jei imama daugiau negu 8 700 Eur per mėnesį – taikomas 0,8 proc. sumos, viršijančios 8 700 eurų, įkainis.

O jeigu klientas grynuosius pinigus paima ne SEB ar „Luminor“ bankomatuose – tuomet 2 proc. , bet mažiausiai 3 eurai, nuo paimamos sumos“, – sakė J. Bazevičiūtė.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2019-01-05 13:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada ir kas pradės pigti. Absoliučiai viskas brangsta. Tik kaip tam žmogui išgyventi, kažkodėl niekam nerūpi. Valstybė lupa, verslininkai, bankininkai ir t.t.Tikrai,kad susirinkus vaikus su jų šeimomis teks sprukti iš Lietuvos, nes su tokiais atlyginimais, kainomis, mokesčiais nebeįmanoma išgyventi.
Atsakyti
-3

s
senis
2019-01-05 14:58:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
bankai niekad nepasisotins ,bet svarbiausia jie valstybej nemoka pelno mokesčio vadinasi jie yra parazitai.
Atsakyti
0

N
Nu jo
2019-01-05 15:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubilas pardave visus LT zmones svedu bankams. Dabar jie daro, ka nori, nes jiems viskas leidziama....
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų