Baltieji rūmai: Bidenas atsisakė planų uždrausti „TikTok“ ir „WeChat“

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį panaikino savo pirmtako Donaldo Trumpo įsakus, kuriais siekta nacionalinio saugumo sumetimais uždrausti Kinijos bendrovių valdomas mobiliųjų telefonų programėles „TikTok“ ir „WeChat“, pranešė Baltieji rūmai.

Baltųjų rūmų pranešime nurodoma, kad užuot uždraudusi šias populiarias programėles, J. Bideno administracija sukurs „kriterijais pagrįstą sprendimų sistemą“ ir atliks „griežtą, įrodymais pagrįstą analizę“, siekdama įvertinti užsienio subjektų kontroliuojamos programinės įrangos keliamą pavojų.

D. Trumpas tvirtino, kad Kinijos įmonėms priklausančios programėlės kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, ir stengėsi priversti parduoti „TikTok“ JAV investuotojams.

J. Bideno įsake nurodoma, kad bus siekiama nustatyti visą prie interneto „prijungtą programinę įrangą, galinčią kelti nepriimtiną pavojų JAV nacionaliniam saugumui ir amerikiečiams“, įskaitant „programas, kurios priklauso, yra kontroliuojamos ar valdomos asmenų, palaikančių užsienio varžovų karinę ar žvalgybos veiklą arba dalyvaujančių kenkėjiškoje kibernetinėje veikloje, arba naudojančių programas, renkančias neskelbtinus asmens duomenis“.

Naujuoju prezidento įsaku Prekybos departamentas ir kitos federalinės agentūros įpareigojamos parengti gaires, kaip „apsaugoti neskelbtinus asmens duomenis... įskaitant asmens identifikavimo informaciją ir genetinę informaciją“ nuo netinkamo naudojimo.

Manoma, kad „TikTok“, priklausanti Kinijoje įsikūrusiai kompanijai „ByteDance“, visame pasaulyje turi apie milijardą vartotojų, iš jų apie 100 mln. – Jungtinėse Valstijose. Ši platforma yra itin populiari tarp jaunų išmaniųjų telefonų vartotojų.

Kinų IT milžinei „Tencent“ priklausanti „WeChat“ yra labai populiari „superprogramėlė“, siūlanti socialinių tinklų, susirašinėjimo, elektroninės prekybos ir kitas paslaugas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų