REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą gyventojai paprastai išleidžia daugiau pinigų dėl atostogų ir kelionių. Be to, artėjant naujiems mokslo metams yra ir papildomų išlaidų, susijusių su jais. O kai taip viskas brangsta, baigiantis pinigams svarbu žinoti, kada jų vėl galima sulaukti.

Vasarą gyventojai paprastai išleidžia daugiau pinigų dėl atostogų ir kelionių. Be to, artėjant naujiems mokslo metams yra ir papildomų išlaidų, susijusių su jais. O kai taip viskas brangsta, baigiantis pinigams svarbu žinoti, kada jų vėl galima sulaukti.

REKLAMA

Trečiadienį „Sodra“ skelbia, kada gyventojams bus pinigai rugsėjo mėnesį.

Kada mokamos „Sodros“ išmokos

Vaiko išlaikymo išmokos bus mokamos rugsėjo 26 d. Jas gauna vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu arba tėvų susitarimu nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Išmoka vienam vaikui per mėnesį negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos. Šios išmokos dydis dabar yra 82,8 euro.

Vaiko priežiūros išmokos, kurias gauna mamos ir tėčiai, išėję vaiko priežiūros atostogų, į sąskaitas bus pervedamos rugsėjo 15 d.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vidutinė vaiko priežiūros išmoka 602,4 euro. Ją gauna 28,4 tūkst. moterų ir 9,2 tūkst. vyrų. Priklausomai nuo tėvų pasirinkimo, ši išmoka mokama vienerius arba dvejus metus.

REKLAMA

Nėštumo ir gimdymo atostogų metu mamoms priklausančios motinystės išmokos pradedamos mokėti per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo. Šiuo metu vidutinė motinystės išmoka yra 60,1 euro už vieną dieną arba 1262,1 euro už vieną mėnesį, o ją gauna – 1,7 tūkst. mamų.

Už vieną mėnesį tėvystės atostogų vaiko tėčiams tėvystės išmokos sumokamos per 5 darbo dienas nuo tėvystės atostogų pabaigos. Dabar vidutinė tėvystės išmoka yra 1307,1 euro per mėnesį, o ji mokama apie 1,3 tūkst. tėčių.

REKLAMA
REKLAMA

Sergantiems arba sergančius prižiūrintiems ir dėl to laikinai nedarbingais esantiems gyventojams ligos išmoka sumokama per 17 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų pateikimo. Vidutinė ligos išmoka yra 38,5 euro per dieną, arba apie 808,5 euro per mėnesį. Šią išmoką auna apie 59,5 tūkst. darbuotojų.

Nedarbo išmoka bus mokama rugsėjo 20 d. Tokią išmoką gauna apie 64,9 tūkst. darbo netekusių asmenų. Vidutinė nedarbo išmoka yra 428,6 euro per mėnesį. Vidutinė šios išmokos mokėjimo trukmė yra 5 mėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgalaikio darbo išmokas gauna 5 metus ar ilgiau pas toje pačioje darbovietėje dirbę ir darbo netekę gyventojai. Ji pradedama mokėti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos. Priklausomai nuo išdirbtų metų ji yra nuo vieno iki trijų buvusių vidutinių atlyginimų, padaugintų iš 77,58 proc.

Šalpos išmokos per kredito įstaigas (bankus ir kredito unijas) bus mokamos rugsėjo 12 d., o per išmokas pristatančias organizacijas ir atsiimant Lietuvos pašte – nuo rugsėjo 10 d. iki rugsėjo 26 d.

REKLAMA

Kada mokamos „Sodros“ pensijos

Šiuo senatvės pensijas gauna 608,5 tūkst. asmenų. Vidutinė senatvės pensija Lietuvoje yra 483,8 euro. Vidutinė pensija turint būtinąjį stažą dabar yra 512,7, o jo neturint – 308,8 euro.

Be kita ko, Lietuvoje yra 234,7 tūkst. našlių, našlaičių ir 124,6 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų. Vidutinė našlių ir našlaičių pensija dabar yra 51,8 euro (tik našlių pensija yra 32 eurai), o netekto darbingumo – 316,6 euro.

REKLAMA

„Swedbank“ klientams pensijos į gyventojų sąskaitas bus pervestos nuo rugsėjo 9 iki 12 dienos.

Šiaulių, „Luminor“ (buvusio „DnB“) bankų klientai, gyvenantys Vilniaus, Šiaulių, Alytaus regionuose, pensijų turėtų sulaukti – rugsėjo 8 d., Kauno, Klaipėdos, Mažeikių regionuose – rugsėjo 9 d., o Marijampolės, Šilalės, Utenos ir Panevėžio regionuose – rugsėjo 12 d.

SEB Vilniaus teritorinio skyriaus aptarnaujamiems klientams pensijos bus pervedamos rugsėjo 8 d.

Kitiems SEB, Medicinos, „Citadele“, „Luminor“ (buvusio „Nordea“) bankų ir kitų kredito, mokėjimo įstaigų klientai pensijas gaus rugsėjo 9 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsiimti pensijas Lietuvos pašte bus galima rugsėjo 10–26 d. Šiomis dienomis pensijas į namus pristatinės ne tik pašto, bet ir bendrovių „Bastaras“ ir „Rausidas“.

Tiems, kam pensija pirmą kartą paskirta po 2012 m. vasario 29 d. ir gavėjai, kuriems pensijos 2011 m. gruodį arba 2012 m. rugsėjį mokėtos 27–28 d.: rugsėjo 20 d. – Vilniaus, Kauno ir Šiaulių regionų gyventojams, o rugsėjo 21 d. – Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių, Šilalės, Utenos regionų gyventojams.

Pensijų anuitetai kaupusiems antrojoje pensijų pakopoje bus mokami rugsėjo 26 d.

Kada didins pensijas , ukrainiečiai daugiau gauna negu lietuviai išdirbę visą gyvenimą
Visi žino, kada jiems moka paįšalpas ar pensijas, bet valdžiažmogai nori parodyti, kokie jie atseit rūpestingi tai paskelbdami.
Oho , tai neteisinga lietuvių atžvilgiu,
Pensininkai tiek negauna, o už viską turi mokėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų