• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siekiama palengvinti gėrimų pardavimą.

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siekiama palengvinti gėrimų pardavimą.

REKLAMA

Viena iš pataisų siūloma pakeisti laiką, kada būtų galima prekiauti alkoholiu parduotuvėse.

Šiuo metu sekmadieniais gėrimus galima pardavinėti tik nuo 10 val. iki 15 val. Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis pasiūlė nustatyti, kad sekmadieniais alkoholis būtų pardavinėjamas ilgiau, tai yra kaip ir kitomis dienomis – nuo 10 iki 20 val.

„Įstatymo projektą paskatino rengti nelogiška šiuo metu galiojanti nuostata, draudžianti prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 15 valandos sekmadieniais. Tokia alkoholio ribojimo priemonė nėra veiksminga, sukelia nepatogumų vartotojams, turistams, skatina prekyba nelegaliais gėrimais ir, laukto rezultato mažinti alkoholio vartojimą, neatnešė.

Keistas atrodo ir pats dienos riboti alkoholio prekybą pasirinkimas – kodėl sekmadienis, o ne penktadienis ar kita savaitės diena“, – projekto aiškinamajame rašte nurodė A. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma Sveikatos reikalų komiteto narių nepritarė tokioms pataisoms. Jie nusprendė grąžinti įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti atsižvelgiant į komiteto pastabas.

REKLAMA

Vienintelė nesutikusi su tokiu pasiūlymu buvo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.

Parduoti gėrimus jaunimui

Sveikatos reikalų komitetas taip pat svarstė pataisas, kuriomis siūloma leisti pardavinėti silpną alkoholį jaunesniems nei 20 metų gyventojams (dabar negalima parduoti jokio), taip pat ilginti alkoholio prekybą sekmadieniais.

Šias pataisas registravo: Liberalų sąjūdžio atstovai Andrius Bagdonas, Eugenijus Gentvilas, Edita Rudelienė, Raimundas Lopata, Laisvės frakcijos nariai Vytautas Mitalas, Ieva Pakarklytė, konservatoriai Vytautas Kernagis, Matas Maldeikis, Arūnas Valinskas, Kristijonas Bartoševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė priėmė išvadas, kuriomis pritarė leidimui pardavinėti alkoholį jaunesniems žmonės. Dar daugiau, ministrų kabinetas pasiūlė nustatyti, kad jaunimui būtų parduodamas ne tik silpnas, bet ir stiprus alkoholis.

„Įvertinus įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodytą informaciją ir nustatytą poreikį asmenims nuo 18 metų leisti įsigyti, turėti ir vartoti silpnuosius alkoholinius gėrimus, tačiau kartu atsižvelgiant į išdėstytus argumentus dėl neproporcingo konkurencinio apribojimo, siūlytina leisti asmenims nuo 18 metų vartoti ir turėti alkoholinius gėrimus, neatsižvelgiant į jų stiprumą“, – nurodyta Vyriausybės išvadose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Sveikatos reikalų komitetas nusprendė nepritarti pataisoms ir pasiūlė grąžinti jas tobulinti. Vienintelė M. Danielė vėlgi susilaikė dėl tokio sprendimo.

Toliau šiuos projektus dar svarstys Seimo Ekonomikos komitetas. Šiam priėmus išvadas įstatymo projektai grįš į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų