• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apklausa parodė, kad vienas iš penkių geriančių per pastaruosius šešis mėnesius ėmė vartoti alkoholį, iškilus santykių problemoms ar susikivirčijus šeimoje.

Apklausa parodė, kad vienas iš penkių geriančių per pastaruosius šešis mėnesius ėmė vartoti alkoholį, iškilus santykių problemoms ar susikivirčijus šeimoje.

REKLAMA

Panaši dalis pripažino, kad sunkiai bendrauja negėrę, nors trečdalis teigė, kad mieliau bendrauja būdami blaivūs. „Alcohol Change UK“ ragina žmones apsvarstyti, kokį poveikį alkoholis gali turėti santykiams.

Labdaros organizacija teigė, kad pandemija sudarė sąlygas vieniems žmonėms gerti daugiau, o sušvelninus Covid-19 apribojimus, kai kurie pajautė poreikį dažniau gerti bendraujant su žmonėmis, rašo express.co.uk.

Dr Richard Piper, „Alcohol Change UK“ generalinis direktorius, sakė: „Kadangi daugelis iš mūsų daug daugiau gėrė per pandemiją, santykiai namuose, su draugais ir darbe gali tapti dar sunkesni“.

Apklausa, kurioje dalyvavo 2000 žmonių, taip pat parodė, kad vienas iš trijų pritarė teiginiui, jog jų šeimoje santykiai buvo sveikesni, kai jie nevartojo alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug 51% pranešė, kad problemų dėl alkoholio turi arba turėjo jis, draugas, šeimos narys ar partneris.

Beveik trečdalis geriančiųjų jautė nerimą ar stresą

Apklausos rezultatai įvairiose etninėse grupėse skyrėsi. Ketvirtadalis mišrios etninės kilmės asmenų ir 23% iš Azijos kilusių britų pripažino, kad nuo gegužės mėnesio turėjo problemų dėl gėrimo. Tą patį pripažino 14% baltaodžių britų ir 8% tamsiaodžių britų.

REKLAMA

Beveik trečdalis geriančiųjų jautė nerimą ar stresą gerdami arba po to, 36% skundėsi pablogėjusiu miegu, 28% tapo irzlūs, o 31% skundėsi silpnumu.

Dr Piper pridūrė: „Svarbu priminti sau ir vieni kitiems, kad alkoholis nėra būtinas dalykas gyvenime. Jei jis tapo būtinas, tikriausiai turite problemų. Valdydami savo gėrimą, o ne leisdami jam valdyti mus, galime sukurti geresnius, laimingesnius santykius, taip pat pagerinti sveikatą ir savo gerovę“.

Kaip gėrimas namuose įtakojo mūsų santuoką

Emma Campbell ir Dave Wilson teigia, kad jų santuoką beveik sugriovė alkoholio problemos. 57 metų Dave prisipažino supratęs, jog iškilo problema, kai pradėjo girtauti vienas namuose, o ne tik bare ar užeigoje.

Emma sakė, kad jis tapo irzlus ir kiekvieną vakarą jie susipykdavo dėl kvailų dalykų. Dave išėjo iš namų ir keturias naktis labai prastai miegojo po vieno kivirčo. Jis aiškino: „Tai manęs vos nepražudė, bet skirtumas, kurį pajutau nustojęs gerti, buvo neįtikėtinas. Po poros savaičių aš geriau miegojau ir daugiau pasitikėjau savimi“. 50‐metė Emma sakė: „Kai jis nustojo gerti, iškart prasidėjo teigiami pokyčiai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų