Bendrovė vadovaujasi koncerno valdybos patvirtinta 2014-2016 metų strategija ir nedalyvauja akcininkų teisminiuose ginčuose, apie kuriuos pasirodė informacija viešojoje erdvėje.
Koncerno ir bendrovių vadovų komanda užtikrina efektyvų strateginių tikslų siekimą, atliekama daug darbų tobulinant „Achemos grupės“ valdymą bei veiklą, koncentruojant dėmesį į pagrindinius verslus, atsisakant šalutinių, sinergijos nekuriančių veiklų.
„Achemos grupė“ yra stipri ir strategiškai svarbi ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos šalių regionui bendrovė, praėjusiais metais investavusi 182 mln. litų į valdomų įmonių plėtrą ir modernizaciją, šiemet planuoja investuoti panašią sumą, stiprinant strategines verslo sritis: trąšų gamybą ir prekybą, krovos ir logistikos veiklą. Didesnis dėmesys bus skiriamas ir žaliosios energetikos projektams, taip pat aplinkosaugai.
Bendrovės „Coface“ šiemet atliktoje Baltijos regiono apklausoje koncernas „Achemos grupė“ šiemet pateko tarp 10 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse pagal 2013 metų pajamas, koncernui priklausanti „Achema“ taip pat pateko tarp 50 stambiausių Baltijos šalių bendrovių. „Achemos grupė“ pernai gavo 2,607 mlrd. litų audituotų konsoliduotų pajamų (27 proc. mažiau nei 2012-ais) ir uždirbo 66,7 mln. litų grynojo pelno (40 proc. mažiau nei 2012-ais). 2013 metais pajamų ir pelningumo mažėjimą daugiausiai įtakojo objektyvios priežastys: nepalankios trąšų kainų tendencijos pasaulinėje rinkoje ir mažesni jų pardavimo kiekiai, bei sprendimas atlikti „Achemos“ gamybos modernizaciją, siekiant padidinti jos konkurencingumą ateityje. Pajamų mažėjimą taip pat įtakojo ir neefektyvių bei nuostolingų veiklų atsisakymas.
2014 metais nepriklausomų – energetikos, apgyvendinimo ir sveikatinimo bei kitų – verslų rezultatai viršija lūkesčius, logistikos sektorius taip pat viršija planus, nors kai kuriose srityse krovinių srautus neigiamai veikia nepalanki rinkos situacija. Pagrindinis trąšų verslas vis dar išgyvena žemų trąšų kainų periodą, tačiau trąšų gamyba nemažinama, o galutiniai rezultatai priklausys nuo galutinių susitarimų su gamtinių dujų tiekėjais.