Dvi prekės per metus pabrango daugiau nei dukart

Per metus Lietuvoje iš būtiniausių maisto produktų labiausiai brango baltagūžiai kopūstai ir svogūnai, o pigo – saulėgrąžų aliejus, obuoliai, batonas ir bananai.

Šviežiios daržovės lentynose gali pažerti netikėtumų (nuotr. stop kadras)
10

Aštuntąją šių metų savaitę (vasario 18-24 dienomis), palyginti su praėjusių metų ta pačia savaite, baltagūžiai kopūstai ir svogūnai pabrango daugiau nei dukart: vidutinė kopūstų kaina šiemet buvo 0,48 euro už kilogramą, o pernai tuo pat metu – 0,18 euro, nurodoma svetainės produktukainos.lt skelbiamoje kainų lentelėje.Per metus labiausiai brango kopūstai ir svogūnai, pigo – saulėgrąžų aliejus, obuoliai

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šviežios daržovės lentynose gali pažerti netikėtumų

Vidutinė svogūnų kaina šiemet ir pernai buvo atitinkamai 0,45 ir 0,22 euro už kilogramą.

Labiausiai pigo maistinis saulėgrąžų aliejus – litro vidutinė kaina sumenko 12 proc. iki 2,64 euro.

„Jonagold“ rūšies obuoliai pigo 11 proc. vidutiniškai iki 0,86 euro už kilogramą, batonas – 10 proc. iki 1,65 euro, bananai – 9 proc. iki 1,05 euro.

Vidutinė svertinė maisto produkto kaina apskaičiuota panaudojant kainas, registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės miestuose esančiose „Lidl“, „Maxima“, „Norfos“, „Iki“ ir „Rimi“ parduotuvėse.

REKLAMA

Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse praėjusią savaitę labiausiai skyrėsi vidutinė mažiausia virtos dešros kaina. Mažiausiai ji kainavo „Norfoje“ (2,78 euro už kilogramą), daugiausiai – „Rimi“ (4,49 euro).

Labiausiai atpigo tamsi duona „Iki“ parduotuvėse. Jos vidutinė mažiausia kaina krito 35 proc. iki 0,66 euro už kilogramą. „Iki“ fiksuotas ir didžiausias vieno produkto kainos kilimas – per savaitę grietinė brango 22 proc. iki 3,25 euro už kilogramą.

Vidutinė mažiausia būtiniausio maisto produkto kaina atitinkamame prekybos tinkle apskaičiuota panaudojant 3 mažiausias kainas, esančias minėtuose miestuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų