Baltarusija nori naftos siuntą plukdyti per Klaipėdos uostą

Baltarusija rugpjūčio mėnesį planuoja vieną naftos siuntą savo perdirbimo gamykloms per Klaipėdos uostą.

Klaipėdos jūrų uostas  (nuotr. Alfredo Pliadžio)

Pasak Baltarusijos naftos pramonės veiklą koordinuojančio koncerno „Belneftechim“ atstovo spaudai Aleksandro Tiščenkos, kurį cituoja agentūra „Interfax“, šį mėnesį planuojama sulaukti dviejų naftos siuntų tanklaiviais – iš Azerbaidžano ir JAV, iš viso 160 tūkst. tonų.

Naftos importas iš Rusijos rugpjūtį numatytas 1,21 mln. tonų apimčių, iš jų 77 tūkst. tonų – geležinkeliais, o likusi dalis – vamzdynais, sakė „Belneftechim“ atstovas.

„Klaipėdos nafta“ liepos 23-ąją pranešė, jog rugpjūčio 6-8 dienomis Klaipėdos naftos terminale laukiama prisišvartuojant tanklaivio, kuris atgabens apie 75 tūkst. tonų amerikietiškos naftos – antrąjį JAV naftos krovinį Klaipėdos uosto ir taip pat Baltarusijos istorijoje.

Šiemet Klaipėdos uoste jau perkrauta apie 669 tūkst. tonų Baltarusijai skirtos naftos (aštuoni tanklaiviai), kuri jai pergabenama geležinkeliais.

Azerbaidžano SOCAR rugpjūčio 2-ąją į Ukrainos Odesos uostą nukreipė šeštą šiais metais naftos siuntą Baltarusijai – 85 tūkst. tonų naftos gabenantį tanklaivį. Azerbaidžanietiška nafta per Ukrainą į Baltarusiją perpumpuojama vamzdynu Odesa-Brodai.


Rašyti komentarą...
6
68428321
2020-08-05 15:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norint nesužlugdyti Klaipėdos uosto, teks su Baltarusija bendradarbiauti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų