Ūgtelėjo dujų kaina: įvardijo, kokios priežastys tai lėmė

Europos ir kitų pasaulio regionų ūkių atsigavimas ir gerėjantys gamybos rezultatai liepą buvo viena iš priežasčių, lėmusių dujų kainų atsigavimą biržose, teigia elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“. 

Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas šių metų rugpjūčio mėnesiui susiformavo ties 5,37 euro už megavatvalandę (MWh) ir buvo 0,14 euro didesnis, nei susiformavusi kaina liepos mėnesiui. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rugpjūčio mėnesio Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 51 procentu.

Pasak „Ignitis“, didžiausią įtaką gamtinių dujų ateities kainoms liepą Europoje turėjo kelios priežastys. Pirmoji buvo nežinomumas dėl gamtinių dujų gavybos iš Nyderlanduose esančio Groningeno telkinio po 2022 metų. Šiuo metu planuojama, kad gavyba jame gali būti visiškai sustabdyta.

„Kitu dujų kainų lygį koregavusiu veiksniu tapo atsigaunantis vartojimas skirtingose žemyno šalyse. Net ir vienos pirmųjų nuo COVID-19 pandemijos Europoje paveiktų šalių Italijos gamtinių dujų vartojimas palaipsniui atsistato, tiesa, nuo pastarųjų trejų metų vidurkio vis dar atsilieka apie 4 proc.“, – rašoma pranešime. 

Rugpjūčio pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė apie 86 proc. Tai 3 proc. daugiau nei analogišku laikotarpiu pernai. JAV gamtinių dujų saugyklos užpildytos 24 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Paskutinę liepos dieną Azijos SGD indeksas EAX pristatymui rugsėjo mėnesį buvo 1,80 euro už MWh didesnis už pristatymą į Vakarų Europos rinkas. Tai skatino SGD krovinių srautų nukreipimą iš Atlanto baseino Azijos šalių link. „JAV „Henry Hub“ indeksas liepą buvo mažiausias lyginant su minėtais regionais ir paskutinę liepos mėnesio dieną siekė 5,29 euro už MWh.

Liepos mėnesį JAV eksportavo mažiausią SGD kiekį per pastaruosius pusantrų metų. Numatoma, kad 2020 metų pirmojo ketvirčio JAV eksporto lygis gali būti pasiektas ir viršytas jau šių metų paskutiniais mėnesiais, kai jis artės prie 6 mln. tonų ribos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų