Gyventojams brangs dalis paslaugų: planuoja keisti Registrų centro kainas atnaujinta 14:34 val.

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį bus nustatomos naujos Registrų centro paslaugų kainos. Šios valstybės įmonės paslaugos yra neišvengiamos, kai tenka pirkti žemę ar kitą nekilnojamąjį turtą, registruoti įmones, gauti duomenis ir kt. 

Registrų centras (nuotr. Organizatorių)

Nauji atlyginimo už Registrų centro paslaugas dydžiai turėtų būti taikomi nuo spalio 1 d.

Tuomet kai kurie dabar gyventojams taikomi mažiausi paslaugų įkainiai gerokai išaugs.

Pavyzdžiui, atlyginimo už nuosavybės teisės į žemės sklypą įregistravimą dabar gyventojams mažiausiai kainuoja 5,79 euro. Numatyta nauja kaina – 17,15 euro.

Atlyginimo už nuosavybės teisės į statinius, butus ar patalpas įregistravimą (jei jų vertė neviršija 14,5 tūkst. eurų) dydis gyventojams dabar yra 2,90 euro. Pagal naują tvarką nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistravimas ar išregistravimas kainuos 17,19 euro.

Tiesa, didžiausi paslaugų įkainiai, taikomi juridiniams asmenims, pagal naują dokumentą sumažės.

Portalui tv3.lt atsiųstame komentare Registrų centras plačiau nekomentavo, kokios paslaugos brangs, o kokios pigs, tačiau nurodė, kad nauja kainodara – svarbus pokytis:

REKLAMA

„Ji ruošta atsižvelgiant į šiuolaikinio vartotojo poreikius ir leis pasiūlyti lankstesnius įkainius verslui ir gyventojams. Įmonei tai ir istorinis žingsnis, nes kompleksiškumu (apie 400 paslaugų) pasižyminti kainodara keičiama po daugiau nei dešimtmečio.

Svarbu tai, kad paslaugų įkainiai nustatomi pagal aiškų ir skaidrų principą – jie pagrįsti sąnaudomis, patiriamomis konkrečiai paslaugai teikti.“

Valstybės įmonė taip pat nurodo, kad nauja kainodara diferencijuojama priklausomai nuo paslaugos teikimo būdo (popierinis, elektroninis ar duomenų perdavimas iš sistemos į sistemą).

„Taigi elektroniniu ir skaitmeniniu būdu teikiamos paslaugos bus pigesnės nei teikiamos popieriniu būdu. Pavyzdžiui, perduodant duomenis pagal automatizuotas užklausas iš sistemos į sistemą, kai kurių paslaugų įkainiai mažėtų dešimtimis kartų“, – komentavo „Registrų centras“.

Pasak jo, Vyriausybei tvirtinti siūlomi įkainiai audituoti nepriklausomo auditoriaus, suderinti su Ryšių reguliavimo tarnyba.

Pati bendrovė teigia, kad atpigs apie 80 proc. paslaugų.

Registrų centras yra viena didžiausių valstybės įmonių. Ji turi daugiau kaip 1,4 tūkst. darbuotojų. Jų atlyginimų vidurkis yra 1,6 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Praėjusiais metais Registrų centras iš viso gavo beveik 43 mln. eurų pajamų.


Rašyti komentarą...
J
Jolė
2020-07-08 17:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuosavybės teisės įregistravimas 180 €, registravimas šeimis turtu - išdiskyrusios moters su vaikais negalimas, mat ne šeima! Diskriminuojanti ir lupikaujanti įmonė, už ką registravimas siekia šimtus? O dėl diskriminacijos, tik žagrelėjai ir nutilau. Monopolinė įmonė, tai ir lupikauja
Atsakyti
-1

V
Vitaalmobal
2020-07-08 23:46:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hello. And Bye.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų