registrų centras

Registrų centras
 

Registrų centras yra valstybės įmonė, kuri valdo pagrindinius šalies registrus – gyventojų, juridinių asmenų, nekilnojamojo turto (NT) ir kt. Registruose fiksuojama, saugoma ir iš jų kitiems teikiama svarbiausia ir teisiškai reikšminga informacija apie žmogaus gimimą, santuoką ar mirtį, įmonių steigimą, veiklos rezultatus, kam priklauso NT ir pan.

Registrų centras: NT sandorių šiemet 13 proc. mažiau nei pernai

Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandis, trečiadienį pranešė Registrų centras. „Balandžio mėnuo pagal įregistruotų sandorių skaičių buvo labai panašus į kovą. Paprastai artėjant vasarai rinka kiek pagyvėja, tačiau šiemet matome, kad vytis ankstesnių metų rezultatus šiemet sekasi sunkiai.
2024-05-08

Registrų centras: Lietuvoje per 50 tūkst. žemės sklypų ribos yra netikslios

Registrų centro duomenimis, Lietuvoje daugiau nei 50 tūkst. žemės sklypų ribos yra netikslios – Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapyje jos pažymėtos kaip koreguotinos. Taip pat yra apie 2 tūkst. žemės sklypų, kurių ribos apskritai nėra pažymėtos kadastro žemėlapyje, antradienį pranešė Registrų centras. Registrų centro Registrų tvarkymo direktoriaus Kazio Maksvyčio teigimu, tokių sklypų savininkai, neatlikę reikiamų veiksmų, gali susidurti su nepatogumais, norėdami jį parduoti.
2024-04-30

Registrų centras: e. aukcionuose šiemet parduota 74 proc. daugiau turto

Elektroniniuose aukcionuose ir varžytinėse pirmąjį šių metų ketvirtį parduoto turto vertė siekė 43,5 mln. eurų – 74 proc. daugiau nei 2023 metų pirmąjį ketvirtį (25 mln. eurų), skelbia Registrų centras. Registrų centro atstovas Saulius Grudzinskas sako, jog aktyviai e. aukcionų paslauga naudojosi Lietuvos oro uostai, kurie už parduotą įvairų turtą gavo 2,5 karto daugiau pajamų nei tikėjosi.
2024-04-17

Registrų centras: kovą – NT sandorių penktadaliu mažiau nei pastarųjų metų vidurkis

Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto jų vidurkio, rodo Registrų centro duomenys. Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis sako, kad kovo mėnuo įprastai būna aktyvesnis už pirmuosius metų mėnesius, kurie šiemet pasižymėjo rekordiniu pasyvumu rinkoje.
2024-04-05

Registrų centras: NT rinkos atsigavo ženklų dar nematyti

Šių metų pirmasis mėnuo pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių kiekį buvo kukliausias per pastaruosius keletą metų, o vasarį rinkos atsigavimo ženklų taip pat nepastebėta, skelbia Registrų centras. „Nors šiemet vasaris ir turėjo 29 dienas, vis tiek tai yra trumpiausias iš visų metų mėnesių. Nepaisant to, nekilnojamojo turto objektų savininkų pasikeitimų įregistruota kiek daugiau nei sausį.
2024-03-08

Gimę vasario 29-ąją: kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti vasario 29-oji –ypatinga diena, kuomet savo tikrąjį gimtadienį švenčia beveik 1,9 tūkst. šalies gyventojų. Registrų centro duomenimis, pagal lytį šie gyventojai pasiskirsto beveik tolygiai – iš minėto skaičiaus moterų yra 950, vyrų – kiek daugiau nei 900. Vyriausios šią išskirtinę dieną gimusios yra moterys – iš viso, Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu jų yra net trys.

Tūkstančiams lietuvių neužtenka ir 5 būstų – suskaičiavo turinčius daugiausia

Lietuvoje daugėja gyventojų, turinčių po du ar daugiau butų bei gyvenamųjų namų, skelbia Registrų centras. Analitikų teigimu, šios tendencijos rodo, kad šeimai ar asmeniui įgyti pirmąjį būstą yra sudėtingiau, nei tą padaryti nekilnojamojo turto jau turintiems asmenims. Registrų centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje bent vieną būstą (butą ar gyvenamąjį namą) turinčių asmenų ar šeimų yra apie 1,18 milijono.
2024-02-22

Seniausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame mieste: atskleidė, kur

Visi norime sulaukti to gražaus, apvalaus skaičiaus – 100 metų ir ant torto užpūsti 100 žvakučių, tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Šiuo metu Lietuvoje gyvena 347 asmenys, vyresni nei 100 metų – 301 moteris ir 46 vyrai. Tačiau, ar žinote, kuriame mieste gyvena vyriausi Lietuvos asmenys? Registrų centras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino neįtikėtinu faktu – du vyriausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame šalies mieste.
2024-02-21

Reikia pinigų? Nenustebkite, jei bankai jų neduos – štai ką tikrina apie jus

Skolinimosi galimybė gyventojams leidžia įsigyti norimus pirkinius greičiau. Tačiau besiskolintieji taip pat įspėjami ir raginami įsidėmėti, dėl ko jūsų kreditingumo reitingas ir galimybė gauti pinigų sumažėja. Socialiniame tinkle užvirė diskusija, kokios priežastys lemia, ar kredito įstaigos gyventojams suteiks paskolą, pavyzdžiui, būstui įsigyti.
2024-02-14

Gyventojai pasipiktinę: kaimynė ne tik patikrino visų jų turtą, bet dar viešai giriasi ir grasina

Nekilnojamojo turto (NT) numeris, adresas, plotas, vertė ir kita jautri informacija apie gyventojų turtą yra kaupiama Registrų centre. O prieigą prie jos turi ne tik įmonės darbuotojai. Keli asmenys skundėsi, kad pašaliniai žmonės su Registrų centro darbuotojų pagalba išnaršė visus jų duomenis ir dar tuo gyrėsi. Anot įmonės atstovo, tokie duomenys gali būti teikiami tik pagal tam tikras sutartis ar vienkartinius prašymus.
2024-02-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų