Lietuva grąžino vizos mokestį baltarusiams: pasakė, kiek kainuos

Lietuva nuo liepos grąžino vizos mokestį į šalį atvykstantiems Baltarusijos piliečiams: kaip ir lietuviams, viza atsieis 60 eurų.

Viza (nuotr. 123rf.com)

Ministrų kabinetas pirmadienį nusprendė Baltarusijos piliečiams grąžinti konsulinį mokestį už prašymą išduoti vizą, jam bus taikoma 50 proc. lengvata. 2011 metais priimtu sprendimu toks mokestis išvis nebuvo imamas.

„Šiuo projektu siūloma Baltarusijos piliečiams taikyti 50 proc. lengvatą konsuliniam mokesčiui už prašymus išduoti nacionalines vizas, būtų kaip ir paritetinis veidrodinis sprendimas, nes baltarusiai tokią pačią lengvatą taiko mūsų piliečiams“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, vizos išdavimas Baltarusijos piliečiams pagal naują tvarką kainuotų 60 eurų, siūloma, kad ji įsigaliotų nuo liepos.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) pateikiamas duomenimis, 2011–2019 metais Baltarusijos piliečiams buvo išduotos 44 tūkst. 966 nacionalinės vizos, o per tą laikotarpį nepaimtas konsulinis mokestis sudarė per 2,6 mln. eurų.

Pasak URM, Baltarusija buvo informuota apie planus grąžinti konsulinį mokestį ir tam neprieštaravo, tik pageidavo, kad mokestis už prašymų išduoti nacionalinę vizą nagrinėjimą būtų pradėtas taikyti įsigaliojus susitarimui su Europos Sąjunga dėl vizų išdavimo supaprastinimo. Šis susitarimas įsigalioja liepos 1 dieną.

Baltarusija šiuo metu yra įtraukta į labiausiai koronaviruso paveiktų šalių sąrašą ir iš jos į Lietuvą užsieniečiai gali atvykti tik išimtiniais atvejais su būtina 14 dienų izoliacija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų