„Maxima“ žada daugiau premijų darbuotojams, nors jų algos išlieka bene mažiausios

Daugiausia darbuotojų Lietuvoje turinti įmonė „Maxima“ per praėjusius metus savo darbuotojams išmokėjo 10,3 mln. eurų skatinamųjų premijų. Tai yra maždaug 3 kartus daugiau nei 2018 metais, kuomet premijų biudžetas siekė 3,8 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(J. Auškelis / Fotodiena.lt)

Prekybos tinklo vadovės Kristinos Meidės teigimu, šiemet atlygio ir darbuotojų motyvacinės sistemos bus toliau plečiamos, o premijų bus išmokama panašiai kaip ir pernai.

Tiesa, „Sodros“ duomenimis, „Maximos“ visų 13,7 tūkst. darbuotojų atlyginimų vidurkis ir toliau išlieka vienas mažiausių iš visų prekybos tinklų. Praėjusį lapkritį šio tinklo darbuotojų algų vidurkis siekė kiek daugiau nei 822 eurus neatskaičius mokesčių (maždaug 560 eurų į rankas).

Tą patį mėnesį priskaičiuotų algų vidurkis prekybos tinkle „Lidl“ buvo 1366 eurai, „Norfoje“ – 1064 eurai, „Rimi“ – 932 eurai, „Iki“ – beveik 924 eurai.

„Vertiname savo darbuotojus ir už jų įdėtas papildomas pastangas sąžiningai atlyginime.  Bendrovėje įdiegta finansinė darbuotojų motyvavimo sistema sudaro galimybes daugiau užsidirbti. Pernai gerokai išplėtėme skatinamųjų premijų skyrimo apimtis, o tai lemia ir darbo užmokesčio augimą, nes premijos ir kiti įvairūs priedai už pasiekiamus rezultatus sudaro reikšmingą dalį mūsų darbuotojų gaunamo atlygio“, – pranešime cituojama K. Meidė.

REKLAMA

Maxima atidarymas (J. Auškelis / Fotodiena.lt)

Anot jos, galimybę savo pastangomis užsidirbti daugiau itin vertina ir patys darbuotojai, kuriems taikoma motyvacinė sistema leidžia ne tik gauti didesnį atlygį, bet ir skatina tobulėti bei kopti karjeros laiptais. 

Vidutiniškai per mėnesį didžiausio prekybos tinklo darbuotojams išmokamų premijų suma pernai siekė beveik 800 tūkst. eurų. Šiuo metu parduotuvių darbuotojų, priklausomai nuo pareigybės, gaunamų premijų dydis siekia iki 52 proc., o maisto gamybos cechų darbuotojų – iki 40 proc. darbo užmokesčio.

Bendrovės pranešime teigiama, kad jos darbuotojams yra numatytos ir įvairios nefinansinės motyvavimo priemonės: lankstus darbo grafikas, nemokami pietūs parduotuvių darbuotojams, stovyklos ir stipendijos darbuotojų vaikams, nemokamas apgyvendinimas Vilniuje ir pajūryje vasaros sezono metu.

Pernai „Maxima“ kartu su bendrovės profesine sąjunga pasirašė ir naują kolektyvinę sutartį, kurioje buvo numatyta daugiau papildomų naudų visiems be išimties darbuotojams. 

Joje be darbo užmokesčio, socialinių, ekonominių ir profesinių sąlygų bei garantijų, numatytos ir papildomos išmokos nelaimingų atsitikimų, ligos, artimųjų mirties atvejais, parama gimus vaikui ar auginant neįgalius vaikus, papildomos mokamos atostogos sudarius santuoką ir kitais atvejais.


Rašyti komentarą...
m
maryte
2020-01-15 14:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
melas ,valdzia gauna didelius preidus ,darbuotojams nelieka nieko dar ir valandas drastiskai mazina ,kad pinigus sutaupyt
Atsakyti
0

O
Onute
2020-01-15 08:51:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal gana to melo?
Atsakyti
0

P
Pikčiukas
2020-01-16 23:23:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena ranka duoda "Ale" kita 2 kartus tiek atema, blefu blefas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų