Trumpas dėsto sąlygas „Huawei“ – švelnins apribojimus, jei pavyks derėtis su Pekinu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali sušvelninti Kinijos telekomunikacijų įrangos bendrovei „Huawei“ nustatytus apribojimus, jeigu derybose su Pekinu dėl prekybos bus padaryta pažanga, interviu televizijos kanalui CNBC pareiškė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Huawei“ krizė: „Google“ turi atsakymą įsigijusiems telefonus (nuotr. SCANPIX)

„Manau, tai, ką pasakė prezidentas, reiškia, jog tuo atveju, jeigu mes pasistūmėsime į priekį derybose dėl prekybos, jis galbūt nuspręs ką nors padaryti dėl „Huawei“, tačiau Kinija tuomet turės suteikti tam tikras garantijas“, – pažymėjo jis.

Visgi iždo sekretorius pabrėžė, jog „svarstymai, susiję su „Huawei“, iš tiesų yra susiję su nacionaliniu saugumu ir šis klausimas nėra susijęs su prekyba“.

Vašingtonas „Huawei“ kaltina šnipinėjimu Kinijos vyriausybei.

Praėjusį mėnesį žlugus JAV ir Kinijos deryboms dėl prekybos, D. Trumpas įtraukė „Huawei“ į „juodąjį“ sąrašą ir nurodė, jog parduoti technologijas ir įrangos dalis šiai Kinijos bendrovei bus galima tik turint specialiąsias Prekybos departamento licencijas.

Pekinas savo ruožtu sudarė „nepatikimų juridinių asmenų sąrašą“, į kurį pateko užsienio bendrovės, kurios nutraukė tiekimą į Kiniją arba ėmėsi kitų Kinijos gamintojų interesams kenkiančių veiksmų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų