„Priešas mokosi, mokosi gana greitai. Pateiksiu pavyzdį: tos pačios sparnuotosios raketos Ch-101 gerokai skiriasi nuo tų, kurios buvo naudojamos 2022 metais.
Tai raketos jau su aktyvia elektronikos sistema, su aktyvia apsauga nuo šiluminių gaudyklių emisijos ir taip toliau“, – Davose teigė jis.
Pasak jo, Ukraina turėtų plėtoti karinę pramonę ir oro gynybą, nes Maskva sustoti neketina.
„Turime viską vystyti: ir oro gynybą, ir rūpintis karinio-pramoninio komplekso apsauga, ir kad jis duotų produkcijos, ir turime imtis ir kontrpuolimo priemonių, kad neprarastume teritorijų. Tai mums parodė 2023 m. patirtis“, – tikina V. Skibickis.
Rusija tęsia Ukrainos apšaudymus.
Karas Ukrainoje tęsiasi beveik dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!