Žmonės amžinybėje su galimybe grįžti: JAV beveik 200 užkonservuotų palaikų laukia „prisikėlimo“

Verslo parke Arizonoje galima rasti 181 žmogaus kriogeniškai konservuotus palaikus, panardintus į skysto azoto talpyklas -196°C temperatūroje. Palaikai laukia, kol mokslas išpildys jų norą ir juos atgaivins.

Šis objektas yra pelno nesiekiančios organizacijos „Alcor Life Extension Foundation“ namai. Organizacija įsikūrusi dykumos mieste Scottsdale, esančiame didingame Phoenix rajone Arizonoje. Nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios jie ėmėsi misijos būti pasaulio lyderiu krionikos srityje – meno, kaip išsaugoti žmogaus kūnus ir smegenis žemesnėje temperatūroje. Jie tikisi, kad būsimi mokslo ir technologijų pokyčiai kada nors gali suteikti galimybę atgaivinti „užšaldytus“ žmones.

Šiuo metu dar nė vienas žmogus nebuvo atgaivintas po to, kai buvo kriokonservuotas minusinėje temperatūroje, ir neatrodo, kad ši technologija greitu metu bus tobulinama. Daugelis mokslininkų krioniką laiko pseudomokslu, nepatvirtinta nesąmone ar anekdotu. „Alcor“ taip pat sulaukė daugybės ginčų ir sensacingų įtarimų, kuriuos jie neigia.

Nepaisant to, „Alcor“ teigia, kad vien tik technologinės galimybės yra pakankamos, kad jų paslaugos būtų pagrįstos.

„Nė viena krionikos organizacija šiuo metu negali atgaivinti kriokonservuoto paciento, tačiau mes, „Alcor“, tikime, kad tai yra įmanoma. Tikimasi, kad nanotechnologijos ir kitos būsimos medicinos technologijos turės labai plačias galimybes“, – savo tinklalapyje skelbia „Alcor“.

„Alcor“ savo svetainėje paskelbė išsamų 181 kriokonservuotų žmonių sąrašą, kuriame pateikiamas trumpas kiekvieno „paciento“ aprašymas. Pavyzdžiui, 181-asis asmuo, kuriam atliktas šis procesas, buvo 67 metų vyras, kurio smegenys buvo užkonservuotos po to, kai jis mirė nuo inkstų nepakankamumo 2020-aisiais rugpjūčio mėnesį. Didžioji dauguma kriokonservuotų žmonių yra iš JAV, tačiau yra ir pacientų iš Australijos, Kanados, Prancūzijos, Portugalijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Japonijos, Kinijos ir Tailando.

REKLAMA

Seniausias kriokonservuotas kūnas priklauso dr. Jamesui Hiramui Bedfordui, buvusiam Kalifornijos universiteto psichologijos profesoriui, mirusiam nuo inkstų vėžio 1967-aisiais. Objekte „užšaldyta“ ir beisbolo legenda Tedas Williamsas, o rizikos kapitalistas Peteris Thielis prisipažino esąs „Alcor“ narys, rašo „New York Times“.

Norėdami dalyvauti šiame įdomiame eksperimente, žmonės (šiuo metu esantys gyvi) turi užsiregistruoti ir tapti nariais. Nuo 2020 m. viso kūno kriokonservavimo kaina yra 200 000 JAV dolerių, o neurokonservavimo (tik smegenų) – 80 000 JAV dolerių. Esant idealioms sąlygoms, krionikos budėjimo komanda laukia šalia mirštančio žmogaus savaitę iki jo mirties.

Kai asmuo yra teisiškai pripažįstamas mirusiu, jam atliekamas stabilizavimo procesas, kurio metu jo kūnas įkeliamas į ledo vonią ir kraujas pakeičiamas „organų išsaugojimo tirpalu“. Tuomet dirbtinai atkuriama kraujotaka ir kvėpavimas, siekiant apsaugoti smegenis ir leisti vartot „apsauginius vaistus“. Atvėsęs kūnas nugabenamas į „Alcor“ talpyklą.

Svetainėje pažymima: „Daug „Alcor“ narių nusprendžia išeiti į pensiją ir (arba) atsigulti į ligoninę, esančią netoli „Alcor“, kad būtų trumpesnis transportavimo laikas ir pasiekti geresni procedūriniai rezultatai“.

Įstaigoje jiems suteikiami papildomi krioprotektoriai, kurie padeda išsaugoti kraujagysles, smegenis ir kitus organus. Po penkių-septynių dienų, kai preparatas yra baigtas, kūnas įdedamas į aliuminio rezervuarą, kuriame yra skysto azoto. Čia jų kūnas yra laikomas -196°C temperatūroje. Palaikai laukia bet kokių pokyčių, galinčių juos „atgaivinti“.

Ar visa tai yra tik svaičiojimas? Dauguma mokslininkų taip ir pasakytų. Tačiau galbūt niekada neturėtume sakyti niekada.


Rašyti komentarą...
!
!!!
2021-05-17 08:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pripila spirito į venas ir atsigauni...
Atsakyti
0

F
Fedia
2021-05-17 09:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam to reikia, vis vien visi į skrisim į kosmosą, žemei bus tuštuma, nebus ką prikelti, jabent viena žmogelį, bet geriau, kad jis isejas daugiau nebesugryztu, vėl būtų daug problemų ji numarinti
Atsakyti
0

N
Nesveikas
2021-05-18 04:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debiloidai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų