Žmona prašo patarimo: vyras „surado Dievą“ ir draudžia naudoti kontracepcijos priemones

Sielvarto kupina žmona prašo patarimo, kaip išsaugoti savo santuoką po to, kai vyras „surado Dievą“ ir pradėjo drausti jai naudoti kontracepcijos priemones.

Vyras, per pastaruosius dvejus metus tapęs „labai religingu“, neseniai buvo pakrikštytas Katalikų bažnyčios, kuri moko, kad kontroliuoti pastojimą yra labai blogai, ir leidžia naudoti tik natūralius šeimos planavimo metodus, pavyzdžiui, mėnesinių ciklo sekimą.

Antrojo žmonos nėštumo metu vyras pasakė manantis, kad kontracepcija yra „nuodėmė“, ir uždraudė jai vartoti tabletes bei kitas hormonines kontracepcijos formas.

36-erių dviejų vaikų motina nėra religinga ir nenori susilaukti daugiau vaikų dėl sveikatos komplikacijų, atsiradusių dėl paskutinio nėštumo. Tai tapo pagrindiniu nesutarimu tarp vyro ir žmonos.

„Tai jam pasakius, kilo nesutarimas, po to ginčai, o galiausiai nusivylimas, – žmona anonimiškai paskelbė Australijos tėvų grupėje „Facebook“. – Mes jau daugiau nei metus dėl to nesutariame ir vis dar neprieiname prie bendro sprendimo. Akivaizdu, kad visos kontracepcijos formos yra nuodėmingos, išskyrus mėnesinių ciklo sekimą, kuris man netinka“.

Ji teigė, kad ją labiausiai nuvylė tai, kad jos vyras, kuris yra „geras žmogus, nuostabus tėvas“ ir apskritai palaikantis sutuoktinis, leidžia sau griežtai interpretuoti katalikybę ir taip kelti pavojų jų santuokai.

„Aš taip nuo viso to pavargau, – rašė ji. – Manau, kad religija neturi teisės nurodinėti kam ką mylėti, kas ir kaip tai daro, o šie argumentai mus privertė tik dar daugiau ginčytis“.

Žmona prisipažino nenorinti skirtis su vyru, nes jis „yra nuostabus tėvas“, tačiau jaučiasi „pasimetusi“ ir nežino, kaip išspręsti šiuos nesutarimus.

„Niekada neįsivaizdavau, kad atsidursiu tokioje situacijoje, – rašė ji. – Mes abu visą gyvenimą buvome agnostikai. Jis sakė, kad vaikų turėjimas jį privertė ieškoti Dievo. Jaučiuosi tokia pasimetusi, nežinau, ką daryti.“

Jos įrašas sulaukė daugybės užjaučiančių atsakymų nuo tada, kai žmona juo pasidalino internete sekmadienį.

REKLAMA

„Tai taip sunku. Aš gerbiu visas religijas, bet nesuprantu, kaip žmonės negali susitaikyti su šiuolaikine medicina“, – atsakė viena moteris.

Antroji pridūrė: „Aš taip pergyvenu dėl tavęs. Užjaučiu.“

„Narcisistinė kontrolė, užmaskuota religiniu įsitikinimu. Mergaite, tai raudona vėliava. Bėk“, – rašė trečioji.

Ketvirtoji moteris mano, kad vyras turėtų prisiimti atsakomybę už pastojimo kontrolę, atsižvelgiant į žmonos nėštumo metu patirtas komplikacijas.

„Jis turi pagalvoti apie vazektomiją, – sakė ji. – Jūs pagimdėte jo vaikus, jūsų kūnas užaugino abu jūsų vaikus, o jei jums kilo komplikacijos ir nenorite turėti daugiau vaikų, vyras turi gerbti jūsų norus.“

Kiti siūlė patarimus, kurie, jų manymu, išgelbės santuoką nepalikdami žmonos kančioje.

Kokia yra Katalikų bažnyčios pozicija dėl kontracepcijos?

  • Katalikų bažnyčia draudžia lytinius santykius už santuokos ribų, todėl jos mokymai apie pastojimo kontrolę turėtų būti suprantami tik vyro ir žmonos kontekste.
  • Bažnyčia mano, kad kontracepcijos naudojimas yra „savaime blogis“, neatsižvelgiant į pasekmes. Katalikams leidžiama naudoti tik natūralius pastojimo kontrolės metodus.
  • Tačiau Bažnyčia nesmerkia tokių dalykų kaip kontraceptinės piliulės ar prezervatyvai. Moraliai neteisinga naudoti šiuos dalykus tik tada, kai yra siekiama užkirsti kelią pastojimui. Jų naudojimas kitiems tikslams yra sveikintinas – pavyzdžiui, piliulių vartojimas norint reguliuoti moters, kuri nėra santykiuose, mėnesinių ciklą, nėra klaidingas.
  • Bažnyčia moko, kad dirbtinės kontracepcijos naudojimas yra neteisingas, nes jis nutraukia natūralų ryšį tarp palikuonių susilaukimo, kuris yra lytinių santykių tikslas, paverčia seksą ne santuokiniu poelgiu ir suteikia žmonėms galią nuspręsti, kada naujas gyvenimas turėtų prasidėti, o ta galia priklauso Dievui.

Šaltinis: BBC Religion


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-24 10:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis isgalvotas ir nukreiptas pries baznycia.
Tik paskutine debile tokias seimas problemas nespres seimos viduje, o begs skustis internete arba spaudoje.
BBC Religion - JK valdzios propodanda.
Atsakyti
-2

U
Ui
2021-01-24 11:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šventą raštą kaip nori,taip vartalioja,pavadinę bažnyčios mokymu.Parašyta "nežudyk"-tada turėtume gyventi tarp žiurkių,pelių,tarakonų,blusų,musių,utėlių,erkių..Dievas davė ir protą,kad prisiimtume atsakomybę-kada,kur,su kuo pradėti vaikus,užauginti juos pilnaverčiais žmonėmis.
Atsakyti
0

K
Kristina
2021-01-25 12:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tai prieš abortus nes negalima žūdyti savo vaiką gyvybę tai nuodėmė aš prieš kontraceptines priemonės sterilizacija o po to nori bet negali susilaukti vaikelio dievas gali nubausti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų