REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį paprašė skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pirmajam už karo nusikaltimus Ukrainoje teisiamam Rusijos kariui, pranešė teismo salėje Kyjive esantis naujienų agentūros AFP reporteris.

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį paprašė skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pirmajam už karo nusikaltimus Ukrainoje teisiamam Rusijos kariui, pranešė teismo salėje Kyjive esantis naujienų agentūros AFP reporteris.

REKLAMA

Prokuroras paprašė teismo skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę 21 metų Rusijos seržantui Vadimui Šišimarinui, kuris prisipažino pirmosiomis Rusijos puolimo dienomis nužudęs 62 metų civilį.

Teisiamasis per bylos nagrinėjimą Kyjive anksčiau ketvirtadienį paprašė jam atleisti, išsamiai nupasakojęs, kaip nušovė vieną civilį.

„Žinau, kad negalėsite man atleisti, bet vis tiek prašau jūsų atleidimo“, – teisme sakė V. Šišimarinas, kreipdamasis į nužudytojo žmoną.

Jis teisme prisipažino, kad nušovė vyrą, kai kartu su dar keliais rusų kariais atsitraukinėjo ir mėgino susijungti su savo daliniu Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet ši grupė karių pagrobė aptiktą civilinį automobilį „Volkswagen“.

„Norėjome patekti ten, kur buvo mūsų kariuomenė, ir grįžti į Rusiją“, – teigė V. Šišimarinas.

REKLAMA

„Pakeliui važiuodami pamatėme žmogų. Jis kalbėjosi telefonu. Jis pasakė, kad mus išduos“, – pridūrė jis.

V. Šišimarinas pareiškė, kad kitas automobilyje sėdėjęs rusų karys „liepė man šauti“. Kaltinamojo teigimu, tas „nežinomas“ karys nebuvo jo vadas.

„Jis ėmė griežtu tonu sakyti, kad turėčiau šauti“, – teisme kalbėjo V. Šišimarinas.

„Jis pasakė, kad jei nešausiu, sukelsiu pavojų. Šoviau į jį iš nedidelio atstumo. Jis žuvo“, – pasakojo teisiamasis.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėjai V. Šišimariną apklausė ukrainiečių kalba, o į rusų kaltinamajam, kilusiam iš Sibiro Irkutsko srities, vertė vertėjas.

Žmogžudystė buvo įvykdyta vasario 28 dieną netoli Čupachivkos kaimo, praėjus keturioms dienoms nuo Maskvos invazijos pradžios.

Tuomet kariai, atsitraukdami į mišką, paėmė į nelaisvę civilį gyventoją, bet jo nesužeidė, teigė V. Šišimarinas.

Paskui rusai „savanoriškai“ pasidavė Ukrainos pajėgoms.

„Ko jūs čia atėjote?“

Jaunatviškos išvaizdos karys, dėvėjęs mėlynai pilką megztinį su gobtuvu, posėdį stebėjo galva atsirėmęs į stiklą kaltinamųjų narve, kol Kateryna Šelipova davė parodymus apie savo vyro mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ko jūs čia atėjote, nuo ko mus norite išlaisvinti?“ – teisme kario klausė K. Šelipova, turėdama omenyje Maskvos teiginius, kad jos pajėgos išvaduoja Ukrainos teritorijas nuo „fašistinio režimo“.

„Ką jums padarė mano vyras?“ – sakė moteris ir pridūrė, kad sėmė vandenį iš šulinio, kai „išgirdo šūvį“.

Tada ji pamatė automobilį ir „jame sėdintį jauną vyrą su šautuvu“.

„Aš jį gerai prisimenu“, – apie V. Šišimariną kalbėjo K. Šelipova.

„Po penkių minučių pamačiau savo vyrą. Jis buvo negyvas, nušautas į galvą. Pradėjau labai garsiai šaukti“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Pasak jos, incidentas įvyko apie 11 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Mano vyras buvo apsirengęs civiliniais drabužiais – paltu ir kelnėmis“, – pridūrė K. Šelipova.

Kitas automobilyje buvęs ir vėliau į nelaisvę paimtas Rusijos karys, 20-metis Ivanas Matysovas, per teismo posėdį teigė, kad trečias nežinomas automobilyje buvęs kariškis „įsakmiu tonu“ šaukė V. Šišimarinui, kad šis nušautų civilį gyventoją.

Abu kariai – I. Matysovas ir V. Šišimarinas – pareiškė, kad trečiasis vyras nebuvo aukštesnio rango karininkas, todėl teisiamasis neprivalėjo vykdyti įsakymo šaudyti.

REKLAMA

Trečiadienį Kremlius pareiškė, kad nebuvo informuotas apie šią bylą. V. Šišimarino advokatas nurodė, kad jis neturėjo jokių kontaktų su rusų pareigūnais.

Artimiausiu metu Ukrainoje turėtų būti teisiami ir kiti Rusijos kariai. Kyjivas teigia nuo Rusijos invazijos pradžios iškėlęs tūkstančius bylų dėl karo nusikaltimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų