REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija pareiškė esanti pasiruošusi taikioms deryboms su Ukraina, tačiau laukia jos noro sugrįžti prie darybų stalo.

Rusija pareiškė esanti pasiruošusi taikioms deryboms su Ukraina, tačiau laukia jos noro sugrįžti prie darybų stalo.

REKLAMA

Rusija, toliau niokojanti Ukrainą, pareiškė, kad yra pasirengusi taikiam dialogui su Kyjivu, remdamasi Rusijos žiniasklaida rašo ukrainiečių naujienų agentūra „UNIAN“.

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Andrejus Rudenka tikina, kad Ukrainos pusė sustabdė derybų procesą ir esą „kai tik jie pareikš norą grįžti prie derybų stalo, mes (Rusija – aut. past.), žinoma, atsakysime teigiamai“.

Pasak A. Rudenkos, „svarbiausia, kad būtų, apie ką diskutuoti“.

Tai ne pirmas toks pareiškimas iš Rusijos pusės. Dar anksčiau šią savaitę Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kyjivas nenori kalbėtis su Rusija.

Ukrainos pusė antradienį paskelbė, kad taikos derybos su Rusija dėl karo Ukrainoje užbaigimo buvo sustabdytos, ir apkaltino Maskvą nesurandant erdvės kompromisui.

REKLAMA
REKLAMA

„Derybų procesas sustojęs“, – Ukrainos prezidentūros paskelbtame pareiškime sakė prezidento biuro vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas.

M. Podoliakas, kuris taip pat yra Kyjivo vyriausiasis derybininkas derybose su Rusijos delegacija, teigė, kad Maskva nemato savo „itin neigiamo“ vaidmens pasaulyje.

REKLAMA

„Strateginis rusų tikslas: viskas arba nieko“, – sakė patarėjas.

Pasak jo, Rusija nesuprato, kad karas „nebevyksta pagal jos taisykles, jos grafiką ar jos planus“.

Rusijos ir Ukrainos delegacijų derybos nuo pat Rusijos invazijos pradžios vasario 24-ąją reguliariai vykdavo ir susitikus, ir vaizdo ryšiu.

Ukrainiečių ir rusų užsienio reikalų ministrai kovo mėnesį susitiko Turkijoje, bet jų derybos rezultatų nedavė. Vėliau įvyko delegacijų susitikimas Stambule, bet ir jos konkrečių rezultatų nepasiekė.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka anksčiau antradienį sakė, kad abiejų šalių derybos nevyksta „jokia forma“. Jo komentarą citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Kuleba: pergale laikysime momentą, kai bus išvaduotos visos okupuotos teritorijos

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba antradienį paskelbtame interviu pareiškė, kad jo šalis pergale kare su Rusija laikys tik momentą, kai bus išvaduotos visos okupuotos šalies teritorijos, įskaitant Krymą, o Maskva sumokės reparacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mums tai yra egzistencinė kova. Privalome laimėti bet kokia kaina, nes jeigu pralaimėsime, Europa bus visai kitokia“, – interviu Nyderlandų leidiniui NRC sakė D. Kuleba.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24-ąją pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, teigdamas, kad kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“ ir „demilitarizuota“.

Tuo metu Kyjivas ir Vakarų šalys sako, kad ši agresija yra neišprovokuota ir nepagrįsta. Paklaustas, ką laikytų Ukrainos pergalę šiame kare, D. Kuleba atsakė: „Okupuotų teritorijų, įskaitant Krymą ir Donbasą, išvadavimas. Rusijos reparacijos. Teismas dėl Rusijos įvykdytų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui. Ukrainos europinės integracijos kurso įtvirtinimas. Pergalė man reiškia šiuos keturis elementus.“

D. Kuleba pridūrė, kad derybos su Rusija bet kokiu atveju vyks, nes, anot ministro, bet koks karas visuomet yra užbaigiamas diplomatinėmis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų